• تاریخ انشار: ۱۵ دلو ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 8923
  • 608 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

دو جریان اسلام امریکایی و شیعه انگلیسی جهان اسلام را در معرض خطر قرارداده اند

دو جریان اسلام امریکایی و شیعه انگلیسی به عنوان دو تیغه قیچی، که دسته آن به دست استکبار جهانی است، به دنبال قلع و قمع کردن جوانه های حرکت های اسلامی و زندگی سالم انسانی هستند و بدینترتیب موجودیت جهان اسلام را در معرض خطر قرارداده اند.   این مطلب توسط سیدعیسی حسینی مزاری در […]

دو جریان اسلام امریکایی و شیعه انگلیسی به عنوان دو تیغه قیچی، که دسته آن به دست استکبار جهانی است، به دنبال قلع و قمع کردن جوانه های حرکت های اسلامی و زندگی سالم انسانی هستند و بدینترتیب موجودیت جهان اسلام را در معرض خطر قرارداده اند.

 

این مطلب توسط سیدعیسی حسینی مزاری در دیدار از کانون شهید توانا و خطاب به استاد عبدالرؤوف توانا و سایر مسؤلین حاضر در این دیدار عنوان گردید.

 

وی گفت: وهابی ها از اهل سنت به عنوان بستر استفاده کرده، سعی در سربازگیری از مسلمانان اهل سنت دارند تا با تربیت و تحریک آنان، علیه اهل تشیع، جهت بدهند و ازین طرف هم شیعیان افراطی با محوریت جریان منتسب به شیرازی ها، جامعه شیعه را بستر فرض کرده، با سربازگیری ازمیان شیعیان و تحریک و تجهیز آنان علیه اهل سنت و باورهای شان، مقابله با بدنه دیگر جامعه اسلامی را در دستورکارخود دارند.

 

وی گفت: متاسفانه هر دو جریان امکانات زیاد مادی و رسانه ای در اختیار داشته، شب و روز به شیپور تعمیق و توسعه اختلافات شیعه و سنی می دمند.

 

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، حسینی مزاری گفت: اگر جریانهای وهابیت و شیعیان افراطی وابسته نباشند چطور امکان دارد یک به ظاهر مرجع شیعی بیش از ۱۵ ماهواره تلویزیونی و ده ها و صدها سایت انترنیتی و شبکه های اجتماعی و نیز نمایندگی های پرخرچ و بریز و بپاش در برخی کشورها، در اختیار داشته و حتی در کشورهایی حضور جدی داشته باشد که حاکمان و دست اندرکاران آن کشور ها به دنبال مکیدن خون مسلمانان واقعی هستند و یا جریان وهابیت با این همه امکانات سرسام آور اقتصادی، تسلیحاتی، فرهنگی و رسانه ای ظهور و بروز داشته باشد. طبیعی است که پشت هر دو جریان، استکبار جهانی و قدرتهای غربی و رژیم صهیونیستی، مستقیم و غیر مستقیم حضور دارند و برنامه ایجاد و تداوم توطئه و فراهم آوردن زمینه های آغاز و ادامه ضربات سهمگین فکری، فرهنگی و در نهایت فیزیکی علیه پیروان مذاهب مختلف اسلامی را نیز تهیه و دراختیار هر دو جریان وهابیت و شیعیان افراطی قرار می دهند.

 

 

دبیرکل حزب اسلامی تبیان، گفت: همینکه جریان های مبتنی به افکار وهابیت، علیه شیعیان جهان توطئه چینی می کنند و در ابتدا از طریق حرکت نرم و فعالیت های به خصوص رسانه ای از جمله کلمه و وصال به اصطلاح حق، در راستای متنشنج کردن روابط فیمابین شیعه و سنی تلاش شبانه روزی دارند و از سوی دیگر جریان شیرازی ها و شاخه های مرتبط به این جریان در ایران و عراق و سایر کشورها با استفاده از رسانه های در اختیار به خصوص تلویزیونهای ماهواره ای، علیه نمادها و باورهای اهل سنت کار می کنند و حتی فریاد وحدت خواهی شیعیان واقعی و شخصیتهای رهبری کننده شیعیان چون امام خمینی(ره) و امام خامنه ای(حفظه الله تعالی)را برنمی تابند و حتی همزمان با هفته وحدت هفته برائت اعلام می کنند، در مسیر مهیا کردن شرایط رو در رویی خونین جهان تشیع و تسنن حرکت می کنند تا بدینترتیب اهداف استکبار جهانی و قدرتهای بدخواه غربی به ویژه رژیم صهیونیستی به بار بنشینند و قبل از اقدام مستقیم از سوی آنها، مسلمانان در بین خود افتاده، با دستان خود، قدرت و عظمت خویش را به باد فنا بدهند. چنانچه این روند، هم اکنون در برخی کشورهایی مانند عراق، سوریه، یمن و.. در جریان بوده و هنوز نیز ادامه دارد و سعی وافر وجود دارد که دیگر کشورها از جمله افغانستان را درگیر این توطئه نمایند.

