• تاریخ انشار: ۸ سرطان ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 7740
  • 1,186 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

روز قدس روز اسلام و مسلمانان است / تمام آزادی خواهان در اقصی نقاط جهان در این راهپیمایی اشتراک می کنند

در آستانه ی آخرین جمعه ی ماه مبارک رمضان، نشستی به منظور هماهنگی بین نهادها و مراکز مهاجرین افغانستانی جهت حضوری منسجم و پررنگ در راه پیمایی روز جهانی قدس با دعوت مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهد مقدس برگزار شد.   به گزارش خبرگزاری آوا، در این نشست که در تالار اجتماعات […]

در آستانه ی آخرین جمعه ی ماه مبارک رمضان، نشستی به منظور هماهنگی بین نهادها و مراکز مهاجرین افغانستانی جهت حضوری منسجم و پررنگ در راه پیمایی روز جهانی قدس با دعوت مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهد مقدس برگزار شد.

 

به گزارش خبرگزاری آوا، در این نشست که در تالار اجتماعات مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان برگزار شده بود، نمایندگان نهادها، مراکز فرهنگی، خیریه ها و هیئات مذهبی مهاجرین افغانستانی به شمول، خیریه خیر المرسلین، جامعه روحانیت امامیه هرات، جبهه فرهنگی جوانان افغانستان، شورای فرهنگی افغانستانی مقیم ایران، خیریه امام جود(ع)، موسسه فرهنگی باقر العلوم، شورای ورزشی مهاجرین، هیئت عزاداران حسینی، هیئت عزادارن چهارده معصوم، مجمع پیروان امام جعفر صادق(ع) و نماینده کسبه و بازاریان حضور داشتند.

 

در این نشست پس از بحث همه جانبه و بررسی کیفیت و کمیت حضور مهاجرین افغانستانی در راهپیمایی روز جهانی قدس فیصله به عمل آمد تا تمام مهاجرین افغانستانی با یک پرچم واحد در این راهپیمایی شرکت نمایند.

 

همچنین شرکت کنندگان توافق کردند برای نمایش انسجام و همدلی بین مهاجرین از پلاکاردهای متفرقه استفاده نگردد.

 

حاضرین در نشست ضمن حمایت از مردم مظلوم فلسطین شرکت در راهپیمایی روز قدس را وظیفه شرعی خود دانسته و تاکید کردند هر نهاد و تشکیلات از تمام امکانات مادی و معنوی خود جهت به صحنه کشاندن مهاجرین استفاده نمایند.

 

نمایندگان مراکز و نهادهای مهاجرین افغانستانی، روز قدس را روز اسلام و مسلمانان دانسته و تاکید کردند که علاوه بر مسلمانان، تمام آزادی خواهان در اقصی نقاط جهان در این راهپیمایی شرکت می کنند.