• تاریخ انشار: 3 اکتبر 2018
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 22276
  • 789 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

دیدار حسینی مزاری با سخنگوی وزارت خارجه ایران در تهران/ قدردانی از همکاری برای انتقال و درمان زخمی‌های حادثه تروریستی مرکز تبیان

دیدار حسینی مزاری با سخنگوی وزارت خارجه ایران در تهران/ قدردانی از همکاری برای انتقال و درمان زخمی‌های حادثه تروریستی مرکز تبیان حجت‌الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری، رییس مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا)، قبل از ظهر امروز چهارشنبه(۱۱ میزان/ مهر) با دکتر قاسم بهرامی، رییس مرکز دیپلماسی عمومی و سخنگوی […]

دیدار حسینی مزاری با سخنگوی وزارت خارجه ایران در تهران/ قدردانی از همکاری برای انتقال و درمان زخمی‌های حادثه تروریستی مرکز تبیان

حجت‌الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری، رییس مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا)، قبل از ظهر امروز چهارشنبه(۱۱ میزان/ مهر) با دکتر قاسم بهرامی، رییس مرکز دیپلماسی عمومی و سخنگوی وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران در تهران دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، این دیدار بیشتر حول محور تشکر و قدردانی از وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران به خاطر کمک و توجه در انتقال و درمان بخشی از زخمی‌های حادثه تروریستی حمله انتحاری به خبرگزاری صدای افغان”>7 جدی/ دی بر مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) در کابل به شهر مشهد مقدس برگزار شد.

 

به دنبال حادثه تروریستی حمله انتحاری به خبرگزاری صدای افغان”>7 جدی ۱۳۹۶ بر دفاتر مرکزی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) در کابل که ۵۲ شهید و بیش از ۹۰ زخمی برجای گذاشت، سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل، ۴ روز پس از حادثه آماده انتقال زخمی‌ها به شهر مشهد مقدس بود، اما دفتر معاون دوم ریاست جمهوری افغانستان، با اقدام به کارشکنی، زمینه تأخیر در اعزام را به صورت عمدی فراهم کرد. سرانجام، پس از ۲۰ روز، اولین گروه از زخمی‌های این حمله تروریستی، به تاریخ ۲۶ جدی و گروه دوم در ۲۹ جدی به شهر مشهد مقدس منتقل شدند.

 

اکثر این زخمی‌ها طی بیش از  دوماه به بهترین وجه، با هماهنگی دفتر نمایندگی وزارت امورخارجه ایران در شهر مشهد مقدس، از سوی بیمارستان امام رضا(ع)، بیمارستان چشم خاتم‌الانبیا(ص) و بیمارستان امام حسین(ع) مورد درمان قرار گرفته و هم اکنون نیز مراحل درمان یک زخمی هم‌چنان ادامه دارد.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی مزاری در دیدار با رییس مرکز دیپلماسی عمومی و سخنگوی وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران در تهران گفت: “انگیزه اصلی که امروز خدمت شما رسیدیم، سپاس و تقدیر از همکاری بی‌دریغ شما با مسائل افغانستان به ویژه در امر انتقال زخمی‌های حادثه تروریستی حمله انتحاری به خبرگزاری صدای افغان”>7 جدی سال گذشته بر مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) در کابل است”.

nf00172026-1

اگرچه به گفته وی، جمهوری اسلامی ایران همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی این کشور، در کنار مردم افغانستان بوده و کمک‌های بی دریغی به مجاهدین مسلمان داشته که فراموش شدنی نیست، به خصوص در ۱۸ سال اخیر که بازهم مردم افغانستان را رها نکرده و در عرصه‌های مختلف، کمک‌های خوبی را انجام داده‌اند.

 

رییس مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در بحث انتقال زخمی‌های حادثه تروریستی این مرکز و خبرگزاری صدای افغان(آوا) گفت که این همکاری در بدترین شرایط صورت گرفت که هم باعث تحسین و تشویق مردم شد و هم این مجموعه این خدمت را به هیچ وجه فراموش نخواهند کرد.

 

وی از همکاری‌های خالصانه سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل و هم‌چنین نمایندگی وزارت امورخارجه ایران در شهر مشهد مقدس در راستای انتقال و رسیدگی به زخمی‌های مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا)، تشکر و قدردانی کرد.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی مزاری در ادامه سخنان خود، در مورد تشکیلات مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا)، به عنوان یک جریان تأثیرگذار فرهنگی و رسانه‌ای در افغانستان توضیح داد.

 

دکتر قاسم بهرامی، رییس مرکز دیپلماسی عمومی و سخنگوی وزارت امورخارجه ایران نیز در این دیدار، با بیان این‌که خود را از جنس رسانه و مطبوعات می‌داند، حادثه تروریستی حمله انتحاری به خبرگزاری صدای افغان”>7 جدی بر مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) را سخت و تکان دهنده عنوان کرد و از تصمیم برای کمک و همکاری جهت انتقال و درمان زخمی‌های این حادثه، با صحبت و هماهنگی دکتر محمدجواد ظریف، سخن گفت.

 

وی خاطرنشان کرد که با عنایت و توجه مقام وزارت امورخارجه ایران، دستوراتی برای انتقال و درمان زخمی‌های حادثه تروریستی حمله انتحاری به خبرگزاری صدای افغان”>7 جدی به کابل و مشهد صادر شد.

 

سخنگوی وزارت امورخارجه ایران با بیان این‌که سرنوشت دو کشور و دو ملت افغانستان و ایران چندان جدا از هم نیست، کمک به زخمی‌های حادثه تروریستی حمله انتحاری به خبرگزاری صدای افغان”>7 جدی را یک وظیفه کوچک خواند که نیازی به تشکر ندارد.

nf00172026-2