• تاریخ انشار: ۶ اسد ۱۳۹۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 3152
  • 1,967 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

دیدار مسئولین دفتر آیت الله مکارم شیرازی و تبیان با نماینده آیت الله سیستانی

اعضای دفتر حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی و مسوولین دفتر مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان با نماینده حضرت آیت الله العظمی سیستانی در کابل دیدار نمودند.   به گزارش خبرگزاری آوا، در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین علی اسود بلال، به نمایندگی از دفتر حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی حضور […]

اعضای دفتر حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی و مسوولین دفتر مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان با نماینده حضرت آیت الله العظمی سیستانی در کابل دیدار نمودند.

 

به گزارش خبرگزاری آوا، در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین علی اسود بلال، به نمایندگی از دفتر حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی حضور آقای شهرستانی و هیئت همراهشان را در کابل خیر مقدم گفته و افزایش دفاتر مراجع عظام و حضور شخصیت های برجسته علمی را در شرایط کنونی افغانستان سبب رشد و توسعه معارف اهل بیت (ع) در کشور عنوان کرد.

 

وی از نماینده حضرت آیت الله العظمی سیستانی خواست که حوزات علمیه افغانستان را بیشتر مورد توجه قرار داده و با طلاب علوم دینی که در عرصه علم و دانش با مشکلات فروان دست و پنجه نرم می کنند دلجویی و همکاری نماید.

 

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین یارمحمد رحمتی؛ به نمایندگی از دفتر فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان ضمن خوش آمد گویی؛ سلام و تمنیات حجت الاسلام و المسلمین سید عیسی حسینی مزاری؛ نماینده تام الاختیار حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در افغانستان را محضر مهمانان تقدیم نموده و برای آنان آرزوی عافیت و موفقیت کرد.

 

رحمتی حضور آقای شهرستانی؛ نماینده تام الاختیار حضرت آیت الله العظمی سیستانی را در شرایط کنونی افغانستان و به خصوص برای جامعه تشیع و حوزه های علمیه مایه خیر و برکت خواند.

 

همچنین حجت الاسلام و المسلمین سید عندلیب ضیایی؛ مسوول روابط عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان به نمایندگی از لیسه عالی خصوصی عترت گفت که این لیسه از سه سال به این طرف جهت ارتقای سطح سواد جوانان، نوجوانان و اطفال گام های بلندی را بر داشته است.

 

وی افزود: در شرایطی که فرهنگ های مبتذل و غیر اسلامی از در و دیوار این کشور می بارد، این لیسه ظرفیت کافی و زمینه سالم و مناسب را برای فراگیری علم و دانش فراهم کرده است.

 

به گفته او لیسه عالی عترت ضمن تدریس مضامین مکتب برنامه های آموزشی، قرآنی، اخلاقی و احکامی را جزو مهمترین برنامه های خود قرار داده است.

 

او در پایان اظهار امیدواری کرد که حضور نماینده تام الاختیار حضرت آیت الله سیستانی و هیئت همراهشان سبب تحول قابل توجهی در عرصه علم و فرهنگ در افغانستان شود.