• تاریخ انشار: ۲۷ جوزا ۱۳۹۶
 • سرویس: سیاسی
 • کد خبر: 11388
 • 1,126 بازدید
 • بدون دیدگاه
 • نسخه مخصوص پرینت

روز قدس، روز ترویج فرهنگ مبارزه با ظلم، افشای توطئه های جهان استکبار و تبیین خطر بالفعل و بالقوه اسرائیل است

برگزاری تظاهرات روز جهانی قدس، فرصتی برای افشای چهره استکبار،تبیین شیوه مباره با ظلم،روشنگری پیرامون خطر اسرائیل و فراهم کردن زمینه وحدت شیعه و سنی در افغانستان است ………… حجت الاسلام والمسلمین حسینی مزاری برگزاری روز قدس برای مردم افغانستان را یک فرصت خوب عنوان کرد و گفت؛ برگزاری تظاهرات روز جهانی قدس و توجه […]

برگزاری تظاهرات روز جهانی قدس، فرصتی برای افشای چهره استکبار،تبیین شیوه مباره با ظلم،روشنگری پیرامون خطر اسرائیل و فراهم کردن زمینه وحدت شیعه و سنی در

افغانستان است

…………

حجت الاسلام والمسلمین حسینی مزاری برگزاری روز قدس برای مردم افغانستان را یک فرصت خوب عنوان کرد و گفت؛ برگزاری تظاهرات روز جهانی قدس و توجه به موضوع اهمیت چند بعدی بیت‌المقدس و تلاش برای آزادی این سرزمین نه تنها برای مردم افغانستان چالش برانگیز نیست که فرصتی برای افشای چهره استکبار، تبیین شیوه های مبارزه با ظلم و ستم و روشنگری پیرامون خطر بالفعل و بالقوه منطقه ای و جهانی اسرائیل و فراهم کردن زمینه وحدت شیعه و سنی در کشور است.

 

اهمیت وحیانی بیت المقدس

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) حسینی مزاری در جمع‌بندی‌ گفتمان پژوهشی تحلیلی پیرامون “بیت المقدس و اهمیت وحیانی؛ نگاه دشمن و وظیفه اسلامی» به چند شاخصه از اهمیت وحیانی سرزمین بیت‌المقدس اشاره کرد و گفت که؛ اولین اهمیت بیت المقدس برای مسلمان ها از نگاه وحیانی موضوع قبله بودنش است که از سال دهم بعثت که از طرف خداوند نماز برای مسلمان‌ها واجب شد تا حدود یک و نیم سال بعد از هجرت بیت المقدس قبله مسلمانان بود اما بعد از آن در مسجد ذوقبلتین هنگام نماز ظهر، بر پیامبراسلام(ص) وحی شد که باید صورت خود را به سوی مکه مکرمه برگرداند.

آقای مزاری گفت: دومین اهمیت بیت المقدس از ناحیه مسجدالاقصی است که دومین مسجد مسلمان‌هاست و سومین اهمیت آن هم سومین حرم شریف بعد از مکه و مدینه می باشد و چهارمین اهمیت هم موضوع اسراء است که سیر زمینی پیامبر اسلام(ص) از مسجدالحرام به مسجدالاقصی و سیر آسمانی و معراج ایشان از مسجد الاقصی صورت گرفته است.

وی افزود: کانون رشد و تکوین پیامبران بزرگ الهی و خواستگاه نور توحید، وجود ۳۶ مسجد مهم اسلامی، وجود مقبره‌ها و زیارات بسیاری از رهبران بزرگ اسلامی و صحابه پیامبراسلام(ص) پنجم، ششم و هفتمین دلیل بر اهمیت سرزمین بیت‌المقدس می باشد.

