• تاریخ انشار: 6 دسامبر 2017
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 15743
  • 452 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

سخنان محقق در تهران به حق بود/مخالفان آب به آسیاب دشمن می‌ریزند

فتنه مسموم و خطرناک، تحت عنوان (حکومت اسلامی عراق و شام) با هدف آتش افروزی وسیع در جهان اسلام و ایجاد نفاق و تفرقه در جوامع اسلامی، توسط دشمنان اسلام بوجود آمد و بصورت یک غده چرکین و متعفن سرطانی ظهور و بروز پیدا کرد؛ پس موضع معاون ریاست اجراییه کشور نسبت به از بین […]

فتنه مسموم و خطرناک، تحت عنوان (حکومت اسلامی عراق و شام) با هدف آتش افروزی وسیع در جهان اسلام و ایجاد نفاق و تفرقه در جوامع اسلامی، توسط دشمنان اسلام بوجود آمد و بصورت یک غده چرکین و متعفن سرطانی ظهور و بروز پیدا کرد؛ پس موضع معاون ریاست اجراییه کشور نسبت به از بین رفتن این گروه در عراق و سوریه، بر حق بوده است.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، این مطلب را حجت‌الاسلام و المسلمین “سید محمد هاشمی راستی”، مسوول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات در گفتگو با خبرنگار آوا ابراز داشت و افزود که گروهک تروریستی و تکفیری داعش با توجه به امکانات گسترده‌ی پولی و مالی که در اختیار داشت، در همان بدو تولد و در زمان کوتاهی بخش‌های مهمی از چند کشور اسلامی را با مقادیر زیادی ذخایر و منابع طبیعی در اختیار گرفت

او افزود که این گروه توانست هزاران کیلومتر مربع از اراضی کشورهای عراق و سوریه را به تصرف خود در آورد و زیر ساخت‌های مهم این کشورها مانند راه‌ها، پل‌ها، چاه‌ها ی نفت و گاز و نیروگاه‌های برق را تخریب و شهرهای مهمی همراه با آثار گران‌بهای تاریخی و تمدنی آن‌ها را از بین برده و یا به آتش کشیدند.

مسوول نمایندگی مرکز تبیان در هرات خاطر نشان ساخت که این گروه هزاران جوان مسلمان را از کشورهای مختلف اغفال کرد و عملکرد آن همراه بوده با کشتار فجیع و بیرحمانه کودکان، سربریدن افراد بیگناه و تجاوز وحشیانه به زنان، دختران و نوامیس مسلمین.

هاشمی راستی یادآور شد؛ باتوجه به این‌که اوضاع کشور ما در ابعاد مختلف همواره متاثر از تحولات جهان اسلام و کشورهای منطقه است، نمی‌تواند از وقایعی که در جهان اسلام رخ می‌دهد مصئون بماند.

این عالم دینی همچنین گفت که در این چندسال اخیر جامعه‌ی ما بشدت از اجرای پروژه نامیمون آمریکایی ـ صهیونیستی داعش آسیب دیده و مردم ما اعم از شیعه و سنی در نقاط مختلف افغانستان دردها و رنج‌های طاقت‌فرسا برده و خسارات جبران ناپذیری را متحمل شده‌اند.

او در ادامه گفت: بخصوص در این اواخر که گروه داعش در کشورهای عراق و سوریه شکست‌های خفت‌بار‌شان را شاهد هستند، سعی می‌کنند در افغانستان حیات ننگین‌شان را ادامه دهند و اعلام موجودیت نمایند.

به باور هاشمی، از این رو ما شاهد حملات ناجوانمردانه‌ی این گروهک تکفیری به مساجد، حسینیه‌ها و دیگر اماکن مقدس همراه با ترور علماء دینی، کشتار بی‌رحمانه زنان و کودکان، به اسارت گرفتن دختران و سر بریدن جوانان بی‌گناه هستیم.

او به تحولات اخیر در برخی از مناطق کشور و بی‌جا شدن تعداد زیادی از خانواده‌ها به دلیل حضور داعش در آن مناطق اشاره کرد و گفت که جمع کثیری از جوانان و خانواده‌های زیادی ازهموطنان به ناچار خانه و کاشانه‌های‌شان را ترک کرده آواره شهرها و کشورهای دیگر شدند.

مسوول دفتر نمایندگی مرکز تبیان در هرات با تاکید بر این موضوع که مشکل داعش، مشکل بشریت و جهان است، نابودی آن را به ملت‌های عراق و سوریه و همچنین محوره‌های مقاومت و انسان‌های آزاد و در راس آن به امام خامنه‌ای(دام‌عزه) تبریک گفت.

او همچنین از سخنان “محمد محقق”، رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان در کنفرانس بیداری اسلام، مجمع اهل‌بیت و مساله تکفیری‌‌ها حمایت کرد و آن‌ را بر حق دانست.

هاشمی در پایان تاکید کرد، کسانی‌که با موضع ایشان(محمد محقق) مخالفت کردند، یا از روی تعصب آب به آسیاب دشمن می‌ریزند، یا به لحاظ افکار و اندیشه احساس می‌کنند به داعش نزدیک هستند و یا روابطی با این گروه دارند و از شکست‌های اخیر داعش ناراحت هستند.

او گفت: بعضا هم شاید خشنودی و نارضایتی سعودی‌ها مدنظرشان باشد.