• تاریخ انشار: ۲۲ میزان ۱۳۹۶
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 14641
  • 779 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

سخنان ترامپ برخواسته از عصبانیت امریکایی ها از بزرگی و پیشگامی ایرانی ها در منطقه است

n00151399-b

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) حجت الاسلام و المسلمین سید عیسی حسینی مزاری دبیر کل حزب اسلامی تبیان در مصاحبه با تلویزیون صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در پیوند با اعلام راهبرد کلی امریکا در قبال ایران گفت: صحبت های ترامپ حاوی نکات جالب توجه نبود.   به باور آقای حسینی مزاری صحبت های […]

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) حجت الاسلام و المسلمین سید عیسی حسینی مزاری دبیر کل حزب اسلامی تبیان در مصاحبه با تلویزیون صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در پیوند با اعلام راهبرد کلی امریکا در قبال ایران گفت: صحبت های ترامپ حاوی نکات جالب توجه نبود.

 

به باور آقای حسینی مزاری صحبت های آقای ترامپ معمولاَ حاشیه ی بود که در طول سالهای گذشته سایر شخصیت های امریکایی آنرا عنوان کرده بودند و او فقط تکرار کرد.

 

به گفته وی در این سخنرانی پیش از اینکه آقای ترامپ توجهی به طرح مسائل اساسی در رابطه با منافع امریکا یا مسائل ایران داشته باشد به نوعی عصبانیت خود را بروز داد.

 

آقای مزاری توضیح داد: عصبانیت ترامپ بیشتر ناشی از دو جهت است: اول اینکه امریکایی ها خوب متوجه هستند که جمهوری اسلامی ایران به خصوص در سالهای اخیر از اقتدار قابل توجهی برخوردار شده است و تمام نقشه های غرب و در راس امریکا را در منطقه خنثی کرده و در آینده نیز نقش بر آب خواهد کرد.

چنانچه جنگی که در عراق صورت گرفت و یا مشکلاتی که در سوریه و یمن ایجاد شد، با کارگردانی و مدیریت امریکایی ها و برای تضعیف محور مقاومت به ویژه ایران اتفاق افتاد، اما با محوریت و پیشگامی جمهوری اسلامی ایران و تدابیر معقول رهبران این کشور نقشه های اساسی امریکا در هر مرحله خنثی و برطرف شد. بنا براین طبیعی است که امریکایی ها از این جهت نا راحت باشند و با عصبانیت موضع بگیرند.

 

این کارشناس مسائل سیاسی و اجتماعی ادامه داد: جهت دوم که عصبانیت ترامپ را بر انگیخت مشکلات داخلی امریکا است و او خواست با عنوان کردن مسائل انحرافی افکار و اذهان مردم امریکا را از مشکلات داخلی منحرف بکند و درغیر آن همه میدانند که امریکایی ها از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) علیه نظام جمهوری اسلامی از هیچ گونه اقداماتی صرف نظر نکردند.

 

رییس خبرگزاری صدای افغان تصریح کرد: اگر خوب فکر کنیم به این نتیجه می رسیم که امریکایی ها هر کاری که اثرگذار بوده را برای کوبیدن جمهوری اسلامی ایران انجام داده است؛ از جنگ ایران و عراق گرفته تا موضوع حمله طبس و کودتاهایی که می خواستند در داخل ایران ایجاد بکنند و ترورها و انفجار های وحشتناک و مشکلاتی از این قبیل که تا حالا هم از طرف آنان پیگیری می شود.

 

بنا بر این به گفته آقای مزاری سخنان آقای ترامپ نه حاوی صحبت های جدید بود و نه هم جای نگرانی دارد، زیرا مردم ایران در اوایل انقلاب که ضعیف بودند و از نگاه جهان کاملاَ ‌تنها بود از پس توطئه های بزرگ امریکا از جمله حمله عراق علیه ایران پیروز از آب در آمدند و موفق شدند چه رسد به امروز که ایران از کشورهای قدرت مند منطقه و حتی دنیا به شمار می رود.

 

وی تصریح کرد، امروز نظام و مردم ایران در سطح دنیا هم از نگاه دولت ها قوی و حامی زیاد دارد و هم از نگاه ملت ها جایگاه عالی دارد که حتی می توان گفت اکثر ملت های دنیا از مسلمانان و غیر مسلمانان حامی سیاست و فکر جمهوری اسلامی ایران هستند.

 

دبیر کل حزب اسلامی تبیان در پایان گفت: در این میان مردم مسلمان افغانستان در منازعه میان امریکا و ایران، قطعا ازسیاست های جمهوری اسلامی ایران در برابر کل استکبار جهانی مخصوصاَ امریکایی ها حمایت نموده، از تهدیدها و توطئه هایی که امریکا علیه نظام جمهوری اسلامی و کل منطقه طرح ریزی و پیگیری می کند اظهار انزجار و ناراحتی می کنند.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>