• تاریخ انشار: ۱۱ قوس ۱۴۰۰
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 31341
  • 263 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

دیدار مسئول مرکز تبیان قم با مدیر مجمع طلاب شگر پاکستان/ با هم‌افزایی قدرت دو ملت افزون می‌شود

خبرگزاری صدای افغان (آوا) -قم: حجت‌الاسلام والمسلمین سیدنوراحمد مبارز مسئول نمایندگی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در قم و هیئت همراه، امروز پنج‌شنبه ۱۱ قوس، با حضور در دفتر مجمع طلاب شگر پاکستان، با مدیر و مسئولین این مجمع علمی فرهنگی دیدار و گفتگو کردند. حجت‌الاسلام مبارز در ابتدای این دیدار با اشاره به مشکلات […]

خبرگزاری صدای افغان (آوا) -قم: حجت‌الاسلام والمسلمین سیدنوراحمد مبارز مسئول نمایندگی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در قم و هیئت همراه، امروز پنج‌شنبه ۱۱ قوس، با حضور در دفتر مجمع طلاب شگر پاکستان، با مدیر و مسئولین این مجمع علمی فرهنگی دیدار و گفتگو کردند.

حجت‌الاسلام مبارز در ابتدای این دیدار با اشاره به مشکلات گسترده‌ای که گریبانگیر جهان اسلام شده است، عامل اصلی معضلات را عدم وجود وحدت میان مسلمانان در کشورهای مختلف و سوءاستفاده‌ی دشمنان و استکبار جهانی از ناآگاهی مسلمین دانست.

وی ادامه داد: در این میان، طلاب و علمای جهان اسلام بخصوص دو کشور همسایه‌ی افغانستان و پاکستان بایستی ارتباط نزدیک‌تری با هم داشته باشند، به عنوان مثال با یکدیگر روابط خانوادگی داشته و در مراسم‌های غم و شادیِ هم شرکت نمایند.

مسئول نمایندگی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان، با تاکید بر ضرورت وحدت و انسجام و هماهنگی میان علمای دو کشور افغانستان و پاکستان و پرهیز از نگاه قومی و منطقه‌ای خُرد اظهار داشت: مردم هر دو کشور مردمی قدرتمند و مقتدر هستند و اگر بتوان ارتباطات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی فی‌ما‌بین را گسترش داد، قدرت دو ملت با هم تجمیع شده و افق‌های بیشتری را پیش روی امت اسلامی قرار خواهد داد.

حجت‌الاسلام مبارز در پایان سخنان خود، ضمن دعوت از مسئولین مجمع طلاب شگر پاکستان جهت حضور در دفتر نمایندگی مرکز تبیان در قم، بر برقراری ارتباطات گسترده و تنگاتنگ تاکید نمود.

در ادامه‌ی این دیدار، حجت‌الاسلام والمسلمین غلام‌محمد حیدری مدیر مجمع طلاب شگر پاکستان، در سخنانی با استناد به آیه‌ای از قرآن کریم، ابراز کرد: هرگاه اسلام به موفقیتی رسیده است از رهگذر همکاری و همراهی مسلمین بوده است.

وی افزود: اگر همراهی میان مسلمین در قرون گذشته و همچنین همراهی ملت‌های اسلامی در عصر حاضر نباشد، هیچ‌گاه پیروزی به دست نمی‌آید. حتی پیامبر گرامی اسلام (ص) نیز در برخی جنگ‌ها که اصحاب آن حضرت همراهی نداشتند شکست خوردند.

مدیر مجمع طلاب شگر پاکستان، ولایتمداران دو ملت پاکستان و افغانستان را مظلوم دانست اما تاکید کرد: پیروزی نهایی از آن جبهه‌ی حق است و این وعده‌ی خدا و هدف نهایی انبیای الهی است که قطعا محقق خواهد شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حیدری در پایان سخنان خود، با معرفی بخش‌های مختلف مجمع طلاب شگر شامل بخش آموزشی، پژوهشی و رسانه‌ای، از همکاری‌های آینده میان این مجمع و مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان استقبال نمود.

گفتنی است در این دیدار، حجت‌الاسلام دکتر سیدذکی موسوی مسئول بخش علما و مبلغین، حجت‌الاسلام والمسلمین علی مرتضوی معاون بخش علما و مبلغین نمایندگی مرکز تبیان در قم و همچنین امیر حسینی نامیرا مسئول خبرگزاری آوا در شهر قم، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدنوراحمد مبارز را همراهی کردند.