تذکر قرآن کریم که تقریبا در ۵ آیه به صورت مستقیم به بیت‌المقدس اشاره کرده و همچنین در نگاه ائمه معصومین(علیهم السلام)، مسجدالاقصی از جمله چهار مسجد مهم است که رئیس مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان به عنوان هشتم و نهمین دلیل اهمیت بین المقدس عنوان کرد.(سوره اسراء آیه اول، سوره اعراف آیه ۱۳۷، سوره مؤمنون آیه ۵۰، سوره الانبیاء آیه ۷۱، سوره الانبیاء آیه ۸۱، سوره مائده آیه ۲۱، سوره سبأ آیه ۱۷ به صورت مستقیم اشاره به اهمیت بیت المقدس دارند و سوره تین آیات ۱ و ۲ به صورت غیر مستقیم اشاره دارد)

 

نگاه دشمن به بیت المقدس

حجت الاسلام والمسمین حسینی مزاری در بخش بعدی سخنان خویش به دو زاویه ی وحیانی و موقعیت جغرافیایی بیت‌المقدس اشاره کرد که نگاه دشمن به آن معطوف شده است.

وی به زاویه اهمیت وحیانی بودن سرزمین بیت‌المقدس از نظر صهیونیزم اشاره کرد و گفت؛ برای اینکه دشمن بتواند جلو شکل گیری تمدن بزرگ اسلامی را بگیرد و ضربات مهلک به پیکره امت اسلامی وارد کند انگشت روی بیت المقدس گذاشته و اقدام به اشغال آن کرده است.

آقای مزاری موقعیت جغرافیایی سرزمین بیت‌المقدس را برای دشمن با اهمیت توصیف کرد و گفت؛ دشمن می‌تواند از این نقطه با توجه به اهمیت استراتیژیک جغرافیایی آن، بر سایر کشورهای اسلامی اشراف داشته و به اهداف توسعه طلبانه خود نایل شود.

 

وظایف مسلمانان در رابطه با بیت المقدس

اهمیت وحیانی عامل اقدام جدی مسلمانان

دبیر کل حزب اسلامی تبیان با توجه به مطالب بالا به چند نکته از وظایف مسلمان‌ها برای حساس بودن روی موضوع بیت‌المقدس اشاره کرد و گفت: ایفای وظیفه اسلامی مسلمانان در راستای پرداختن به موضوع بیت المقدس و اهتمام برای آزادی آن از چنگال صهیونیزم جهانی، اول به خاطر اهمیت وحیانی بیت‌المقدس است. مکانی که از نگاه خدا و ائمه معصومین(علیهم السلام) این همه مهم باشد طبیعی است که برای مسلمان‌ها وظیفه‌ی‌ اسلامی ایجاب می کند تا در خصوص بیت‌المقدس حساس باشند و برای نجات این مکان مقدس اقداماتی را روی دست بگیرند.

 

دستور قرآن مبنی برنفی سلطه کافر بر مسلمان

آقای مزاری دومین وظیفه مسلمان‌ها را در قبال بیت‌المقدس، نجات مردم یک کشور اسلامی از سلطه کفار به حکم قرآن عنوان کرد.(ولن یجعل الله للکافرین علی المومنین سبیلا)”سوره نساءآیه ۱۴۱”

وی اظهار داشت: سرزمین بیت‌المقدس در اختیار یک مجموعه آدم‌های کافر قرار دارد و صهیونیزم جهانی امروز مسلط بر این سرزمین است و بر اساس حکم قرآن نباید حاضر باشیم کفار تسلط بر یک کشور اسلامی داشته باشد.

 

دستور قرآن کریم مبنی بر نجات مظلوم ازدست ظالم

آقای مزاری تصریح کرد: به حکم قرآن برای نجات مردم مظلوم فلسطین از زیر ظلم و جنایت اسرائیلی‌ها که بیش از ۶۰ سال در معرض ظلم اند باید اقدام کنیم و مردم مسلمان فلسطین را نجات دهیم.(و مالکم لا تقاتلون فی سبیل الله والمستضعفین من الرجال والنساء والولدان الذین یقولون ربنا اخرجنا من هذه القریه الظالم اهلها واجعل لنا من لدنک ولیا واجعل لنا من لدنک نصیرا)”سوره نساء آیه ۷۵”

رئیس عمومی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در ادامه می‌گوید: قرآن به صراحت برای مسلمان‌ها عنوان می کند که باید به سراغ مظلومین عالم بروید و دست‌تان را به سوی آنها دراز کنید و آنها را نجات دهید.