 

 

آقای مزاری از فعالیت شبکه های وابسته به وهابیت و جریان شیرازی ها در افغانستان ابراز نگرانی کرد و گفت: هم اکنون در افغانستان به خصوص شهر مزار شریف، جریانهای مربوط به وهابیت از طریق برپایی آموزشگاهای مخصوص کودکان، برای به انحراف کشاندن جوانان آینده وطن در نهایت تلاش و کوشش هستند و در برخی ولایات نیز آموزشگاههای مخصوص زنان نیز تاسیس کرده اند که بدینترتیب هزاران زن هموطن را تحت تعلیم قرارداده اند و طبیعی است اگر مادر و خواهر یک خانواده با فکر انحرافی وهابیت تربیت شود، هدایت و جهت دهی بقیه اعضای خانواده و درنهایت اجتماع کار پیچیده ای نخواهد بود.

 

 

رئیس کل مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان ترویج افراطی گری در سطح جامعه تشیع و علاقه نشان دادن دسته هایی به ابتذالات مذهبی از جمله قمه زنی و زنجیر تیغ دار و امثال آن را نشانه تلاش دسته های مرتبط به جریان شیرازی ها دانسته، از تداوم و توسعه آن اظهار نگرانی کرد.

 

 

حسینی مزاری با برشمردن فعالیت های مخلصانه مسؤلین کانون فرهنگی شهید توانا و سلامت فکری پرسنل آن در راس جناب استاد توانا، از حضور انقلابی و فراگیر اعضای این کانون در راستای ترویج و تعمیق فعالیت های فرهنگی مبتنی بر فکر و اندیشه اسلام ناب محمدی(ص) ابراز قدردانی و سپاس کرد و گفت: با توجه به مطالبی که گفتم و توطئه هایی که عنوان کردم؛ وظایف مراکز فرهنگی ی فعالی چون کانون شهید توانا بسا سنگین و فشرده خواهد بود و می طلبد که در آینده بیش از حالا حضور جدی و فراگیر در صحنه داشته باشد.

 

 

سپس استاد عبدالرؤوف توانا منشی شورای علما و اخوت اسلامی در ولایت بلخ، با تایید صحبت های آقای حسینی مزاری و برشمردن توطئه های گوناگون علیه جهان اسلام به خصوص مردم متدین و مسلمان افغانستان، در راستای ترویج و توسعه افکارناب اسلامی و بیدار گری نسل جوان کنونی ابراز علاقه و آمادگی کرد و گفت: کانون فرهنگی شهید توانا از ابتدای تاسیس تاحالا سعی کرده است در راستای خنثی کردن توطئه های دشمنان مبنی بر ایجاد دو دستگی میان تشیع و تسنن کار کرده و در مسیر تقریب مذاهب، گامهای مهمی برداشته است.

 

 

آقای توانا با ابرازبیزاری از افکار وهابیت و شیعیان افراطی، هرگونه تلاش برای ایجاد فاصله میان شیعیان و سنیان را کار مستکبران جهانی و گروه های وابسته و منافقان داخلی دانست و از تمام جریان های اسلامی برای مبارزه مشترک دعوت به عمل آورد.

 

در پایان، استاد توانا و همکاران ایشان، با سپاسگذاری از فعالیت های گسترده مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در افغانستان و به خصوص نمایندگی این تشکیلات در ولایت بلخ در راستای تنویر افکار عمومی و حرکت در مسیر همسویی شیعیان و سنیان، لوح سپاس همراه با یک کتاب به آقای حسینی مزاری اهدا کرد.

 

گفتنی است که استاد توانا مربوط به یک خانواده بزرگ جهاد بوده و برادرایشان استاد عبدالقاد توانا از پیشگامان نهضت اسلامی در کشور بوده و نیز ده ها تن از اعضای خانواده ایشان به وسیله عوامل رژیم کودتا دستگیر و به شهادت رسانده می شوند.

 

استاد توانا از جمله شخصیتهای اهل سنت است که دغدغه رشد و پیشرفت مسلمانان را داشته همواره در جهت نزدیکی شیعه و سنی در افغانستان دارد و در این عرصه گامهای بسیار مثبت و ارزنده ای گذاشته است.