• تاریخ انشار: ۳۰ عقرب ۱۴۰۰
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 31201
  • 90 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

دیدار صمیمی حجت‌الاسلام مبارز با اعضای مرکز تبیان در کاشان

حجت‌الاسلام سید نوراحمد مبارز، مسئول دفتر نمایندگی مرکز تبیان در قم به همراه هیأتی به شهر کاشان سفر کردند و نشستی صمیمی با اعضای مرکز تبیان در این شهر داشتند.

خبرگزاری صدای افغان (آوا) ـ قم: حجت‌الاسلام والمسلمین سید نوراحمد مبارز، مسئول دفتر نمایندگی مرکز تبیان در قم با هیأت همراه که از طرف حجت‌الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری، رئیس عمومی مرکز تبیان و خبرگزاری آوا به‌منظور هماهنگی بیشتر و انسجام کادرهای این دفتر مأموریت سفر به کاشان داشت، جلسه‌ای صمیمی با اعضای مرکز تبیان در شهرهای کاشان و قم ترتیب داد.
در ابتدای جلسه حجت‌الاسلام والمسلمین سید نوراحمد مبارز، مسئول دفتر نمایندگی مرکز تبیان در قم اظهار داشت: طبق فرموده قرآن همه‌ی ما نسبت به خدا، یکدیگر و مردم جامعه مسئول هستیم.
به بیان وی؛ عناوین مختلف و سمت‌های موجود در بین اقشار مختلف، نمونه‌هایی از امتحان و آزمون‌های الهی مبنی بر چگونگی انجام تکالیف و وظایف خود از جمله عبادت خدا که شامل خدمت به جامعه، نوع‌دوستی و خدمت به بشریت می‌باشد؛ پس ما باید این را بدانیم که ما وسیله خدمت به خلق خدا هستیم و علما و در رأس آنها طلاب وظیفه‌ی ویژه‌ای در این زمینه دارند.
مبارز با اشاره به قضیه‌ی صلح امام حسن با معاویه و سپس قیام امام حسین (ع) تصریح کرد: صلح و قیام دارای پیش‌زمینه و مقدماتی است که با توجه به آنها می‌شود زمان مناسب تغییر و قیام را سنجید.


به عقیده‌ی مسئول دفتر مرکز تبیان در قم، در شرایط کنونی افغانستان نیز نباید شتاب‌زده دست به اقدام زد و مردم باید با درایت و اندیشه با وضعیت کنونی کشور مواجه شوند.
او ادامه داد؛ ماوقتی خدمت می‌کنیم، باید به دنبال بستر مناسب آن باشیم؛ امری که وظیفه‌ی انسانی و دینی ما است.
حجت‌الاسلام مبارز در رابطه با مرکز تبیان تصریح کرد؛ بنظر من مرکز تبیان تنها مرکزی است که به دنبال فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی است و کسانی که با این مرکز آشنایی ندارند، می‌توانند در زمینه فعالیت‌های مرکز تبیان تحقیق کنند و سپس به آن بپیوندند.
طبق گفته‌های وی، امروز تنها شخصی که بصورت مستقیم و صریح با استکبار به مبارزه پرداخته است، حضرت امام خامنه‌ای (حفظه‌الله) می‌باشد که مرکز تبیان و اعضای آن نیز پیروی از ایشان را محوریت فعالیت خود قرار داده‌اند.
مسئول مرکز تبیان در قم در ادامه بیان داشت: در مسیر راه فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی هموار مشکلاتی وجود دارد، اما باید با مدیریت صحیح و نرم‌خویی جهت رفع این موانع قدم برداشت.
وی در پایان صحبت‌های خود ابراز امیدواری کرد که اعضای مرکز تبیان در شهرهای کاشان و اصفهان با تلاش، پشتکار مستمر و حضور فعال در بین جامعه مهاجر، همانند دیگر دفاتر این مرکز بتوانند در امر خدمت‌رسانی به شهروندان قدم بردارند.