• تاریخ انشار: ۲۶ حوت ۱۳۹۵
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 9454
  • 1,378 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا(س)، فرزند برومندش حضرت امام خمینی(ره) و روز زن در افغانستان به صورت گسترده تجلیل می گردد

از سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا(س)، فرزند برومندش حضرت امام خمینی(ره) و روز مبارک زن، تجلیل به عمل می آید.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، با فرارسیدن بیستم جمادی الثانی، سالروز میلاد حضرت زهرا(س) و فرزند برومندش حضرت امام خمینی(ره) و روز مبارک زن، در ولایات مختلف افغانستان مراسم جشن و تجلیل و تکریم […]

از سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا(س)، فرزند برومندش حضرت امام خمینی(ره) و روز مبارک زن، تجلیل به عمل می آید.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، با فرارسیدن بیستم جمادی الثانی، سالروز میلاد حضرت زهرا(س) و فرزند برومندش حضرت امام خمینی(ره) و روز مبارک زن، در ولایات مختلف افغانستان مراسم جشن و تجلیل و تکریم برپا می گردد.

 

مردم مسلمان افغانستان از دیر باز بدینسو همواره از مناسبتهای دینی و مذهبی گرامیداشت به عمل آورده و با تجلیل از سالروز شهادت و یا میلاد بزرگ زنان و بزرگ مردان اسلامی، به آنان به عنوان الگوهای برتر تاسی می کنند تا شاید بتوانند با بهره گیری از خصوصیات بارز آنان در عرصه های مختلف، زندگی نابه سامان خود را به سامان برسانند.

 

حضرت زهرا(س)، دختر نبوت و همسر امامت، از بزرگ زنانی است که در میان مردم مسلمان افغانستان از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده، همواره به مناسبت سالروز شهادت و نیز ولادت این بانوی بزرگ دوعالم، مجالس و مراسم های پر رنگ و گسترده ای دایر نموده و روز میلاد مبارک آن دردانه رسالت را به عنوان روز زن مسمی کرده به تجلیل و تکریم آن می پردازند.

 

همچنان حضرت امام خمینی(ره) نیز از آن بزرگ مردانی است که بیش از هر کشوری در افغانستان از تشخص ممتاز و خاصی برخوردار بوده، توده ها به نحو مطلوب و مثال زدنی به آن شخصیت بت شکن عصر تاسی می جویند و سالروز ارتحال و میلاد ایشان را به تجلیل و تعظیم می پردازند.

 

در همین راستا دفاتر مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان در داخل و خارج، با برگزاری همایش های متعدد به استقبال این روز رفته از مقام شامخ فاطمه زهرا(س) و فرزند برومندش حضرت امام خمینی(ره) و شخصیت و جایگاه زن در اسلام، گرامیداشت به عمل می آورد.

 

خبر می افزاید: مراسم برپا شده از سوی دفتر نمایندگی هرات مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در روز پنجشنبه ۲۶ حوت راس ساعت ۹ و ۳۰ صبح در تالار قصر آریا واقع در هرات، اول سرک ۶۴ متره غور درواز، تحت عنوان(روز زن؛ هشتم مارس یا بیستم جمادی الثانی؟!) برگزار می گردد.

 

بر اساس این گزارش، مراسم دفتر نمایندگی مرکز تبیان در مزارشریف، روز جمعه ۲۷ حوت، راس ساعت ۹ و ۳۰ قبل از ظهر در سالن اجتماعات این دفتر واقع در چوک الکوزی، پشت تکیه خانه عمومی، تحت عنوان(زن از زبان قرآن) دایر می گردد.

 

مراسم دیگر از سوی دفتر مرکزی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل، واقع در جاده شهید مزاری، ایستگاه شفاخانه، گذشته از مسجد میر سیدعلی یخسوز، لیسه عالی عترت، تحت عنوان(کوثر رسول آسمانی؛ الگوی زنان افغانستانی)راس ساعت ۸ و ۳۰ صبح روز یکشنبه ۲۹ حوت برپا می گردد.

 

اطلاعیه مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهد مقدس نیز از برگزاری همایشی ویژه خواهران تحت عنوان(درجستجوی هدایت) خبر می دهد. این همایش روز یکشنبه، ۲۹ حوت راس ساعت ۲ عصر در تالار اجتماعات این دفتر در کوی طلاب، چهارراه برق، شیخ صدوق ۲، پلاک ۱۰۹ دایر می گردد.