• تاریخ انشار: ۲۸ جدی ۱۳۹۳
  • سرویس: اطلاعیه ها
  • کد خبر: 1736
  • 1,685 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

زبانه این آتش، زبان هتاکان، توهین‌کنندگان و منادیان خون و خشونت در غرب را نیز خواهد سوخت

دفتر مرکزی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل با صدور بیانیه ای ضمن مشکوک خواندن حمله به دفتر مجله طنز شارلی ابدو در فرانسه، اقدام موهنانه این نشریه فرانسوی را به شدن محکوم کرد. این بیانیه که با امضای حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری، رئیس عمومی مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان […]

دفتر مرکزی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل با صدور بیانیه ای ضمن مشکوک خواندن حمله به دفتر مجله طنز شارلی ابدو در فرانسه، اقدام موهنانه این نشریه فرانسوی را به شدن محکوم کرد.

این بیانیه که با امضای حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری، رئیس عمومی مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل صادر گردیده است، تاکید کرده است:

دامن زدن به این هتاکی ها زیر عنوان آزادی بیان پیش از آنکه به تحقق اهداف بانیان و پشتیبانان این جریان نفرت انگیز مددی برساند، زمینه را برای تنش، خشونت و تفرقه بیشتر در غرب و شرق عالم هموار کرده و جهان و امنیت جهانی در سایه صلح انسانی را بیش از پیش در معرض خدشه و آسیب قرار خواهد داد.

به همین دلیل، عقیده ما این است که این گونه اقدامات شاید بهانه لازم برای مانورهای ظاهرا ضد تروریستی و ماهیتا ضد اسلامی را برای دولت های غربی فراهم کند؛ اما در عمل و سرانجام، زبانه این آتش، زبان هتاکان، توهین‌کنندگان و منادیان خون و خشونت در غرب را نیز خواهد سوخت.

 

متن بیانیه به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

انا ارسلناک رحمت للعالمین

اعلامیه مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان درباره اهانت نشریه فرانسوی به ساحت پیامبر رحمت(ص)

نشریه فکاهی شارلی ابدو در فرانسه، به دنبال انتشار کاریکاتورهای موهن از پیامبر گرامی اسلام(ص) و طرح شخصیت مقدس نبی کریم(ص) در کنار شخصیت منفور ابوبکر بغدادی؛ رهبر گروه تکفیری و تروریستی داعش، خشم و احساسات مسلمانان را جریحه‌دار کرد.

به دنبال این اقدام، حداقل دو تروریست‌، دفتر این نشریه هتاک و حرمت شکن را هدف تیراندازی قرار داده و ۱۲ نفر از اعضای آن شامل سردبیر، کاریکاتوریست‌ها و خبرنگاران آن را کشتند.

مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، ضمن حمایت از مصؤنیت خبرنگاران و احترام به آزادی بیان در چارچوب قانون، اخلاق انسانی، احترام به عقاید و مقدسات دیگران، امنیت و‌ آرامش اجتماعی و همزیستی مسالمت‌آمیز همه انسان‌ها، باور دارد که اقدام هتاکانه، توهین‌آمیز و تحریک‌کننده نشریه فرانسوی، به همان اندازه هیچ نسبت و سنخیتی با آزادی بیان ندارد که واکنش تروریست‌ها در آماج قرار دادن دفتر آن نشریه با اسلام و اخلاق و سیره پیامبر مهربانی و رحمت.

نشریه شارلی ابدو با اقدام به هتاکی و توهین به یکی از بزرگ ترین ادیان جهان، نشان داده است که آزادی بیان، رسالت ژورنالیستی و فعالیت فرهنگی را دست‌ ابزاری برای برانگیختن نفرت، برافروختن آتش کینه و نفرت و پراکندن تخم فتنه و نفاق قرار داده است؛ بنابراین، در دنیای ملتهب از تب ترور و تنفر، رویداد پاریس کاملا قابل انتظار بود.

مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، اما ضمن محکومیت شدید هردو طرف این کنش و واکنش، تاکید می کند و باور دارد که؛ پیامبر گرامی اسلام(ص) پیام‌ آور مهر، سفیر صلح، مبشر آشتی و همدلی و اسوه اخلاق و گذشت و گشاده‌ رویی و صفاست؛ نه نماینده تروریزم و آتش افروزی و خون ریزی و خشونت پراکنی؛ بنابراین، به همان اندازه که اقدام مغرضانه نشریه بی ‌مایه فرانسوی را سبب وهن و شرمساری فرهنگ منحط غربی می‌دانیم، ایمان داریم که واکنش تروریست ها در برابر آن نیز هیچ نسبتی با سیره و سیمای اسلام محمدی(ص) ندارد.

به باور مرکز تبیان، ضمن این که حرکت تروریستی علیه دفتر مجله طنز فرانسوی کاملا مشکوک و هدفدار به نظر می رسد، دامن زدن به این هتاکی ها زیر عنوان آزادی بیان پیش از آنکه به تحقق اهداف بانیان و پشتیبانان این جریان نفرت انگیز مددی برساند، زمینه را برای تنش، خشونت و تفرقه بیشتر در غرب و شرق عالم هموار کرده و جهان و امنیت جهانی در سایه صلح انسانی را بیش از پیش در معرض خدشه و آسیب قرار خواهد داد.

به همین دلیل، عقیده ما این است که این گونه اقدامات شاید بهانه لازم برای مانورهای ظاهرا ضد تروریستی و ماهیتا ضد اسلامی را برای دولت های غربی فراهم کند؛ اما در عمل و سرانجام، زبانه این آتش، زبان هتاکان، توهین‌کنندگان و منادیان خون و خشونت در غرب را نیز خواهد سوخت.