• تاریخ انشار: ۱۲ حمل ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 6462
  • 616 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

روز زنی را که غرب تجلیل می‌کند، نماد بی‌حجابی و بی‌عفتی است

رئیس شورای صلح هرات زنان و جامعه دینی و اسلامی ما باید هوشیار باشند روز زنی را که غرب یا شرق تجلیل می‌کند نماد بی‌حجابی و بی‌عفتی است و کسانی که در روز “هشت مارچ” برای دفاع از حقشان جمع می شوند،در جلساتی چون روز ولادت حضرت زهرا(س) شرکت کنند و بفهمند که حق‌شان چه […]

رئیس شورای صلح هرات زنان و جامعه دینی و اسلامی ما باید هوشیار باشند روز زنی را که غرب یا شرق تجلیل می‌کند نماد بی‌حجابی و بی‌عفتی است و کسانی که در روز “هشت مارچ” برای دفاع از حقشان جمع می شوند،در جلساتی چون روز ولادت حضرت زهرا(س) شرکت کنند و بفهمند که حق‌شان چه هست و با تجلیل از هشت مارچ کسانی را که روز زن را به مسخره گرفته‌اند، خشنود نسازند.

 

به گزارش خبرگزاری آوا، غلام‌ سرور بارکزی؛ رئیس شورای صلح ولایت هرات در مراسم گرامیداشت سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) که از سوی مرکز فعالتیهای فرهنگی اجتماعی تبیان برگزار شده بود گفت: مردم کشور ما با ایستادگی در مقابل کفار  دوران جهاد خوب درخشیدند و  تنها دلیل پیروزی مردم در برابر قشون سرخ وحدت آنان بود.

 

به گزارش خبرگزاری آوا، رئیس شورای صلح ولایت هرات افزود: چندین سال است که ما در آتش می سوزیم چون دشمن نمی خواست که سنی و شیعه در کنار هم زندگی کنند و سعی کردند تا میان مردم ما اختلاف بیندازند.

این عالم دین و مجاهد در غرب کشور ادامه داد: پیامبر(ص) آنقدر نسبت به مقام و جایگاه حضرت زهرا (س) توجه داشتند که در حدیثی فرموده اند فاطمه زهرا (س) پاره‌ی تن من است.

 

مولوی غلام سرور تصریح کرد: روز زن، روز ولادت حضرت زهرا(س) است و مادران و خواهران ما نیز باید از این بانوی بزرگ الگو بگیرند.

 

رئیس شورای صلح ولایت هرات اظهار داشت: هر کس به تعهدات خدا و رسول خدا پایبند باش وبه گفته‌های آنان عمل کند، قطعا به مرتبه‌ی حضرت زهرا(س) خواهد رسید.

 

بارکزی یاد آور شد: زنان و جامعه دینی و اسلامی ما باید هوشیار باشند روز زنی را که غرب یا شرق تجلیل می‌کند نماد بی‌حجابی و بی‌عفتی است و کسانی که در روز “هشت مارچ” جمع می‌شوند و می‌گویند که از حق‌شان دفاع می‌کنند باید در جلساتی چون روز ولادت حضرت زهرا(س) شرکت کنند و بفهمند که حق‌شان چه هست و با تجلیل از هشت مارچ کسانی را که روز زن را به مسخره گرفته‌اند، خشنود نسازند.

تشکیل یک حکومت اسلامی ورفع اختلافات میان شیعه و سنی از اهداف والا و مهم امام خمینی(ره)

مولوی سید احمد آخوند زاده رئیس شورای اخوت اسلامی هرات نیز در ادامه این گفتگو ابراز داشت: امام خمینی (ره) نه تنها رهبر ایرانیان بلکه رهبر تمامی مظلومان و مستضعفان جهان است.

 

وی افزود: از اهداف والا و مهم امام خمینی(ره) تشکیل یک حکومت اسلامی بوده است که محقق شده و امروز تمام تلاش ما این است که اختلافات میان شیعه و سنی برداشته شود.

 

رئیس شورای اخوت اسلامی هرات ادامه داد: امام خمینی(ره) همواره منادی وحدت اسلامی بودند و همیشه شیعه و سنی را برادر یکدیگر می دانستند.

 

مولوی آخوند زاده اظهار داشت: امام خمینی(ره) به گردن ملت افغانستان حق بزرگی دارد و وظیفه ی ملت ماست تا از شخصیت ایشان تجلیل به عمل آورند چرا که اگر رهمنود های ایشان نبود ملت ما نمی توانست نیروهای شوروی را شکست داده و از کشور بیرون سازد.

 

وی با اشاره به برگزاری باشکوه مراسم میلاد امام خمینی (ره)عنوان کرد: هر ساله باید مراسم بزرگداشت سالروز ولادت امام خمینی پرشکوه تر از گذشته برگزار شود و انتظار میرود نسل جوان کشور با مطالعه و پیروی از ابعاد مختلف شخصیتی حضرت امام خمینی (ره) به تحکیم وحدت و برادری میان یکدیگر تلاش کنند.

 

رئیس شورای اخوت اسلامی هرات ضمن گلایه مندی از وضعیت فعلی کشور و رهبران حکومت وحدت ملی گفت: مردم کشور ما برای رای دادن به شما(رهبران حکومت وحدت ملی) با جان خود بازی کردند و حتی برخی از آنان انگشت خود را در این راه دادند و خوب است که شما نیز کمی به فکر این مردم باشید و کشمکش های فعلی را کنار بگذارید.

 

این عالم دینی ابراز داشت: در حال حاضر کشورهای غربی برای اهداف خود به افغانستان آمده اند و طبق نص صریح آیه قرآن آنان(یهود و نصارا) هرگز دوست ما نخواهند شد و رهبران و مردم کشور ما می توانند برای برپایی یک نظام اسلامی واحد در کشور از دیدگاه های امام خمینی(ره) الگو برداری کنند.

 

مولوی آخوند زاده با بیان اینکه دشمنان می خواهند برنامه های خود را در افغانستان پیاده کنند خاطر نشان ساخت: غربی ها با بزرگ نشان دادن هشتم مارچ به عنوان روز زن، میخواهند تا زنان کشور ما را از آرمان های اسلامی شان دور سازند.

 

وی در ادامه به تفاوت حقوق زن در جامعه اسلامی و غربی اشاره کرد و اظهار داشت: غربی ها زن را به یک ابزار و کالای اقتصادی تبدیل کرده اند اما اسلام بود که به زن عزت و کرامت بخشید و اگربخواهیم روزی را به عنوان روز زن بنامیم آن روز، روز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) است چون ایشان بانوی با کرامت و الگویی برای تمام زنان جهان می باشند.

 

رئیس شورای اخوت اسلامی هرات اذعان کرد: فاطمه زهرا(س) در مقام یک زن در دامن بهترین مخلوق عالم بزرگ شده است و الگویی تمام عیار برای زنان در تمام جوامع هستی می باشد.

 

مولوی آخوندزاده در پایان گفت:هیچ مقامی بالاتر از آن که سوره‌ی کوثر در شأن حضرت زهرا(س) نازل شده است وجود ندارد و انتظار داریم دولت وحکومت روز ولادت حضرت زهرا(س) را در تقویم کشور به عنوان روز مادر و زن درج کند.