• تاریخ انشار: ۲۲ حمل ۱۳۹۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 2279
  • 2,131 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

روز واقعی زن؛روز ولادت حضرت زهرا می باشد

n00109692-b

از سالروز ولادت با سعادت صدیقه طاهره حضرت فاطمه زهرا (س) و امام خمینی (ره)، طی محفل با شکوهی در دفتر نمایندگی مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات با حضور شخصیت های علمی و فرهنگی گرامی داشت به عمل آمد. به گزارش خبرگزاری آوا، حجت الاسلام و المسلمین رضایی؛معاون مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی […]

از سالروز ولادت با سعادت صدیقه طاهره حضرت فاطمه زهرا (س) و امام خمینی (ره)، طی محفل با شکوهی در دفتر نمایندگی مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات با حضور شخصیت های علمی و فرهنگی گرامی داشت به عمل آمد.

به گزارش خبرگزاری آوا، حجت الاسلام و المسلمین رضایی؛معاون مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهد مقدس که در این محفل صحبت می کرد، ضمن عرض تبریک و تهنیت این روز گفت: حضرت زهرا(س) در زمان و مکانی چشم به جهان گشود که از هر نظر تاریک ترین مکان عالم به شمار می رفت.

او گفت: از ویژگی های حضرت زهرا(س) همین بس که وی فرزند خاتم انبیاء(ص) است و فرزندی است که در دوران بعثت پیامبر چشم به جهان گشود.

حجت الاسلام و المسلمین رضایی در ادامه سخنان خود گفت: شبه جزیره عربستان قبل از بعثت پیامبر به ۳۶۰ قبیله ی وحشی تقسیم می شد که هر کدام بتی داشتند و او را پرستش می کردند و خداوند عالم بر آنان منت گذاشت و پیامبری آمد و فرمود: خدایی را بپرستید که زمین و آسمان را خلق کرده است.

به گفته او، خداوند حضرت زهرا(س) را زمانی بر پیامبر عنایت کرد که با ولادتش به جمع کثیری از زنان عزت بخشید.

رضایی افزود که قبل از ولادت حضرت زهرا(س) مردم شبه جزیره عربستان دخترانشان را زنده به گور می کردند و برای آن جامعه داشتن دختر ننگ بود.

به گفته رضایی خداوند با عنایت فاطمه به آن حضرت، برای جامعه بشری فهماند که قشر عظیمی از جامعه را زنان تشکیل می دهند.

وی تاکید کرد: تنها دینی که برای زنان حریت و آزادی و کرامت انسانی قائل شده است، دین مقدس اسلام می باشد.

به گفته او، کفار قریش پیامبر را طعنه می دادند و می گفتند که پیامبر کسی را ندارد که راه و روشش را زنده نگه دارد و پیامبر نیز غم و غصه می خورد تا زمانی که خداوند به آنحضرت، فاطمه را عنایت کرد.

وی می افزاید که آنقدر خداوند برای زهرا(س) مقام داده است که هیچ زنی به جز ایشان اینقدر مقام ندارد.

رضایی در ادامه گفته هایش به واقعه ی کساء اشاره کرد و گفت: در حدیث کساء زمانیکه جبرئیل سوال می کند کسانی که تحت کساء هستند چه کسانی هستند و در آن زمان خداوند با شروع کردن نام از حضرت زهرا(س)می فرماید”هم فاطمه و ابوها …” .

در ادامه این مراسم حجت الاسلام و المسلمین فیاض؛ از علمای فعال ولایت هلمند  نیز طی سخنانی گفت که درک اهلبیت و فهمیدن رفتار ایشان نیاز به زبان و قلب دارد و صرفا عاطفه لازم نیست و در کنار عاطفه ایمان و تفکر استوانه بزرگی برای شناخت پیامبر و اهلبیتش است.

وی افزود: اگر وجود مقدسه حضرت زهرا(س) نمی بود امروز جهان با چالشهای بسیار بزرگی روبه رو بود و میلیاردها زن نیز به دلیل جهل کشته می شدند. با وجود آنحضرت جلوی کشتارها گرفته شد و این سرطان جهالت و تاریکی از آدمها برداشته شد.

وی ضمن تاکید این مطلب که وجود حضرت زهرا(س) نتیجه میوه های بهشتی است، افزود که یکی از همسران رسول اکرم(س) از ایشان سوال کرد که چرا اینقدر فاطمه را می بوسید. حضرت فرمودند: زمانی که به معراج رفته بودم خداوند جامی از عصاره ی میوه های بهشتی را آوردند و من میل کردم و الان زمانی که زهرا را می بینم، بوی آن میوه ها را استشمام می کنم.

وی گفت که یک تن از عالم های اعظم مسیحیت می گوید که مسلمانها با دلایل بسیار محکم می توانند این جهان را تصرف کنند، اما چون فاصله در بین شان زیاد است، شما نگذارید این فاصله ها برطرف شود و اگر برطرف شود بر جهان مسلط می شوند.

وی به بیان گفته های این عالم می پردازد و ادامه داد که اولین دلیل این است که پیامبر مسلمانان قبر دارد و پیامبر ما ندارد، هر زمان که باشد مسلمانان دور آن قبر جمع می شوند و برای نابودی مسیحیت تصمیم می گیرند.

فیاض افزود: دلیل دوم این است که پیامبر مسلمانان فرزند دارد، اما پیامبر ما ندارد. فرزندان پیامبر هر کدام قبری دارند و مردم دور قبور جمع می شوند و به وسیله صاحبان آن قبور با پیامبرشان عهد و پیمان می بندند.

دلیل سوم این است که پیامبر آنان(مسلمانان)کتابی دارد که هیچ کس در آن دخل و تصرف نکرده است.دلیل چهارم هم این است که دین آنان، دینی کامل است که آن اسلام است.

وی تاکید می کند که اگر قوه ی فکرمان را بکار نگیریم نمی توانیم اهلبیت را درک کنیم.

وی با اشاره به اینکه حضرت زهرا(س) همیشه به فکر فقرا و مستضعفین بودند افزودند که آنحضرت در شب عروسی شان نیز به فکر فقرا بودند و لباس عروسی اش را به فقرا می دهند.

در ادامه این مراسم معنوی مولوی غلام سرور؛ رئیس شورای صلح ولایت هرات نیز ضمن تبریک میلاد حضرت زهرا(س) گفت: خوشحالم که می بینم جوانان ما به جایی رسیده اند که فهمیده اند، ۸ مارچ روز زن نیست و روز واقعی زن، روز ولادت حضرت زهرا(س) می باشد.

رئیس شورای صلح ولایت هرات افزود که با تولد حضرت زهرا(س) تمام حقوق زنان به آنان داده شد، چنانکه می دانیم در آن روزها به زنان هیچ حقی داده نمی شد و دختران را زنده به گور می کردند.

وی افزود که اگر زن خیری دیده است از برکت اولاد پیامبر (ص) بوده است.

مولوی غلام سرور در ادامه متذکر شد که امروز، روز تولد امام خمینی (ره) نیز هست.

وی افزود که کارهای امام خمینی عینا همانند کارهای پیامبر بوده است و او عزتی به ایران داده که تمام جهان نمی تواند آن را از این کشور بگیرد.

 

 

قابل ذکر است که این مراسم با قرائت قرآن کریم توسط آقای یعقوبی، خوانش مقاله توسط خانم موسوی نژاد و تواشیح توسط گروه تواشیح محبان المهدی همراه بود.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>