• تاریخ انشار: ۲۸ جدی ۱۳۹۷
  • سرویس: مهاجرین
  • کد خبر: 23072
  • 826 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

سجادی (جانباز راه ولایت): حکومت در قبال کمک به خانواده‌ی شهدا و معلولین کم‌کاری می‌کند

همایش باشکوه “شهدای آگاهی و بیداری و مسئولیت‌های بر زمین مانده” بعدازظهر امروز جمعه (۲۸ جدی) به مناسبت ایام اولین سالگرد شهدای ۷جدی ۹۶، از سوی مهاجرین افغانستانی در شهرستان دلیجان ولایت اراک ایران برگزار شد. سجادی (جانباز راه ولایت): حکومت در قبال کمک به خانواده‌ی شهدا و معلولین کم‌کاری می‌کند به گزارش خبرگزاری صدای […]

همایش باشکوه “شهدای آگاهی و بیداری و مسئولیت‌های بر زمین مانده” بعدازظهر امروز جمعه (۲۸ جدی) به مناسبت ایام اولین سالگرد شهدای ۷جدی ۹۶، از سوی مهاجرین افغانستانی در شهرستان دلیجان ولایت اراک ایران برگزار شد.
سجادی (جانباز راه ولایت): حکومت در قبال کمک به خانواده‌ی شهدا و معلولین کم‌کاری می‌کند
به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحسن سجادی جانباز راه ولایت و از مصدومان حادثه تروریستی ۷جدی ۹۶، که در این همایش صحبت می‌کرد گفت: برگزاری چنین مراسمی با نام و یاد شهدا نشان‌دهنده‌ی همت والای دست‌اندرکاران آن به خصوص جوانان بوده و قابل ستایش است.

وی افزود: خداوند در آیه‌ای از سوره حدید می‌فرماید که هیچ حادثه، تحول و گرفتاری در این دنیا پیش نمی‌آید و به فعلیت نمی‌رسد مگر آنکه خداوند آن را از قبل نوشته باشد.

جانباز راه ولایت ادامه داد: ما باید بدانیم و ایمان داشته باشیم که خداوند متعال خالق همه‌ چیز بوده و چنین امری برای خداوند بسیار سهل و آسان است.

موصوف تصریح کرد: ما باید بنده‌ی خوب خدا باشیم و بدانیم که زیبایی، پول، سرمایه، مال، مکنت و مقام هیچ کدام از آن‌ها مال ما نبوده و همه را خداوند به انسان داده و ممکن است در یک لحظه از ما گرفته شود؛ لذا ما نباید از پیشامدهای به ظاهر ناگوار ناراحت شویم. باید در چارچوب خود حرکت کنیم و از آن خارج نشویم.

حجت الاسلام و المسلمین سجادی ابراز داشت: همایشی که امروز برگزار شده است گرامی‌داشت از مقام یک عده از جوانان نخبه‌ای است که حقیقتا خود را ساخته بودند و طی سالیانی دراز در قالب تشکیلات به درجه‌ای از معرفت، انسانیت و خداشناسی رسیده بودند که نهایتا افتخار شهادت نصیب‌شان گردید.

وی در ادامه با اشاره به شخصیت ارزشمند شهید سیدعندلیب ضیایی -یکی از شهدای مرکز تبیان- تصریح کرد: شهید ضیایی چندین سال در کلاس‌های گوناگون شرکت داشته و همواره در مسیر خودسازی و آموزش بود تا بتواند با آگاهی بیشتری جامعه را شناخته و فعالیت داشته باشد.

جانباز راه ولایت خاطر نشان ساخت: شهید ضیایی با گذراندن دوره‌های معادشناسی، امام‌شناسی، خدا‌شناسی و امثال آن به مرکز تبیان آمد و یافته‌های خود را به صورت تئوریزه و به صورت یک نرم‌افزار علمی جذاب جدید و امروزی برای جوانان و علاقمندان ارائه کرد.

حجت‌الاسلام سجادی همچنین در مورد شهید خلیل‌الله رضایی -یکی دیگر از شهدای مرکز تبیان- گفت: شهید رضایی از جمله کسانی بود که به عنوان حافظ، مدرس و استاد قرآن در حوزه‌های مختلف تجوید، مفاهیم، تفسیر، قرائت، روان‌خوانی و روخوانی در مرکز تبیان فعالیت داشت.

وی خاطرنشان ساخت: در هر صورت این شهیدان این‌گونه خود را ساختند و در مسیر اعتلای جامعه کمر همت بستند اما افسوس که دشمن این عزیزان را خیلی زود از ما گرفت.

سجادی ادامه داد: ما باید بدانیم مسئولیتهایی از آنان به جا مانده است و وظیفه‌ی ما و شما می‌باشد که راه آن‌ها را با قدرت ادامه دهیم.

جانباز راه ولایت با بیان اینکه خون شهدا درخت تنومند اسلام را بیدار می‌کند اظهار داشت: ما باید ابتدا راه شهدا را پیدا کنیم چرا که آنها جامعه را بیدار و هوشیار می‌کنند و باعث می‌شوند تا در شناخت راه درست و دشمن‌شناسی اشتباه نکنیم.

حجت الاسلام سجادی اظهار داشت: وظیفه‌ی ماست که با گام‌های استوار در این مسیر حرکت کرده و فکر نکنیم که صرفا با برگزاری چند جلسه وظائف‌مان به اتمام می‌رسد. باید بدانیم که دشمن قدرتمند است و این وظیفه ماست که راه و هدف والای شهدا را که برای دین، مکتب و مذهب‌شان عزیزترین سرمایه‌ی خود یعنی جانشان را فدا کرده‌اند ادامه دهیم.

وی ادامه داد: اگر دولت، مسئولین و حکومت در قبال این امر مسئولیت ندارند که هیچ. ولی اگر مسئولیت دارند باید بررسی شود و دید که تا بحال چه کرده‌اند و چه گام‌های موثری نسبت به وضعیت خانواده‌ی شهدا و جانبازان کشور برداشته‌اند.

سجادی با طرح این سوال که مگر ما وزارت شهدا و معلولین نداریم تصریح کرد: تا جایی که من اطلاع دارم،‌ حکومت تا بحال فعالیت خاصی در این راستا انجام نداده است.

جانباز راه ولایت ابراز داشت: جوانان جامعه و نیز روحانیت محترم که مسئولیت هدایت جامعه را بر عهده دارند باید بدانند که نسبت به معیشت و مسکن خانواده‌ی شهدا، نسبت به تحصیل فرزندان شهدا و امور مرتبط دیگر در این بخش وظیفه دارند.

حجت‌الاسلام سجادی در پایان گفت: مرکز تبیان خوشبختانه در این بخش گام‌های موثری بر داشته و خواهد برداشت؛ اما این مسئله، همت همگانی را می‌طلبد. لذا از خواهران و برادران تقاضا دارم تا با همت و تلاش‌شان اجازه ندهند مسئولیتی که شهدا بر عهده‌ی ما نهاده‌اند بر زمین بماند.

شایان ذکر است که حجت‌الاسلام والمسلمین غفوری؛ امام جمعه‌ی شهرستان دلیجان و همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی‌مزاری رئیس مرکز تبیان و خبرگزاری آوا از سخنرانان دیگر این همایش باشکوه بودند که حول محور شهدا و وضعیت مهاجرین افغانستانی به ایراد سخن پرداختند.