 

دستور امامان معصوم(علیهم السلام) مبنی بر حمایت از مسلمانان

ایشان با اشاره به روایتی از پیامبر اسلام(ص) می گوید که بر اساس فرمایش پیامبر اسلام(ص) نیز ما موظفیم که نسبت به مردم و سرزمین فلسطین اهتمام داشته باشیم.(من اصبح و لم یهتم بامورالمسلمین فلیس بمسلم)

آقای مزاری همچنین روایتی از حضرت علی(ع) را مورد اشاره قرار داد و گفت که به فرمایش امام علی(ع) امروز مردم فلسطین، مردم مظلوم‌اند و اسرائیلی‌ها ظالم‌اند و ما باید در کنار مظلوم قرار بگیریم و در برابر ظالم اقداماتی را انجام دهیم.(کونوالظالم خصما وللمظلوم عونا).

 

تهدید جهانی اسرائیل، عامل مبارزه با این رژیم و توجه به مردم فلسطین

رئیس خبرگزاری صدای افغان(آوا)افزود: درک اهمیت مسائل سیاسی در منطقه و جهان و اینکه اسرائیلی‌ها غاصبان سرزمین فلسطین به عنوان بزرگترین تهدید برای مسلمانان و برای کل جهان اسلام و بشریت اند، وظیفه مهم دیگری بر دوش مسلمانان می گذارد تا برای مهار اسرائیل و نجات بیت المقدس به مبارزه و جهاد راستین رو بیاورند.

وی گفت: اسرائیل تهدید نظامی، سیاسی، اقتصادی، محیط زیست، منابع طبیعی و اتمی برای جهان اسلام و بشریت است و رفع این تهدید نیاز جدی به ایستادگی متحد مسلمانان در برابر رژیم منحط اسرائیل و حامیان منطقه ای و جهانی آن دارد.

آقای مزاری اضافه کرد؛ رژیم اسرائیل عاملی برای تشکیل و تربیت تروریزم و انتشار آن در سطح منطقه و جهان و حمایت مادی و معنوی آن است که نفس این حرکات اسرائیل موجب می شود تا مسلمانان در این رابطه حساس باشند و بر اساس وظایف اسلامی خود عمل نمایند.

 

دلایل اقدام امام خمینی(ره) برای تاسیس روز جهانی قدس

دبیر کل حزب اسلامی تبیان تصریح کرد: امام خمینی(ره) بر اساس اهمیت وحیانی بیت المقدس و نیز وظایفی که خدا و امامان معصوم(علیهم السلام) برای یک مسلمان در راستای مبارزه با ظالم و رهایی مظلوم از چنگال ظالم و آزادی سرزمین های اسلامی از سلطه کفار، برشمرده اند، اقدام و مطابق رسالت دینی، روز جهانی قدس را برای مبارزه با اسرائیل اعلام کرد.

وی به شبهه‌ای از سوی دشمنان اسلام در خصوص نسبت دادن اعلام روز جهانی قدس به خاطر مصالح سیاسی امام اشاره کرد و در پاسخ گفت: حرکت امام(ره) در رابطه با انگیزه روز جهانی قدس مثل سیاست‌مدارهای مصطلح امروز نبود که برای کسب یک امتیاز مادی صورت گرفته باشد.

ایشان تصریح کرد که؛ اگر پیامبر(ص) و سایر ائمه معصومین(علیهم السلام) در زمان ما می‌بودند همین کاری را در رابطه با اسرائیل و حمایت از نهضت مردم فلسطین می کردند که در عصر ما امام خمینی(ره) انجام داد.

