• تاریخ انشار: ۸ حوت ۱۳۹۷
  • سرویس: زنان
  • کد خبر: 24177
  • 493 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

زن رکن اساسی خانواده/ اسلام در غرب وارونه معرفی شده است

مسئول مرکز تبیان در هرات می‌گوید که غرب، اسلام را وارونه و خشن جلوه داده و انتحار، انفجار و خشونت علیه زنان را به آن نسبت می‌دهد در حالی که این مسایل ارتباطی به اسلام ندارند.   روز سه‌شنبه از میلاد با سعادت حضرت زهرا (س)، روز مادر و روز زن توسط څارندو‌های جوان هرات […]

مسئول مرکز تبیان در هرات می‌گوید که غرب، اسلام را وارونه و خشن جلوه داده و انتحار، انفجار و خشونت علیه زنان را به آن نسبت می‌دهد در حالی که این مسایل ارتباطی به اسلام ندارند.

 

روز سه‌شنبه از میلاد با سعادت حضرت زهرا (س)، روز مادر و روز زن توسط څارندو‌های جوان هرات در مسجد محمد و آل محمد این ولایت، با حضور عده‌ای از جوانان، نوجوانان و مادران تجلیل به عمل آمد.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)، سید عبدالله نایاب مسؤل دفتر نمایندگی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات در مورد مقام حضرت زهرا، مقام و منزلت مادر و جایگاه و عظمت زن سخنرانی نموده، گفت: دین مبین اسلام تاکید می‌کند که زن را به خاطر مسائل جنسیتی نه، بلکه به عنوان یک انسان تکریم کنید.

 

او افزود: تفاوت‌های فراوانی بین جایگاه زن در اسلام و زن در غرب وجود دارد؛ چون در جوامع غربی به خانواده ارزش چندانی قائل نیستند، ولی نگاه اسلام اینگونه نیست، اسلام به دوش مرد مسئولیت‌هایی را در قبال همسرش گذاشته است.

 

این کارشناس امور جامعه‌شناسی، زنان و مادران را در مدیریت و رهبری در بسیاری از موارد لایق‌تر از مردان دانست و گفت: در اسلام، زن مدیر خانه است و از روزی که قدم به خانه همسرش می‌‌گذارد این مدیریت شروع می‌گردد.

 

 

 

آقای نایاب افزود: غرب، اسلام را وارونه و خشن جلوه داده است و آن را با خصوصیات انتحار، انفجار و خشونت علیه زنان معرفی کرده‌اند در حالی که اینها ارتباطی به اسلام ندارند.

 

به باور مسئول دفتر نمایندگی مرکز تبیان در هرات، خشونت نرمی که علیه زن در جوامع غربی وجود دارد در جامعه اسلامی نیست، چون در جامعه‌ی غرب زنان و دختران به عنوان، بازیچه و وسیله تبلیغات و تجارت مورد استفاده قرار می‌گیرند که این باعث تخریب شخصیت و کرامت زن می‌شود.

 

آقای نایاب همچنان اظهار داشت: غربی‌ها تلاش دارند تا رعایت حقوق زن را به مسلمانان یاد بدهند در حالی که حقوق زن در اسلام به بهترین وجه آن تامین شده و این جامعه به اصطلاح متمدن غربی است که در آن حقوق زن پایمال شده است.

 

این فعال فرهنگی همچنان بیان کرد: اسلام در ۱۴۰۰ سال پیش به زنان حقوق زیادی از جمله حق بر فرزند، حق نفقه و میراث، حق بر شوهر و پدر قائل شده، در حالی که در جامعه غربی فقط در دو سه قرن اخیر، تحولاتی بوجود آمده و به زنان هم حق و حقوقی قائل شده‌اند.

 

گفتنی است که خواندن شعر، مقاله و اجرای سرود توسط جوانان و نوجوانان از برنامه‌های دیگر این مراسم بود و در اخیر شاخه‌های گل به مادران اشتراک‌کننده اهدا گردید.