• تاریخ انشار: ۳۰ قوس ۱۳۹۸
  • سرویس: سیاسی، نظامی
  • کد خبر: 28089
  • 262 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

زندگی بر محور اهل بیت(ع) رمز جاودانگی است

n00198591-b

حکیمه احمدی، دانشجوی روان‌شناسی دانشگاه بلخ گفت که خداجویی و پرداختن به واجبات سبب شد تا داکتر میر ابوالقاسم سوما در قلب غرب، یعنی در آلمان به مبارزات غرب‌ستیزی بپردازد.   به گفته احمدی، سوما با وجود عدم حضور در افغانستان، برای کشورش موثر واقع شد و فعالیت‌های ارزنده‌ای کرد.   او با اشاره به […]

حکیمه احمدی، دانشجوی روان‌شناسی دانشگاه بلخ گفت که خداجویی و پرداختن به واجبات سبب شد تا داکتر میر ابوالقاسم سوما در قلب غرب، یعنی در آلمان به مبارزات غرب‌ستیزی بپردازد.

 

به گفته احمدی، سوما با وجود عدم حضور در افغانستان، برای کشورش موثر واقع شد و فعالیت‌های ارزنده‌ای کرد.

 

او با اشاره به فعالیت داکتر سوما گفت که سوما در جهاد مردم افغانستان نقش مهمی داشت که از جمله می‌توان به تشویق مجاهدین و درمان زخمی‌های کشور اشاره کرد.

 

این دانشجو با اشاره به دیگر فعالیت‌های داکتر سوما از برگزاری سیمنارها و راهپیمایی‌های او در آلمان یاد کرد.

 

احمدی می‌گوید: “این وظیفه ما است که مانند این بزرگان چنان زندگی کنیم که اگر در دنیا نباشیم، باز هم جامعه ما را احساس کند”.

 

سید جلال محب‌زاده، از دیگر دانشجویان شهر مزارشریف نیز با تلاوت آیه “لقد کان فی رسول الله اسوه الحسنه” گفت: “قرآن برای ما پیامبر، و پیامبر اسلام، اهل‌بیت(ع) را برای مسلمانان الگو قرار داده است”.

 

به گفته او، اگر در دنیای اسلام نام شخصیت‌هایی جاویدان گردیده است، علت‌اش زندگی و کارکرد آنان در محور دستورات پیامبر و اهلبیت علیهم‌السلام بوده است؛ “اگر ما نیز می‌خواهیم برای جامعه مفید باشیم، باید از اهل بیت جدا نشویم؛ همان‌طور که پیامبر فرمودند که از اهل‌بیت من جدا نشوید”.

 

این دانشجو همچنین ضمن سپاس‌گزاری از برگزاری چنین گفتمان‌ها گفت که اگر جوانان این شخصیت‌ها را بشناسند، می‌توانند از آنان الگو بگیرند و برای آینده کشور کار کنند.

 

حفیظ امینی یکی از دانشجویان دانشگاه بلخ نیز گفت که باید از بزرگان کشور درس بگیریم و برای آینده افغانستان تلاش کنیم.

 

به گفته او، باید جوانان تاریخ و کارکرد رهبران کشور را مطالعه کنند تا در آینده دچار اشتباه نشده و اشتباهات گذشته را تکرار نکنند.

 

در ادمه این بخش، دانشجوی دیگری، زندگی‌نامه سید خان آقا چمتالی را پشت تریبون به خوانش گرفت.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>