• تاریخ انشار: ۲۶ اسد ۱۳۹۷
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 20335
  • 426 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

دیدار نماینده خبرگزاری آوا با محمود صیقل سفیر و نماینده افغانستان در سازمان ملل

سید مشتاق حسینی نماینده خبرگزاری صدای افغان و مرکز تبیان و یکی از قربانیان حادثه تروریستی ۷ جدی به دفاتر این دو مرکز، بعد از ورود به نیویارک مورد استقبال محمود صیقل سفیر و نماینده افغانستان در سازمان ملل قرار گرفت.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) سید مشتاق حسینی خبرنگار و نماینده خبرگزاری صدای […]

سید مشتاق حسینی نماینده خبرگزاری صدای افغان و مرکز تبیان و یکی از قربانیان حادثه تروریستی ۷ جدی به دفاتر این دو مرکز، بعد از ورود به نیویارک مورد استقبال محمود صیقل سفیر و نماینده افغانستان در سازمان ملل قرار گرفت.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) سید مشتاق حسینی خبرنگار و نماینده خبرگزاری صدای افغان(آوا) و مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان که برای شرکت در اجلاس تجلیل از قربانیان تروریسم در افغانستان به نیویارک سفر کرده ساعاتی بعد از ورود، با محمود صیقل نماینده و سفیر افغانستان در سازمان ملل دیدار کرد و سلام های گرم حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری رئیس خبرگزاری صدای افغان(آوا) را به ایشان رساند.

 

در این دیدار محمود صیقل گفت: ما با تلاش های زیادی که در سال گذشته انجام دادیم توانستیم ۲۱ اگست را روز تجلیل از قربانیان تروریسم در افغانستان با همکاری بیش ۹۰ کشور به تقویم سازمان ملل متحد ثبت کنیم.

 

وی ادامه داد که با این ابتکار، روزی برسد که بتوانیم شاهد صلح دائمی در کشور باشیم.

 

نماینده افغانستان در سازمان ملل افزود: حملات انتحاری روی افکار عامه تاثیرات زیادی به جای می گذارد و کسانی که به شهادت می رسند بازماندگان شان بسیار متاثر می شوند بخصوص زخمی های همچو حملات، و ما به همین منظور این روز را نام گذاری کردیم تا صدای قربانیان حملات تروریستی را به گوش جهانیان برسانیم.

 

آقای صیقل افزود جنگ ها و درگیری ها ما را بسیار متاثر می سازد و روزی خواهد رسید که این درگیری خاتمه یابد.

 

وی از قربانیان روز چهارشنبه غرب کابل نیز یاد کرد و گفت که متاسفانه که حمله به دانش آموزان روز چهارشنبه ذهن همه ی مردم جهان را به تکان آورد و ما باید تلاش کنیم تا صلح دائمی در کشور تامین شود.

 

در ادامه سید مشتاق حسینی خبرنگار و نماینده خبرگزاری صدای افغان و مرکز تبیان، از مهمان نوازی آقای صیقل و همکارانش ابراز قدردانی کرد و گفت که خوشحالیم که شما صدای ملت افغانستان را به گوش جهانیان می رسانید.

 

آقای حسینی به حمله تروریستی به خبرگزاری صدای افغان(آوا) مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان اشاره کرد و گفت که در این حمله هرچند تروریستان ۵۲ نفر از همکاران، پرسنل و کادرهای خبرگزاری صدای افغان و مرکز تبیان را به شهادت رساندند ولی همکاران ما در این دو دفتر همچنان با عزم راسخ و با قدرت بیشتر به فعالیت هایشان ادامه می دهند و گفتمان ها و برنامه های ما همچنان قوی تر از گذشته به پیش می رود.

 

وی از آقای صیقل خواست که از کشورهای دنیا بخواهد با حکومت افغانستان در امر مبارزه با تروریسم همکار باشند و ملت ما را تنها رها نکنند.

 

آقای حسینی گفت که حملات تروریستی در افغانستان بسیار ناگوار است و این حملات روی روح و روان مردم ما تاثیر بسیار بزرگی دارد.

 

وی گفت که طرف های درگیر نباید به افراد ملکی حمله کنند و این حملات نشان دهنده ضعف آنهاست.

 

گفتنی است که مراسم تجلیل از قربانیان حملات تروریستی تا ساعاتی دیگر از سوی دفتر سازمان ملل برگزار می شود.

 

قابل ذکر است که قرار بود این اجلاس ۲۱ آگست برگزار شود اما به دلیل عید سعید قربان و مصروفیت بیشتر مهمانان در این روزها، اجلاس تجلیل از قربانیان حملات تروریستی امروز ۱۷ آگست برگزار می شود.