• تاریخ انشار: ۱۰ قوس ۱۳۹۹
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 30691
  • 466 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

سفر نخست وزیر اسرائیل به مکه ضربه به مسلمانان فلسطین است

  رئیس دفتر شورای اخوت اسلامی در هرات با اشاره به تقدس سرزمین وحی مکه و مدینه، سفر نخست وزیر اسرائیل به عربستان سعودی و خوشخدمتی بعضی از سران آن کشور در قبال اسرائیل را بی شرمانه توصیف کرده و آن را ضربه به مسلمانان فلسطین دانست. یازدهمین جلسه هیئت رهبری شورای اخوت اسلامی ولایت […]

 

رئیس دفتر شورای اخوت اسلامی در هرات با اشاره به تقدس سرزمین وحی مکه و مدینه، سفر نخست وزیر اسرائیل به عربستان سعودی و خوشخدمتی بعضی از سران آن کشور در قبال اسرائیل را بی شرمانه توصیف کرده و آن را ضربه به مسلمانان فلسطین دانست.

یازدهمین جلسه هیئت رهبری شورای اخوت اسلامی ولایت هرات، در مقر شورا برگزار شد

مباحث ذیل مورد بحث و به تصویب رسید.

آغاز محفل تلاوت آیاتی از کلام وحی توسط قاری محترم آقای هروی که موجب صفای محفل شده در ادامه آن دفتر شورای اخوت اسلامی مولوی سید احمد آخوند زاده حضور به موقع اعضاء اخصاً حضور پیشکسوت اخوتی حجت الاسلام شیخ موسی رضایی و هیئت همراه را به جلسه خیر مقدم گفته اشاره اجمالی به دو طرح از ۱۲ طرح شورای اخوت اسلامی هرات در هفته رحمه للعالمین که همانا دعوت از قاری بین المللی به هرات و اقامه نماز وحدت بخش در مسجد جامع شریف توسط پیروان هر دو مذهب باشد اشاره نموده و تقدیر نمود.

همچنان اظهار خوشحالی نمود که برنامه های میلاد النبی ص و حمایت از پیامبر اعظم در هفته وحدت کم نظیر بوده و از همه قدردانی نمود.

محور اخیر بحث ایشان اشاره به تقدس سرزمین وحی مکه و مدینه نموده از سفر نخست وزیر اسرائیل به عربستان سعودی و خوشخدمتی های بعضی از سران آن کشور در قبال اسرائیل را بی شرمانه توصیف کرد و ضربه به مسلمانان فلسطین دانست .

متعاقب آن معاونت شورا حجت الاسلام حاج آقای رضا زاده گزارش مفصل اجرایی ۱۲ طرح را در ابعاد مختلف و با همکاری نهاد های همکار شورا را به حضار بیان داشت و اشاره به ارزیابی های طرح ها توسط مجریان نمود.

در بخش دیگر جلسه نکات ویژه جناب آقای شیخ موسی رضایی بابت امور تشکیلاتی شورا خطاب به هیئت اداری بود و ایشان از حمایت های مالی خییرین اخصاً از پرداخت مصارف شورا توسط حجت الاسلام حاج آقا روحانی تشکر ویژه نمود.

پایان جلسه قرائت چند ماده از نقشه راه یکساله شورا بود که نظر مجمع بر این شد که بحث روی تک تک موارد ذیل نیاز به اصلاح نکته نظرات کمیسیون تقریب شورای کابل دارد که بعد از اصلاح و قرائت در جلسه بعدی نقشه راه هم بازخوانی خواهد شد.

در کنار پذیرایی هر یک از اعضا نکته نظراتی را بابت اهمیت و ارتقاء شورای اخوت و نقش آن در حمایت از دولت و امید واری دادن به مردم در شرایط فعلی کشور اشاره نمودند . بعد از امضا صورت جلسه محفل با دعائیه پایان یافت.