• تاریخ انشار: 28 دسامبر 2017
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 16105
  • 304 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

سفیر امریکا در کابل حملۀ انتحاری بر مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان را محکوم کرد

جان بس، سفیر امریکا در کابل حمله انتحاری بر مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) را محکوم کرده است.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، در پیام سفیر آمریکا در کابل آمده است: “حملۀ وحشتناک و بی‌رحمانۀ امروز بر افراد ملکی در یک مرکز فرهنگی و اجتماعی در کابل را شدیداً […]

جان بس، سفیر امریکا در کابل حمله انتحاری بر مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) را محکوم کرده است.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، در پیام سفیر آمریکا در کابل آمده است: “حملۀ وحشتناک و بی‌رحمانۀ امروز بر افراد ملکی در یک مرکز فرهنگی و اجتماعی در کابل را شدیداً محکوم می‌کنم”.

 

در ادامه این پیام آمده است: “به نمایندگی از تمام همکارانم عمیق ترین مراتبِ تسلیت خویش را به فامیل‌ها و دوستان قربانیان این حادثه ابراز داشته و برای مجروحین شفایِ عاجل آرزو می‌کنم”.

 

وی ادامه داده است: “این حادثه یک بار دیگر بدکرداری و شرارت آن هایی را نشان می دهد که در پی تضعیف صلح و ثبات در افغانستان هستند. ما مطمئن هستیم که حکومت و مردم افغانستان، با حمایت دوستان و شرکای خویش، مرتکبین این اعمال پلید را با شکست مواجه خواهند کرد”.

 

جن بس در پایان این پیام خود تأکید کرده که ایالات متحده همچنان در راستای دستیابی به صلح، امنیت و رفاه در کنار همۀ مردم افغانستان باقی می‌ماند.

 

تازه ترین آمار وزارت صحت عامه از شمار شهدا و زخمی شدگان رویداد انتحاری امروز در کابل نشان می دهد که در این رویداد ۴۱ تن شهید شده که در میان آن ۳۵ مرد، ۴ خانم و دو کودک می باشند و ۸۴ تن دیگر زخمی شده اند که ۷۶ تن آنان مرد و ۸ تن آن خانم می باشند.