 

استراتیژی امام خمینی(ره) مبتنی بر چهار محور در رابطه با رژیم اسرائیل

 

محور اول تاکید بر هویت اسلامی

حجت الاسلام والمسلمین حسینی مزاری افزود:استراتژی امام خمینی(ره) علیه رژیم صهیونیستی و حامیان آن بر سه محور استوار است که اول آن تأکید بر هویت اسلامی است. چون امام(ره) معتقد است که اگر بخواهیم علیه اسرائیل و حامیان آن مبارزه کنیم و اگر بخواهیم قدس را آزاد کنیم و مشکلات افغانستان، لبنان، پاکستان، کشمیر و سایر جاها را حل کنیم باید به اسلام برگردیم.

رئیس مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان مطلبی را از امام خمینی(ره) در صحیفه نور اینگونه در جمع بندی گفتمان قرائت کرد: (ما تا به اسلام رسول الله (ص) برنگردیم مشکلات ما سر جای خودش است، نه ما میتوانیم قضیه فلسطین را حل کنیم، نه افغانستان را نه سایر جا ها را. ملت ها باید برگردند به صدر اسلام، اگر حکومت ها هم با ملت ها برگشتند، اشکالی نیست و اگر برنگشتند ملت ها باید حساب خودشان را از حکومت ها جدا کنند و با حکومت‌ها آن کنند که ملت ایران با حکومت خودش کرد، تا مشکلات حل شود)

سیاستمدار کشورمان گفت: تاکید امام خمینی(ره)بر داشتن هویت اسلامی و تاثیر گذاری آن برای رسیدن به توفیق در مبارزه با استکبار و حل معضلات مسلمانان و کشورهای اسلامی، مبتنی بر آیات قرآن، روایات ائمه معصومین(علیهم السلام) و بر خلاف یک کار سیاسی مصطلح امروزی است که غربی‌ها برای ما ترسیم کرده‌اند.

 

دومین محور؛ دشمن شناسی و افشای ماهیت رژیم صهیونیستی و حامیان آن

آقای مزاری دومین محور استراتیژی مبارزه امام خمینی(ره) علیه رژیم صهیونیستی را دشمن شناسی و افشای ماهیت این رژیم عنوان کرد.

 

سومین و چهارمین محور؛ اتحاد امت اسلامی و بهره‌مندی از قابلیت‌های جهان

اتحاد امت اسلامی و بهره‌مندی از قابلیت‌های جهان اسلام سومین و چهارمین محور استراتژی مبارزه امام خمینی(ره) علیه رژیم صهیونیستی بود که آقای مزاری در جمع‌بندی این گفتمان بیان داشت.

وی ادامه داد؛ اگر رویکرد امام خمینی(ره) در مبارزه با رژیم صهیونیستی بر اساس سیاست مصطلح امروز می‌بود، قطعا با رسیدن به امتیازات سیاسی از این حرکت دست می‌کشید، این در حالی است که امریکا‌یی‌ها حاضر بودند به امام خمینی(ره) و نظام جمهوری اسلامی ایران امتیاز بدهند تا دیگر حرفی از مبارزه علیه اسرائیل زده نشود. چنانچه همین حالا هم اگر رهبر انقلاب، حضرت امام خامنه‌ای(حفظه الله تعالی) دست از مبارزه علیه اسرائیل بردارند دیگر نه تحریم علیه جمهوری اسلامی است و نه حرکتی علیه این نظام صورت خواهد گرفت. اما شما می دانید که نظام جمهوری اسلامی به خاطر اتخاذ رویکرد ضد اسرائیلی و حمایت از نهضت اسلامی مردم فلسطین و تلاش برای رهایی قدس از چنگال صهیونیزم، بهای خیلی سنگینی را می پردازد، چرا حاضر است این بها را بدهد!، برای اینکه حکم خدا و دستور اسلام است.

ایشان اظهار داشت: دستور اسلام را نمی‌شود با چند شکلاتی که از سوی امریکایی ها داده می شود و یا چراغ سبزی که از سوی اسرائیلی‌ها زده می‌شود نادیده گرفت و دست از مبارزه برداشت.

