• تاریخ انشار: ۲ حوت ۱۳۹۶
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 17943
  • 650 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

سعادت مندی انسان ها در سرلوحه قرار دادن زندگی حضرت زهرا(س) است

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین سیدضیاء ضیا یک تن از کادرهای تشکیلات مرکز تبیان در سخنانی گفت: سعادتمندی انسان ها در سرلوحه قرار دادن زندگانی علی(ع) و فاطمه زهرا(س) است.   به گفته آقای ضیاء فاطمه زهرا(س) یک بانوی نمونه بود که سخن گفتن در وصف آن بزرگوار ساعت […]

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین سیدضیاء ضیا یک تن از کادرهای تشکیلات مرکز تبیان در سخنانی گفت: سعادتمندی انسان ها در سرلوحه قرار دادن زندگانی علی(ع) و فاطمه زهرا(س) است.

 

به گفته آقای ضیاء فاطمه زهرا(س) یک بانوی نمونه بود که سخن گفتن در وصف آن بزرگوار ساعت ها وقت می خواهد.

 

وی به نقل از حضرت امام خمینی(ره) گفت: به غیر از انبیاء به هیچ کسی جبرئیل امین نازل نشد، اما این بس افتخار بزرگی است که جبرئیل امین به خدمت حضرت زهرا(س) می رسیدند و از احوال حال و آینده، ایشان را با خبر می کردند.

 

آقای ضیاء با اشاره به حدیث کساء گفت: در وقت مشکلات، اگر حدیث کساء در زیر سقفی خوانده شود، بسیاری از گرفتاری های کسانی که در زیر آن سقف جمع شده اند برطرف می شود.

 

به گفته این عالم دین، وقتی که پنج تن اهل بیت نبوت در زیر عبای پیامبر(ص) جمع می شوند، خداوند به ملائک خویش با افتخار می فرماید که ما خلق نکردیم زمین و آسمان را، ماه و خورشید و بحری که جاری است و… مگر به محبت اهل بیت پیامبر اسلام(ص)، در اینجا است که آیه تطهیر نازل می شود «اِنَّما یُرِیدُ اللَّهُ لِیُذْهِبَ عَنْکُمُ الرِّجْسَ اَهْلَ الْبَیْتِ وَ یُطَهِّرَکُمْ تَطْهِیراً» خداوند فقط می خواهد پلیدی و گناه را از شما اهلبیت (علیهم السلام) دور کند و کاملا شما را پاک سازد.

 

به گفته حجت الاسلام ضیاء با اشاره به تواتر رویداد کساء گفت: خداوند با توجه به جایگاه بلند حضرت فاطمه زهرا(س) می فرماید که «فاطِمَه وَ اَبیها وَ بَعْلِها وَ بَنیها» یعنی فاطمه است و پدرش و شوهرش و فرزندانش.

 

آقای ضیاء گفت: هنگامی که حضرت پیامبر اسلام(ص) به شهادت می رسند، اولین کسی که وظیفه پدر را انجام می دهد فاطمه زهرا(س) است.

 

به باوری وی، پیامبر اسلام(ص) در طول ۲۳ سال زحمات زیاد و طاقت فرسایی را برای گسترش و توسعه دین اسلام کشیدند، لذا زندگی حضرت زهرا(س) بعد از شهادت پیامبر اسلام(ص) مبارزه با ظالمان و آنهایی که حق تلفی می کردند بود، تا دین واقعی اسلام را احیاء کنند.

 

او تصریح کرد، زهرا(س) می خواست تا روش پیامبر را به پیش ببرد، لذا مبارزه برای احیای دین مقدس اسلام را شروع می کند.

 

این کارشناس دینی با اشاره به اینکه اگر واقعا حضرت زهرا(س) مبارزه نمی کرد و تنها برای شهادت پیامبر گریه می کرد، کافی بود که در خانه می نشست و در چهار دیواری عزاداری می کرد، نه اینکه در چهارراهی ها و در زیر درخت حرا و قبرستان بقیع گریه کند. اینها در اصل نوعی مبارزه بود برای روشنگری مردم از واقعیت های دین اسلام و احیای آن.

 

آقای ضیا گفت: به طور نمونه می توان به سخنرانی یکساعته و رسایی که حضرت زهرا(س) در دفاع از ولایت نمودند اشاره کرد، که دهها و بلکه صدها کتاب از سخنرانی ایشان تصنیف شده است.

 

به گفته وی، در مدت کوتاهی که حضرت زهرا(س) بعد از شهادت پیامبر اسلام(ص) زندگی کرد، لحظه ای آرام نبودند و برای از بین بردن عنعناتی که مخالف با دین اسلام بودند، مبارزه می کردند.

آقای ضیاء تأکید کرد که تمام برنامه های سازنده در دین اسلام است که خداوند به آن توصیه کرده است.

 

او با طرح این سئوال گفت آیا کدام ویژگی خوب می شناسید که در دین اسلام نباشد؟

 

به گفته وی، این که به دستورات اسلام عمل نمی شود، کوتاهی از مسلمانان و بندگان خداوند است و در دین اسلام هیچ عیبی نیست.

 

وی تصریح کرد: در عصر ما غربی ها به بهانه برقراری امنیت در افغانستان، با وعده بازسازی و پول های باد آورده، مردم ما را فریب دادند و در واقع به دنبال تفرقه و ناامنی و بدبختی در کشور ما بودند.

 

ضیاء به سخنان یکی از فرماندهان امریکایی در یکی از مجلات معروف دنیا که گفته بود برای کشورهای اسلامی عوض آنکه موشک بسازید؛ عروسک بسازید و آنها را منحرف کنید، اشاره کرد و گفت: شما می بینید که هم اکنون وضعیت حجاب دختران و زنان در سرک ها و اماکن عمومی چطور است؟ و چگونه خود را عروسک می سازند و می گردند و جوانان را اغفال می کنند.

 

او تأکید کرد که ما اگر از روش زهرا(س) و علی(ع) پیروی کنیم سعادت و خوشبختی برای ما رقم می خورد و ما هیچ وقت روی بدبختی را نمی بینیم.

 

به گفته وی هم اکنون در افغانستان فقر بیداد می کند، جوانان به واسطه خارج شدن از مرز در کشورهای خارجی در دریاها غرق می شوند و یا اگر هم زنده می مانند در کشورهای خارجی با چه مصیبت هایی مواجه می شوند.

 

او گفت: چرا وضعیت زندگی ما درست نمی شود؟ زیرا از خدا فاصله گرفته ایم، ما اگر توکل به خدا بکنیم و قطع توکل ازخارجی ها بکنیم، زندگی ما درست می شود.

 

اگر ما به عنوان شیعه و پیرو علی(ع) و زهرا(س)، زندگانی آنان را مطالعه کنیم و سرلوحه زندگی خودمان قرار بدهیم، سعادت مند می شویم.

 

گفتنی است این مراسم با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط قاری امامی آغاز و با مرثیه سرایی حجت الاسلام والمسلمین ضیاء به پایان رسید.