• تاریخ انشار: ۱۰ ثور ۱۳۹۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 2448
  • 1,413 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

ذلت امروز، از عمل کرد نادرست سران حکومتی است که فرهنگ جهاد را فراموش کرده اند

n00110879-b

هشتم ثور سالروز پیروزی جهاد مردم افغانستان علیه کمونیستها؛ بعد از ظهر امروز پنج شنبه از سوی دفتر مرکزی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، طی محفلی با حضور نمایندگان مردم در شورای ملی، علما، دانشجویان و دهها تن از شهروندان کابل تجلیل شد. به گزارش خبرگزاری آوا، غلام حسین ناصری نماینده مردم در ولسی […]

هشتم ثور سالروز پیروزی جهاد مردم افغانستان علیه کمونیستها؛ بعد از ظهر امروز پنج شنبه از سوی دفتر مرکزی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، طی محفلی با حضور نمایندگان مردم در شورای ملی، علما، دانشجویان و دهها تن از شهروندان کابل تجلیل شد.

به گزارش خبرگزاری آوا، غلام حسین ناصری نماینده مردم در ولسی جرگه، در این مراسم گفت: عمل نامناسب برخی از سران مجاهدین بعد از پیروزی، باعث مخدوش شدن چهره جهاد مقدس مردم افغانستان شد.

آقای ناصری با بیان اینکه عمل کرد کنونی یک تعداد از سران مجاهدین به جهاد مقدس مردم افغانستان ربطی ندارد، گفت: ارزش های جهاد و ارزش های اسلامی، همچنان سر جای خویش است، زیرا برخی از سران مجاهدین بودند که معامله کردند و ارزش های مقدس جهاد را زیر سوال بردند.

ناصری افزود: “یک تعداد که امروز شعار مجاهدت و جهاد را سر می دهند، نه تنها در جهاد مقدس مردم افغانستان حضور نداشته اند بلکه حتی از اعضای خانواده آنها نیز کسی هم در جهاد کشته نشده و اگر هم کشته شده در جنگ های داخلی بوده نه در جهاد، و آنها دروغ می گویند.”

به باور آقای ناصری، ذلت امروز مردم افغانستان؛ از عمل کرد سران حکومتی است که فرهنگ جهاد و واقعات خونین مردم افغانستان را فراموش کرده اند.

آقای ناصری افزود: مردم افغانستان با قوت ایمان در مقابل قدرتی فلسفی، فکری و نظام تا به دندان مسلح کمونیست وقت ایستادند و پیروز شدند.

ناصری گفت: مردم افغانستان در مقابل قدرتی قرار گرفتند که ۶۷ کشور دنیا را تحت سلطه داشت و به اندازه ای استبداد استخباراتی را به مردم افغانستان روا می داشت که حتی دو نفر باهم در یک جا صحبت کرده نمی توانستند.

ناصری علاوه کرد، نظام استخباراتی وقت، بخش عظیمی از قشر علمای افغانستان را دستگیر و روانه زندان کردند.

ناصری در ادامه گفت: مردم افغانستان در مقابل چنین یک قدرت استخباراتی و نظامی ایستادند و سرانجام آبرومندانه پیروز شدند.

ناصری با بیان اینکه ۷ ثور سال ۱۳۵۷ نقطه عطفی است که در هیچ کشور دیگر نظیر خود را ندارد، گفت: ۷ ثور ثمره تاریخی یک ملت است که می شود به آن تکیه کرد.

ناصری در رابطه به تحولات و ناامنی های اخیر در کشور گفت: طالبانی که در زمان حکومت کرزی از زندان بگرام رها شدند، امروز در بدخشان و کندز جنگ را رهبری می کنند.

به باور ناصری، امروز کسانی مقصر جنگ در شمال کشور هستند که دیروز در برابر رهایی زندانی های طالبان سکوت اختیار کردند.

در همین حال حجت الاسلام والمسلمین سیدباقر واعظی مسوول بخش علمای مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل؛ ضمن خوش آمد گویی به مهمانان، رمز پیروزی جهاد مردم افغانستان را در وحدت مردم و توجه به خدا دانست.

به باور آقای واعظی، صلابت ایمان، توجه به خدا و همچنان حرکت مخلصانه مردم افغانستان باعث شد که بزرگترین قدرت استکبار جهان به زانو در آید.

واعظی افزود: دومین نکته در مسئله پیروزی مردم افغانستان، “وحدت” بود که شیعه و سنی با دست خالی و نعره های الله اکبر توانستد قدرت بزرگ شرق را شکست بدهند.

واعظی عوامل مخدوش شدن چهره جهاد مقدس مردم افغانستان را بعد از پیروزی آن در هشتم ثور، عدم اعتماد به نفس و مداخله کشورهای استکباری دانست که باعث شد تا هنوز حکومت افغانستان در همه عرصه ها همچنان لنگ بماند.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>