• تاریخ انشار: ۲۰ دلو ۱۳۹۷
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 23399
  • 399 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

زندگی مورد علاقه را باید در درون خود خلق کرد / عوامل موفقیت در زندگی‌ چیست؟

به گزارش خبرگزاری صدای افغان آوا دیروز ۱۹ دلو سیمینار علمی پژوهشی تحت “عوامل موفقیت در زندگی” از سوی دفتر نمایندگی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان با حضور عده‌ای از دانشجویان و فعالین فرهنگی و اجتماعی در ولایت هرات برگزار گردید.   به گزارش خبرگزاری آوا، طاهره رضایی لیسانس رشته هنر های زیبا دانشگاه هرات […]

به گزارش خبرگزاری صدای افغان آوا دیروز ۱۹ دلو سیمینار علمی پژوهشی تحت “عوامل موفقیت در زندگی” از سوی دفتر نمایندگی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان با حضور عده‌ای از دانشجویان و فعالین فرهنگی و اجتماعی در ولایت هرات برگزار گردید.

 

به گزارش خبرگزاری آوا، طاهره رضایی لیسانس رشته هنر های زیبا دانشگاه هرات در این سمینار گفت: هر کدام ما میخواهیم در زندگی خویش موفقیت را کسب کنیم و این موفقیت در زندگی بزرگترین نعمت الهی است.

 

وی افزود: اکنون شما در هر موقعیتی که قرار دارید نتیجه افکار و اعمال سال‌های گذشته‌ای تان می باشد و آنچه در سالهای آینده تجربه خواهید کرد، حاصل اعمال حال تان می‌باشد چون زندگی یک نظام ساختاری است و آنچه را امروز انجام میدهیم نتیجه ای آنها را فردا خواهیم دید و از قدیم گفتند رنج امروز مان گنج فردا را تدارک خواهید دید.

 

خانم رضایی علاوه کرد: زندگی در حال گذر است و این تقریبا در اختیار ماست که چگونه این داستان را به پایان خواهید رساند و ما به عنوان مدیر زندگی دو راه بیشتر نداریم یا تصمیم بگیریم که حرکت کنیم و از جا برخیزیم و به پرواز در آییم و یا اینکه دست روی دست گذاشته و بنشینیم تا دیگران برای ما تصمیم‌بگیرند.

 

این فعال اجتماعی همچنان علاوه کرد: موفقیت قوانینی زیادی دارد از جمله مهمترین‌قانون آن قانون ذهن است یعنی هر آنچه را که ما در ذهن خود تصور کنیم به همان خواهیم رسید و همه‎ای علل ها و معلول ها ذهنی هستند. یعنی شما همان چیزی می شوید که به آن فکر می کنید پس در مورد چیزهای فکر کنید که طالب آن هستید و از فکر کردن به مواردی که آنرا دوست ندارید بپرهیزید.

 

وی همچنان علاوه کرد: کار اصلی ما این است که زندگی مورد علاقه‌ای خود را در درون خود خلق کنیم چون موفقیت یک اتفاق نیست و این یک پدیده ای کاملا پیش بینی شده است و هیچکس نمی تواند جلو پیش رفت ما را بگیرد جز خود ما.

 

همچنام زمان محمدی، دانشجوی رشته فزیک و مسئول کمیته‌ای ارتباطات سازمان دانشجویان اندیشه فردا در این سیمینار طی سخنانی گفت: آنچیزی که همه ای انسان ها به دنبال وی است و دوست دارد همراه با وی زندگی کند همانا موفقیت است.

 

وی افزود: موفقیت عبارت از آنچیزی است که میخواهیم بدست بیاوریم و همراهش زندگی نماییم، و در جامعه کسانی هستند که در زندگی خویش موفق هستند و کسانی دیگری هستند که موفقیت چندانی در زندگی خویش نداشته است و عامل اصلی این تفاوت ، وجود باور هایی مختلف بین این دو گروه می باشد.

 

این فعال دانشجویی علاوه کرد: سرنوشت ما حاصل باور های ما بوده و چیزی که به آن عقیده و باور می نماییم همان اتفاق خواهد افتاد.

وی تاکید کرد: نمونه های زیادی داریم که ایجاد باور در انسان ها ، امور ناممکنی را بطور معجزه آسایی ممکن نموده است ، پس به هر چیزی که صد فیصد یقین نماییم همانطور خواهد شد.

 

وی گفت: باید به هیچ عنوان شکست را قبول نکنیم‌و زمانی به قله های موفقیت خواهیم رسید که از شکست نهراسیم و شکست را قبول ننماییم.

 

از سوی دیگر میر احمد نظامی لیسانس رشته ای زراعت دانشگاه هرات در این سیمینار علمی پژوهشی، یکی از راه های اصلی کسب موفقیت را تصمیم قطعی خواند و گفت: قاطع از قطع گرفته شده یعنی اینکه اگر انسانی بخواهد در زندگی خویش به خواست که دارد برسد باید تصمیم قاطع داشته و در هنگام تصمیم‌گیری ، ترس را کنار بگذارد.

 

او علاوه کرد: یکی از چالشهای سد راه تصمیم‌گیری قاطع، ترس از پیامد آن تصمیم‌می باشد مثلا ترس از اینکه تو اینکار را نخواهی توانست، تو شکست خواهی خورد ،و انواع دیگر ترس که باید با آن شجاعانه مقابله نموده و آنرا مغلوب کنیم.