• تاریخ انشار: ۲۹ حوت ۱۳۹۵
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 9475
  • 1,152 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

زنان مراقب پرچم اسلام باشند

اگر دین از سیاست جدا بود چرا حضرت فاطمه(س) به شهادت رسید همچنین اگر تمامی ائمه ما در یک خانه فقط به نمازشان می رسیدند و به حکومت کاری نداشتند شهید نمی شدند و این حضرت زهرا (س) بود که در مسیر دین از سیاست و ولایت دفاع کردند.   به گزارش خبرگزاری آوا، از […]

اگر دین از سیاست جدا بود چرا حضرت فاطمه(س) به شهادت رسید همچنین اگر تمامی ائمه ما در یک خانه فقط به نمازشان می رسیدند و به حکومت کاری نداشتند شهید نمی شدند و این حضرت زهرا (س) بود که در مسیر دین از سیاست و ولایت دفاع کردند.

 

به گزارش خبرگزاری آوا، از سالروز ولادت حضرت زهرا(س)، روز زن و سالروز تولد امام خمینی(ره) از سوی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان بخش خواهران، در مشهد مقدس تجلیل به عمل آمد.

 

این مراسم که از سوی بخش بانوان مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان برگزار شد حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی مسئول دفتر مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در شمال افغانستان ضمن تبریک سالروز ولادت فرخنده ام ابیها، حضرت فاطمه زهرا(س) و فرزند برومندش امام خمینی(ره) گفت: حضرت فاطمه(س) دختر معصوم همسر معصوم و مادر معصوم و به عبارت دیگر دختر نبوت همسر ولایت و مادر امامت است.

 

وی افزود: اگر زهرا(س) نبود زنان عالم الگو نداشتند با توجه به اینکه تمام ائمه معصومین(ع) مرد بوده اند همه آنها در دامن چنین زنی پرورش یافته اند از این رو برای زنان ما لازم و ضروری است که از ایشان الگو بگیرند.

 

غرب به دنبال گرفتن الگوهای اسلامی از کشورهای مسلمان است

 

این عالم دین با بیان اینکه امروز غرب به دنبال گرفتن الگوهای اسلامی ماست ادامه داد: ما باید از تمامی ابعاد زندگی حضرت زهرا(س) پیروی نماییم به خصوص سبک زندگی و حجاب فاطمی ایشان به طوری که زمانی حضرت در حال عبادت بوده و در تمامی حالات همسایه ها را دعا می کردند امام حسن فرمود مادر جان چرا برای خودمان دعا نمی کنی ایشان فرمودند «الجار ثم الدار» یعنی اول همسایه بعد خانواده و این جمله برای زنان امروز ما الگوی بسیار مناسبی است.

 

عضو شورای اخوت اسلامی شمال کشور اظهار داشت: زنان نباید فقط خودشان را ببینند و در پی معامله با بندگان باشند مثلا بگویند اگر عروسی آمدند عروسی می رویم، اگر کادو آوردند کادو می دهیم و اگر نیاورند نمی دهیم و … این به معنای آن است که زنان معامله با بنده می کنند در حالی که معامله باید با خدا باشد.

 

وی تصریح کرد: اگر ما هر کاری می کنیم فقط قصدمان خداوند متعال باشد نه کارکردهای بندگان قطعا به نتیجه مطلوبی دست پیدا خواهیم کرد.

 

حجت الاسلام والمسلمین موسوی با اشاره به چند آُیه از قرآن خاطرنشان ساخت: خذالعفو، اگر کسی بدی کرد باید عف کنی، مرو کراما، اگر کسی بدی کرد با کرامت بگذریم،و اذا خاطبوا الجاهلون قالو سلاما، اگر جاهل حرفی زد با سلامت از کنارش بگذر، و اعرض عن الجاهلون در مورد کارهای جاهلان رد شو و فکر نکن اینها آیاتی از قرآن هستند که مردم چه زنان و چه مردان باید به آن توجه داشته باشند.

 

حضرت زهرا در مسیر دین از سیاست و ولایت دفاع می کرد

 

مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان درشمال افغانستان ابراز داشت: امروزه شعار (دین از سیاست جدا است) در میان تمامی مسلمان رواج پیدا کرده است به طوری که اگر دین از سیاست جدا بود چرا حضرت فاطمه(س) به شهادت رسید همچنین اگر تمامی ائمه ما در یک خانه فقط به نمازشان می رسیدند و به حکومت کاری نمی پرداختند شهید نمی شدند.

