• تاریخ انشار: ۱۱ جدی ۱۴۰۰
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 31503
  • 37 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

روسیاهی و ذلت فعلی امریکا حاصل خون سردار سلیمانی است

مولوی حقانی؛ آگاه مسائل دینی در مزار شریف می گوید: روسیاهی و ذلت فعلی امریکا حاصل خون شهید سلیمانی و هزاران مسلمان همانند او است.

خبرگزاری صدای افغان (آوا) – بلخ: دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در یک گفتمان دانشجویی با حضور علما، نخبگان و دانشجویان از دومین سالگرد شهادت سردار شهید قاسم سلیمانی گرامیداشت به عمل آورد.

مولوی عبدالغفور حقانی؛ آگاه مسائل دینی و کارشناس گفتمان دانشجویی “شهید سردار سلیمانی؛ الگوی مقاومت در مقابل امریکای متجاوز” گفت: شهید سردار سلیمانی شاگرد فرزانه امام خمینی(ره) بود… در ایران قبل از قیام امام خمینی (ره) از افراد جامعه می پرسیدند شما مسلمان هستید یا سنی؛ اما همراه با انقلاب اسلامی امام تقریب مذاهب شکل گرفت و امام(ره) همه مسلمانان را در یک نقطه جمع نمود.

وی سردار شهید سلیمانی را تربیت شده امام خمینی (ره) عنوان کرد و افزود که شهید قاسم سلیمانی شهادت را به جان خرید؛ اما عراق را از چنگال استکبار و داعش نجات داد. هر قطره خون شهید سلیمانی سبب ریختن خون هزاران امریکایی شد و پایگاه های شان موشک باران گردید.

مولوی حقانی امریکا را مکاره دانسته، افزود وضعیت فعلی امریکا جزای فریبکاری اش است که از منطقه اخراج شده و در حقیقت امریکا در سطح جهان رسوا گردیده است.

این عالم دین، جایگاه و منزلت سردار شهید سلیمانی را جنت خواند و گفت: شهادت برادرمان شهید سلیمانی برای مان جرات می دهد و در حقیقت سلیمانی با شهید شدن در ممالک اسلامی میلیون ها مجاهد صادر کرد و شاهد هستیم که امریکا با روسیاهی از افغانستان اخراج شدند.

او می گوید روسیاهی و ذلت فعلی امریکا حاصل خون شهید سلیمانی و هزاران مسلمان همانند او است. جنت با پیروی از اسلام، قرآن، شخصیت هایی مثل امام خمینی (ره) و سردار شهید سلیمانی بدست می آید نمونه اش را ما در افغانستان داشتیم. آیت الله محسنی سخنانش دلنشین و برحق بود یا بنیانگذار جهاد در شمال جناب آیت الله عالمی بلخابی و شهید ذبیح الله و ما باید راه آنان را دنبال کنیم.

وی اظهار داشت که مبارزه امریکا و یهود علیه اسلام و مسلمین ادامه خواهد داشت و ما هم راه سردار شهید سلیمانی را ادامه خواهیم داد تا عمر با عزت داشته باشیم.

مولوی حقانی گفت تفرقه در میان مسلمین جایی ندارد چون که همه شیعه و سنی باهم برادر هستیم. سردار شهید سلیمانی الگوی فداکاران اسلام بود و خونش سبب ظهور هزاران مجاهد شده است. شهادت سردار شهید سلیمانی در خاطر دو میلیارد مسلمان باقی خواهد ماند او ایرانی نه؛ بلکه جهانی بود و شهادتش نیز دستاوردهای جهانی برای مسلمین به همراه داشت.

حجت الاسلام شیخ علی اکبر نورالحق؛ سرپرست دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزار شریف و کارشناس دیگر این گفتمان هم گفت: انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) نتایج محسوسی در منطقه به همراه داشت و ایشان شاگرد اسلام، قرآن و پیامبر (ص) بود که در مقابل ظلم، استکبار و امریکا ایستادگی نمود.

به باور این عالم دینی، یکی از پیام های انقلاب امام کمک به مردم افغانستان و محکوم کردن اشغال شوروی بود که این موضوع را در دیدار با نماینده جماهیر شوروی با حمایت از افغانستان ثابت کرد.

او امام خمینی(ره) را مسلمانی واقعی خواند و گفت مکتب امام خمینی (ره) شاگردان زیادی را تربیت کرده است از جمله می توانیم به حضرت خامنه ای و سردار شهید سلیمانی اشاره کنیم که آنان در نخست دشمن شناسی را می آموختند. برای همین رد پای سردار شهید سلیمانی در نقطه نقطه جهان برای مبارزه با استکبار و ظلم وجود دارد و برای حمایت از مظلومین اقدام می کرد.

وی اظهار داشت که هدف شهید سلیمانی بیداری، آگاهی و خط مشی دادن برای مسلمانان بود؛ چون که شهید سلیمانی شاگرد اسلام، قرآن و پیامبر(ص) بود.

حجت الاسلام نورالحق، انقلاب امام خمینی (ره) را انفجار نور و برگرفته شده از قرآن و روش پیامبر(ص) دانست و گفت: وهابیت با اسلام عام دشمنی دارد و داعش پیروی چنین تفکری است از همین رو سردار شهید سلیمانی در دیدار با آیت الله سیستانی او را متقاعد نمود تا فتوای جهاد صادر نماید و سردار شهید سلیمانی یکی از مجاهدین برجسته در مقابل داعش بود.

این عالم دینی افزود که شهید سلیمانی یکی از فداییان اسلام، پیامبر و قرآن بود که نه تنها برای ایران؛ بلکه به خاطر پیشبرد اهداف اسلام حرکت می کرد. برای همین امریکا که قدرتی جهانی است با افسارگسیختگی و وحشی گری این شخصیت بزرگ را ترور کرد در حقیقت آمریکا در هر نقطه در نابودی اسلام و مسلمین نقش دارد که خوشبختانه همیشه ذلیل شده است.

شایان ذکر است که گفتمان دانشجویی دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در شهر مزار شریف دارای بخش های سخنرانی، کارشناسان، ابراز نظر دانشجویان و پرسش و پاسخ می باشد.