آقای مزاری افزود: یکی از ویژگی های مهم انقلاب اسلامی و بنیان گذار آن حضرت امام خمینی(ره) و ادامه دهنده این خط، خلف صالح ایشان حضرت امام خامنه ای، همین است که اصرار بر اجرای دستورات الهی و اسلامی ‌وجود دارد.

عمل کرد جهان اسلام در رابطه با بیت المقدس

دبیر کل حزب اسلامی تبیان در بخش دیگری از صحبت‌های خویش به عملکرد جهان اسلام در برابر اسرائیل اشاره کرد و گفت: متاسفانه جهان اسلام نه تنها در قبال مسئله فلسطین، بر اساس وظایف اسلامی عمل نکردند بلکه تحت تاثیر سیاست های استکبار جهانی قرار گرفتند.

 

اکثر سران کشورهای اسلامی وابسته به استکبار اند

ایشان گفت: سران کشورهای اسلامی اکثراً وابسته به غرب هستند و شما نمونه این وابستگی را در جریان اجلاس اخیر ریاض و حضور ترامپ، همسر و دخترش در عربستان مشاهده کردید که اینها چقدر مزدور و وابسته‌اند و چقدر تسلیم به اجانب هستند و برای تسلیم شدنِ بیشتر چه کارهایی که در اجلاس و حاشیه آن در ریاض انجام ندادند. پول های گزاف بیت المال مسلمین را به امریکایی ها سپردند. به دختر ترامپ بیش از صد میلیون دالر هدیه کردند و رقص شمشیر و امثال اینها را انجام دادند که نمونه وابستگی سران کشور های اسلامی را نشان می دهد.

آقای مزاری اظهار داشت: با وابستگی و سرسپردگی اکثر کشورهای اسلامی به استکبار جهانی، معلوم است که در برابر اسرائیل نمی‌رزمند و نمی‌جنگند، این در حالی است که بیشترین وظیفه را در مبارزه علیه اسرائیل باید کشورهای عربی انجام می‌دادند، چون بیشترین ضربه را این کشورها خورده‌اند و بیشترین کشتار را عرب‌ها در برابر اسرائیل دادند.

 

کشورهای حامی مقاومت را با مشکل مواجه کردند

دبیر کل حزب اسلامی تبیان به وضعیت منطقه و خفقانی که در آن کشورها برای برپایی و حمایت از روز جهانی قدس وجود دارد پرداخت و گفت؛ کشورهایی هم که مثل سوریه، عراق و یمن ظرفیت حمایت از بیت‌المقدس را داشتند و متأثر از انقلاب اسلامی بودند به روزی رسانده شدند که نتوانند کاری علیه اسرائیل و به حمایت از نهضت اسلامی مردم فلسطین انجام دهند.

 

 • مردم اکثر کشورهای اسلامی نیز از اهتمام به موضوع بیت المقدس فاصله دارند

وی مردم حاضر در کشورهای اسلامی را به چند دسته تقسیم کرده گفت: دسته ای از مردم چون مرتبطین و وابستگان سران مزدور کشورهای اسلامی هستند به تاسی از اربابان خود، حاضر به حمایت از فلسطین نیستند و دسته ای دیگر نیز از اهمیت حمایت از فلسطین چیزی نمی دانند و به دلیل سانسور رسانه های جمعی و عدم اطلاع رسانی درست، این دسته از مردم در جهل مانده و به وظایف اسلامی وانسانی خود پی نمی برند. جمعی دیگر نیز که از واقعیت ها سر در می آورند و دلشان هم میخواهد تا حد اقل در عرصه برپایی روز جهانی قدس کاری کنند ولی به دلیل وجود خفقان در بسیاری ازین کشورها، کاری نمی توانند انجام بدهند.

