• تاریخ انشار: ۱۴ دلو ۱۳۹۷
  • سرویس: حوزه و دانشگاه
  • کد خبر: 23359
  • 505 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

سازمان ملل متحد یا سازمان تخریب ممالک اسلامی؟

شماری از جوانان ولایت بلخ در گفتمان دانشجویی خبرگزاری صدای افغان می‌گویند: سازمان ملل متحد یا به عبارت دیگر سامان تخریب ملل کشورهای اسلامی هرگز به قوانین و طرزالعمل‌های خود عمل نکرده است.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)، سید سجاد موسوی؛ دانشجوی دانشگاه بلخ با اشتراک در گفتمان دانشجویی “سازمان ملل و برخورد […]

شماری از جوانان ولایت بلخ در گفتمان دانشجویی خبرگزاری صدای افغان می‌گویند: سازمان ملل متحد یا به عبارت دیگر سامان تخریب ملل کشورهای اسلامی هرگز به قوانین و طرزالعمل‌های خود عمل نکرده است.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)، سید سجاد موسوی؛ دانشجوی دانشگاه بلخ با اشتراک در گفتمان دانشجویی “سازمان ملل و برخورد آن با اسلام” گفت: موضوع سازمان ملل و برخورد آن با اسلام برای جوانان مسلمان بسیار مهم است چون اگر جوانان دیروز جامعه، اهداف و کارکردهای این سازمان را مورد غور و بررسی قرار داده و تمرکز می‌کردند جوامع اسلامی شاهد مشکلات فعلی نمی‌بود.

 

وی گفت که سازمان ملل با زیرمجموعه‌های خود شعار جهانی می‌دهد و خود را منادی حقوق بشر می‌داند اما از اعمال جنایتکارانه‌ی امریکا چشم‌پوشی می‌کند.

 

موسوی تصریح نمود که امریکا با پشتوانه‌ی سازمان ملل و شورای امنیت این سازمان، سال‌هاست به منظور مبارزه با تروریسم و مواد مخدر در افغانستان حضور دارد ولی اخیرا گزارش‌های جهانی از درآمد ۵۰ میلیاردی امریکا از قاچاق موادمخدر خبر می‌دهند.

 

وی می‌افزاید که آمریکا طالب و داعش را حمایت می‌کند و از آنان منحیث ابزار فشار بر علیه ملت‌های مسلمان استفاده می‌کند اما سازمان ملل سکوت کرده و هیچ اقدامی انجام نداده است، شاید صحبت‌های ما مستند نباشد اما طبق گفته‌های متفکرین و آزادی‌خواهان، امریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر می‌باشد.

 

نامبرده گفت که قدرت‌های غربی با فعالیت رسانه‌ای و جنگ‌های تحمیلی باعث ناآرام شدن کشورهای اسلامی گردیدند و بی‌تفاوتی سازمان ملل در قبال این مسایل سبب بی‌اعتباری آن شده است.

 

وی یادآور شد که سازمان ملل برای ابرقدرت‌ها تنها یک وسیله است تا منافع خود شان را دنبال کنند.

 

این جوان در اخیر گفت اگر سازمان ملل بر روند تضعیف کشورهای مظلوم ادامه دهد و بر جنایات ابرقدرت‌ها چشم ببندد قطعا نابودشدنی است.

 

محمد علی اخلاقی؛ دانشجوی رشته پرستاری شفاخانه حوزه‌‌‌ی ابوعلی‌سینا بلخی شهر مزارشریف گفت: سازمان ملل متحد یا سامان تخریب ملل کشورهای اسلام هرگز به قوانین و طرزالعمل‌های خود عمل نکرده است.

 

وی افزود: سازمان ملل هر روز شاهد جنایات اسرائیل علیه ملت فلسطین است اما طبق قوانین عمل نمی‌کند و ما مسلمانان به چنین حامی نیاز نداریم چون قرآن قانون و راهنمای ما است.

 

عبدالعلی احمدی؛ دانشجوی دانشگاه بلخ می‌گوید: حقوق بشر یکی از شاخه‌های سازمان ملل است، نهادی که حمایت‌کننده‌ای چون عربستان دارد، عربستانی که دستانش تا آرنج به خون کودکان یمنی آلوده است، پس ما از چنین نهادی چه توقعی داشته باشیم.

 

وی اظهار داشت که حقوق بشر ابزار نفوذ قدرت‌ها بر ممالک فقیر و جنگ زده است و دیگر هیچ کارکردی ندارد. ملت افغانستان جز بدتر نمودن اوضاع، نکته‌ی مثبتی از حقوق بشر ندیدیم.

 

خانم یزدانی؛ فعال فرهنگی شهر مزارشریف می‌گوید قبل از اینکه به فعالیت‌های سازمان ملل متحد بپردازیم باید تعریفی از این سازمان داشته باشیم، سازمان ملل متحد عبارت است از سازمانی که هدف آن تسخیر قدرت، اعتقادات و دارایی دنیا می‌باشد و برای این خواسته‌ها تلاش می‌کند و تا جایی هم موفق شده است.

 

وی گفت: سازمان ملل متحد بعد از جنگ جهانی دوم برای صلح جهانی ایجاد شد. همچنان کشورهای اسلامی در جنگ جهانی دوم دخالتی نداشتند. این موضوع باعث کینه‌ی بزرگ گردید و تا به حال خون میلیون‌ها مسلمان در زیر سایه‌ی همین سازمان ریخته شده است.

 

خانم یزدانی می‌گوید که وظیفه‌ی ما جوانان است تا با اشتراک در چنین برنامه‌هایی صدای خود را بلند کنیم و حق خود را بگیریم.