• تاریخ انشار: ۲۰ میزان ۱۳۹۶
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 14515
  • 852 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

دین را باید از منشأ و مبدأ گرفت، نه از دید رسانه ها و کوچه و بازار امروز!

n00151311-b

حجت السلام و المسلمین سید محسن سجادی، نماینده مرکزی فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در قم گفت، انسان هایی که به دنبال رسیدن به کمال اند، باید به دنبال اصل دین باشند و از ریشه دین پیروی کنند و نگران دین باشند، نه این که دین را از دید رسانه ها و کوچه بازار امروز […]

حجت السلام و المسلمین سید محسن سجادی، نماینده مرکزی فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در قم گفت، انسان هایی که به دنبال رسیدن به کمال اند، باید به دنبال اصل دین باشند و از ریشه دین پیروی کنند و نگران دین باشند، نه این که دین را از دید رسانه ها و کوچه بازار امروز بررسی نمایند.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، حجت السلام و المسلمین سجادی که روز چهارشنبه در میان جمعی از عزاداران در مسجد امام رضا در منطقه خوشحال خان شهر کابل سخن می گفت، در مورد شرایط رسیدن به کمال صحبت نمود و افزود: هر موجودی که پا به این دنیا می گذارد، به دنبال کمال و ترقی و مقام الهی یعنی خلیفهالله است.

 

این عالم دینی علاوه کرد، انسان هایی که به دنبال رسیدن به کمال اند، باید به دنبال اصل دین باشند و از ریشه دین پیروی کنند و نگران دین باشند، نه این که دین را از دید رسانه ها و کوچه بازار امروز بررسی نمایند.

 

وی ابرازداشت، انسانی که دین را از منشأ و مبدأ گرفته، مشکل ندارند، چون مشکلاتی که داشته اند، حل شده، اما کسانی که دین را از منشأ و مبدأ نگرفته اند، با مشکلات زیادی روبرو اند.

 

مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی و اجتماعی تبیان در قم تأکید کرد، بین زندگی شخص دین دار که دین را از منشأ و مبدأ گرفته است، با شخص دین داری که دین را از رسانه و کوچه بازار گرفته، فرق زیادی وجود دارد. وی گفت، وقتی که ناموس شخص و زندگی شخص دین دار را می بینیم، با ناموس و زندگی شخصی دین اش را از رسانه ها و کوچه بازار آموخته، تفاوت های زیادی دارد.

 

حجت الاسلام والمسلمین سجادی با بیان این که خواهران و برادران باید اهل بیت را درزندگی شان الگو قرار دهند، گفت، خواهرانی که می خواهند به کمال برسند، از زندگی حضرت زینب(س) الگوبرداری کنند.

 

وی در ادامه به نقل از امام محمد باقر(ع) گفت، یکی دیگر از راه هایی که انسان را به کمال می رساند، صبر است، انسان باید در مقابل همه مشکلات دنیا صبر داشته باشد، چون از روزی که این دنیا پایه گذاری شده، انسان ها با مشکلات روبرو اند.

 

سجادی با اشاره به صبر حضرت زینب گفت، ما باید در برابر مشکلات این دنیا صبر داشته باشیم و حضرت زینب را برای خود الگو قرار دهم.

 

وی همچنان به نقل از امام محمد باقر(ع) گفت، یکی دیگر از راه های رسیدن به کمال، برنامه ریزی دقیق در زندگی است. موصوف با ابراز این که ما همیشه در زندگی خود می لنگیم و مشکلات زیادی داریم، افزود: “بیشتر اشتباهاتی که ما در زندگی شخصی دارم، ناشی از بی برنامگی ما انسان ها است”.

 

این عالم دینی تأکید کرد، یک انسان مؤمن باید در زندگی خود برنامه ریزی دقیق داشته باشد، چون یکی از ویژگی های انسان مؤمن، برنامه ریزی دقیق در زندگی شخصی می باشد. به گفته وی، تا وقتی که ما در زندگی شخصی موفق نباشیم، در زندگی اجتماعی، اقتصادی و در خط مشی زندگی در جامعه موفق نمی باشیم.

 

حجت الاسلام والمسلمین سجادی با اشاره به زندگی امام خمینی(ره) گفت: یکی از موفقیت های امام در زندگی شخصی، برنامه ریزی درست بود که به همه مسایل شخصی خود درست رسیدگی می نمود و از سوی دیگر به مسایل غیرشخصی توجه داشت.

 

وی تصریح کرد که ما باید در زندگی خود مدیریت داشته باشیم و مطابق درآمد خود هزینه کنیم؛ درحالی که اکثر ما در زندگی خود نظم و برنامه ریزی دقیقی نداشته و همیشه در زندگی می لنگیم.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>