حسینی مزاری افزود: تنها عده ای از احزاب و جریانهای اسلامی در تعدادی از کشورهای جهان مانند لبنان، ترکیه،افغانستان، پاکستان، کشمیر و نیز برخی کشورهای غربی به تظاهرات روز جهانی قدس می پردازند.

 

 • تنها سران و مردم حامی مقاومت، ایرانی ها هستند

به گفته حسینی مزاری، در این بین تنها ملت مسلمان ایران است که از رهبر گرفته تا سایر دست اندرکاران نظام و عموم مردم در برابر رژیم صهیونیستی حساس بوده به حمایت مردم فلسطین و آزادی قدس، مبارزه و مجاهده دارند.

 

 • برگزاری روزجهانی قدس در افغانستان و اهداف اسلامی

حجت الاسلام والمسلمین حسینی مزاری در بخش آخر صحبت‌های خویش برگزاری روز جهانی قدس برای مردم افغانستان را یک فرصت خوب عنوان کرد و گفت: به هیچ وجه برگزاری روز قدس و توجه به موضوع بیت‌المقدس و تلاش برای آزادی این سرزمین برای مردم افغانستان چالش برانگیز نیست.

ایشان به برخی از مجموعه های مزدور و مزد بگیران حلقات مربوط به سفارت خانه های خارجی در داخل افغانستان اشاره کرد که علیه روز قدس تبلیغ می کنند و سعی می کنند چوب لای چرخ مردم افغانستان بگذارند تا نگذارند مردم افغانستان به این بیداری برسند و در کنار مردم مظلوم فلسطین قرار بگیرند.

حسینی مزاری با بیان اینکه برگزاری روز قدس و توجه دادن افکار عامه به سمت بیت المقدس، یک فرصت خیلی خوبی است تصریح کرد: با برپایی تظاهرات روز جهانی قدس در افغانستان، مردم ما به چند هدف نایل می شوند:

 

 • هدف اول؛ ایفای وظایف اسلامی در قبال قدس شریف

ایشان تصریح کرد: با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس، مردم افغانستان می توانند به وظایف اسلامی و دینی خود، در راستای مبارزه با ظلم و استبداد اسرائیلی و حمایت از نهضت اسلامی مردم فلسطین و آزادی قدس شریف، عمل کنند.

 

 • دومین هدف؛ تبیین خطر بالفعل و بالقوه اسرائیل

دبیر کل حزب اسلامی تبیان اظهار داشت: دومین استفاده از برگزاری روز جهانی قدس، گسترش دادن فرهنگ مبارزه با ظلم، ستم و استکبار و روشن سازی افکار عمومی در رابطه با توطئه‌های جهان استکبار و خطر بالقوه و بالفعل اسرائیل است.

 

 • سومین هدف؛ ایجاد زمینه های هماهنگی و وحدت میان پیروان تشیع و تسنن

آقای مزاری سومین بهره‌برداری از روز جهانی قدس را موضوع اخوت دانست و گفت: ما با حضور در تظاهرات روز جهانی قدس بهترین و بالاترین فرصت را پیدا می‌کنیم تا به برادران اهل سنت خود نشان دهیم که این حرکت برای حمایت از مردمی در فلسطین است که همه سنی هستند،ولی ما به دستور امام خود خمینی(ره) وسفارش خلف صالح ایشان، امام خامنه ای(حفظه الله تعالی) در صحنه حضور پیدا میکنیم و از شما اهل سنت حمایت و دفاع می‌کنیم.

ایشان در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: ما با تبیین هدف تقریبی روز جهانی قدس و انعکاس و تفهیم آن به برادران و خواهران اهل سنت، می توانیم زمینه هماهنگی میان پیروان مذاهب تشیع و تسنن و توحید صفوف مسلمانان را فراهم کرده، به وحدت واقعی مردم مسلمان افغانستان برسیم.

