• تاریخ انشار: ۴ سرطان ۱۳۹۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 3084
  • 1,117 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

رئیس حزب اسلامی تبیان مردم افغانستان را به برپایی هرچه با شکوه تر راهپیمایی روز جهانی قدس دعوت کرد

حسینی مزاری گفت که از همین لحظه آهسته آهسته اقدام به زمینه سازی برای سازماندهی جمعیت تظاهر کننده جهت برپایی باشکوه روز جهانی قدس کنیم تا بدین ترتیب از یکسو وظایف دینی خود را انجام دهیم و از سوی دیگر مصالح انسانی، اجتماعی و سیاسی را در کرده برای نجات کشور خود هم که شده […]

حسینی مزاری گفت که از همین لحظه آهسته آهسته اقدام به زمینه سازی برای سازماندهی جمعیت تظاهر کننده جهت برپایی باشکوه روز جهانی قدس کنیم تا بدین ترتیب از یکسو وظایف دینی خود را انجام دهیم و از سوی دیگر مصالح انسانی، اجتماعی و سیاسی را در کرده برای نجات کشور خود هم که شده از روز جهانی قدس تجلیل استثنایی به عمل آوریم.

 

به گزارش آوا، حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری رئیس حزب اسلامی تبیان به مناسبت روز جهانی قدس گفت: آهسته آهسته به سالروز جهانی قدس نزدیک می شویم. اگرچه بزرگداشت این روز بر اساس اعتقاد دینی ماست. چون بزرگترین مرجع ما یعنی حضرت امام خمینی(ره) دستور فرمودند تا از این روز به نحو احسن تجلیل شود و امروز هم خلف صالحش حضرت امام خامنه ای(حفظه الله تعالی) همان حرف امام خمینی(ره) را دارد و ایشان هم اصرار بر برپاداشتن تظاهرات با شکوه به مناسبت این روز مهم و سرنوشت ساز دارند.

 

وی گفت: از این رو مسلمانانی که از مراجع دینی و مذهبی ی خود پیروی دارند الزاما از روز جهانی قدس تجلیل می کنند، اما این روز پیش رو، از اهمیت چند چندان برخوردار است. چرا که از چندسالی به این طرف استکبار جهانی عزم را جزم کرده است تا مسئله قدس و فلسطین به بوته فراموشی سپرده شود. از همین رو امروزه گروه های تکفیری را به جان کشورهای اسلامی و ملل مسلمان انداخته تا با انحراف افکار و اذهان، نه فقط در راستای شکستاندن تمرکز توجه مسلمین و بلکه جهانیان نسبت به مسئله قدس و فلسطین تلاش دارند که سعی بر خرد کردن کشورهای محور مقاومت و راحت کردن خیال رژیم اشغالگر قدس از هرگونه مزاحمت و ناامنی دارد.

 

نماینده تام الاختیار حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در کل افغانستان افزود: در شرایط کنونی وظایف آحاد مسلمین این است که بایستی در صحنه حضور جدی پیدا کنیم و اعلام نماییم که همچنان مسئله قدس و فلسطین موضوع اول جهان اسلام است و هیچ توطئه و ظهور و بروز هیچ گروه جعلی و مزدور نمی تواند اولویت پرداختن عموم مسلمین به موضوع آزادسازی سرزمین قدس شریف را از میان بردارد، بلکه آحاد امت مسلمه همچنان اصرار بر آزادی قدس شریف و تصمیم جدی بر محکومیت جنایات بی شمار صهیونیست ها دارند.

 

رئیس خبرگزاری صدای افغان(آوا) تصریح کرد مسلمانان می دانند که تا زمانی که مسئله قدس و فلسطین حل نشود و سرزمین آبایی و اجدادی فلسطینیان به آنها برگردانده نشود، تحت هیچ شرایطی صلح و امنیت نه در خاورمیانه بلکه در هیچ یک از ممالک اسلامی برقرار نخواهد شد.

 

رئیس حزب اسلامی تبیان خاطر نشان کرد: امروزه اگر در افغانستان ناامنی و جنگ است یا در عراق ده ها هزار نفر به قتلگاه فرستاده شدند و یا کشور سوریه به تلی از خاک مبدل گردیده و مردم مسلمان بحرین مواجه با توطئه منطقه ای و جهانی است و اگر اکنون صدها هزار یمنی با حیات و مرگ دست و پنجه نرم می کنند و هر شب و روز تعداد زیاد زن و مرد این کشور اسلامی قهرمان به کام مرگ فرستاده می شوند و بسیاری از زیر ساختهای استراتژیک آنها از میان رفته است، همه و همه به دلیل زیاده خواهی و خوی استکباری اسراییل و حامیان آن است.

 

وی اظهار داشت: مسلمانان به تاسی از هدایات و فرامین رهبران دینی خود به نیکی دریافته اند که اگر قرار است در دنیا به خصوص در کشورهای اسلامی صلح و امنیت برقرار شود، اول بایستی مردم مظلوم فلسطین به حق و حقوق خود نایل گردیده و رژیم منحوس اسراییل سرجایش نشانده شود. این اعتقاد علاوه بر وجهه دینی و مذهبی آن، از زاویه نگاه انسانی، اجتماعی و سیاسی نیز ثابت است و امروزه نه فقط مسلمانان به این حقیقت رسیده اند که تمام بشریت آزادیخواه این مسئله را نیک دانسته و معتقدند که زیاده خواهی اسراییل و حمایت بی قید و شرط غرب از این زیاده خواهی، موجب شده است که نه فقط صلح و امنیت در خاورمیانه و حتی کل کشورهای اسلامی که تمام دنیا را با مخاطرات جدی مواجه نموده است.

حسینی مزاری در تکمیل مطلب فوق عنوان داشت: اینجاست که به شما خواهر و برادر افغانستانی، در هرجا که هستید در داخل کشور و یا خارج از آن، یادآوری می گردد که از همین لحظه آهسته آهسته اقدام به زمینه سازی برای سازماندهی جمعیت تظاهرکننده جهت برپایی باشکوه روز جهانی قدس کنیم تا بدین ترتیب از یکسو وظایف دینی خود را انجام دهیم و از سوی دیگر مصالح انسانی، اجتماعی و سیاسی را درک کرده برای نجات کشور خود هم که شده از روز جهانی قدس تجلیل استثنایی به عمل آوریم.

وی در پایان تصریح کرد: پس منتظر بمانید تا در جریان زمان و مکان تظاهرات روز قدس در کابل و ولایات و نیز خارج از کشور قرار بگیرید.