 

وی اذعان کرد: ما در قرآن کریم ۵۰۰ آیه سیاسی داریم کسانی که قائل به جدایی دین از سیاست هستند باید این ۵۰۰ آیه را حذف نمایند.

 

این عالم دینی ادامه داد: فاطمه(س) یک اصل را برای همگان ثابت نمود، حضرت علی(ع) در نهج البلاغه می فرمایند: «لا تستوحشوا فی طریق الهدی لقله اهله» در طریق هدایت از کمی افراد نترسید.

 

عضو شورای اخوت اسلامی شمال کشور افزود: حضرت زهرا(س) نیز در راه دفاع از ولایت از کمی افراد نترسید و تا آخرین لحظه از حق ولایت دفاع نمود و در همین راه هم به شهادت رسید همان کاری که فرزند برومندش حضرت امام خمینی(ره) نمود و یک حکومت ۲۵۰۰ ساله را ساقط کرد.

 

مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در شمال افغانستان اظهار داشت: با اینکه تمامی ابرقدرتهای دنیا حامی این حکومت استبدادی بودند امام خمینی (ره) در راه دفاع از اسلام و حق از کسی واهمه ای نداشت و اسلام را به پیروزی رساند.

 

زنان مراقب پرچم اسلام باشند

 

وی گفت: امروز چادر زنان پرچم اسلام است و بر زنان ما لازم و ضروری است که با الگوگیری از حجاب فاطمه(س) اجازه ندهند دشمن چادر را از سر زنان مسلمان بگیرد چرا اگر چنین شود پرچم اسلام از بین رفته است.

 

حجت الاسلام موسوی یاد آور شد: زن ارزش دارد و کسی که می خواهد به زن نگاه کند باید بهای آن را پرداخت کند و همه امکانات از جمله خانه، پوشاک، موتر و غیره را تأمین کند.

 

وی با بیان اینکه کسی که حجاب ندارد خودش را مفت در مقابل دید دیگران گذاشته است گفت: بهشت که جای لذت است در آنجا نیز بهشتیان حجاب دارند، خداوند متعال می فرماید (و لباسهم فیها حریر) لباسشان از حریر است.

 

این عالم دینی در ادامه با اشاره به اینکه ملاک و پوشش حجاب چقدر است ابراز داشت: ما نمی توانیم ملاک تعیین کنیم و این بستگی به جامعه دارد که چه رنگ مانتو با چه اندازه و چه نوع پوشش چادر یا بی چادری را می پسندد.

 

مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در شمال افغانستان تصریح کرد: قرآن کریم می فرماید «اطهر لقلوبکم و قلوبهن» اطهر یعنی هر آنچه که برای شما پاک تر است و ملاک حجاب هم پاکی است به هر شکل و رنگی که باشد.

 

زینت و آرایش زن باید در مسیر اعتقاد و باور اسلامی او باشد

 

وی خاطر نشان ساخت: خداوند متعال می فرماید «ولا یبدین زینتهن» زینت خودتان را به دیگران نشان دهید ولی بعد می فرماید آرایش جزو ذات زن است. باز قرآن می فرماید «الا لبعولتهن» آرایش فقط باید برای شوهر باشد اما این زینت و آرایش باید در مسیرخودش باشد.

 

حجت الاسلام موسوی با اشاره به آیه ای از قرآن در مورد فعالیت زن در اجتماع گفت: قرآن می فرماید اولویت برای زنان ماندن در داخل خانه است ولی اگر می خواهند بیرون بروند اسلام مخالفتی با کارهای زنان در جامعه ندارد قرآن می گوید اما اگر آمدی بیرون تبرج و خود نمایی نکن.

 

این عالم دینی عنوان کرد: با این تفاسیر بهترین الگو در تمامی ابعاد زندگی برای زنان امروزی حضرت زهرا(س) می باشد و ما باید به دنبال الگوهای اسلامی باشیم نه غربی.

 

مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در شمال افغانستان گفت: امروز غرب روز ۸ مارچ را به عنوان روز زن در میان کشورهای اسلامی رواج داده است و ما باید سعی نماییم که دنباله رو غرب و رسانه های غربی نباشیم بلکه سعی و تلاش کنیم الگوهای اسلامی را در تمامی ابعاد زندگی مان پیاده کنیم.

 

در این مراسم علاوه بر خواندن مولودی، اجرای سرود همگانی، مسابقه ای تحت عنوانِ «در جستجوی هدایت» برگزار شد و به برندگان این مسابقه جوایز نفیسی اهدا شد.