 

 • مهمترین بحث در افغانستان وحدت و خطرناکترین آن اختلافات است

رئیس عمومی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان بیان داشت: امروز مهم ترین بحثی که در افغانستان مطرح می باشد وحدت است و خطرناکترین چالشی که در شرایط کنونی در کشور مطمح نظر دشمنان به نظر می رسد موضوع اختلافات است که روی آن انگشت گذاشته و تلاش دارند بحث شیعه و سنی را مطرح سازند و جنگ‌های مذهبی را راه بیندازند که الحمدالله تا هنوز که بیش از سه دهه از درگیری‌ها و مشکلات در افغانستان می‌گذرد نتوانستند به اهداف نامیمون خود در این قسمت نایل شوند، بلکه شیعه و سنی در کنار هم زندگی مسالمت آمیز، انسانی و اسلامی را به تجربه نشسته اند که در کل دنیای اسلام زبانزد و نمونه است.

صاحب امتیاز و مدیر مسئول روزنامه انصاف تأکید کرد که ما از تظاهرات روز قدس باید به بهترین وجه، استفاده نماییم و در رابطه با ایجاد هماهنگی و وحدت بین شیعه و سنی کار جدی کنیم. وی گفت: با همین تظاهرات ها هم میتوان پیام واضحی به دنیا ارسال کرد تا ازین طریق از یکسو مردم مسلمان فلسطین روحیه بگیرند و تقویت قلبی شوند و جبهه مقاوت قوی شود و از سوی دیگر چهره استکباری رژیم منحط اسرائیل افشا شده، تحت فشار مضاعف افکار عمومی جهانی قرار بگیرد. چنانچه تاکون نیز غاصبان سرزمین فلسطین تحت فشار قرار بوده و در نهایت ضعف قرار گرفته اند. حسینی مزاری افزود: اگرچه تمام جهان اسلام روز قدس را گرامی نمی دارند، اما تاهنوز هم همین قدر تجلیل و گرامیداشت از روز قدس در برخی کشور ها توسط مجموعه از احزاب، جریان ها و اجتماعات سیاسی فرهنگی و دینی با محوریت قیام پرشور ملت بزرگ ایران، باعث شده است که چنگال های اختاپوسی اشغالگران از سایر زمین های اسرائیل جمع شده، خواب و خیال از بحر تا نهر اسرائیلی ها تعبیر عکس شده، نه تنها محدود در جغرافیای اسرائیل شده اند بلکه در درون مرزهای سرزمین های اشغالی نیز آرام و قراری نداشته همواره در معرض قیام و ایستادگی انقلابی های مسلمان قراردارند. وی گفت: در گذشته، اسرائیل برکل ایران مسلط بود و در عراق نقش ایفا می کرد و در بسیاری از کشورهای دیگر حضور محسوس و نامحسوس داشت اما به برکت پیروزی انقلاب اسلام و تدبیر و فراست حضرت امام خمینی(ره) و تاسیس روزجهانی قدس به وسیله ایشان، دامنه سیطره اسرائیلی ها محدود گردیده تا جایی که در داخل مرزهای سرزمین های اشغالی هم به رسمیت شناخته نمی شود. امروز جریان های اسلامی فلسطینی با دستان توانمند گلوی رژیم منحط و پوشالی اسرائیل را فشرده، چیزی نمانده که نفس نکبت بار سردمداران جلاد و ضد انسانی آنان را قطع کند.

 

 • سر انجام صهیونیزم جهانی بر اساس گفته قرآنکریم

وی در اخیر در رابطه با سرانجام صهیونیزم و سلطه آنان بر سرزمین فلسطین، با قرائت چند آیه از قرآن کریم عنوان داشت: حد اقل با استناد به آیات ۴ تا ۷ سوره اسراء و ۱۶۷ و ۱۶۸ سوره اعراف، در نهایت اسرائیل نابود شدنی است، مطلبی که در قرآن آمده و قطعا وعده خدای متعال تخلف ناپذیر است، چنانچه حضرت امام خامنه ای(حفظه الله تعالی) فرموده اند که اسراییل، تا ۲۵ سال دیگر وجود نخواهد داشت.