• تاریخ انشار: ۱۳ سنبله ۱۳۹۷
  • سرویس: اطلاعیه ها
  • کد خبر: 20647
  • 1,665 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

سومین دوره مسابقه عکاسی “سوگواره عکس محرم” برگزار می شود

به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم الحرام، مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، سومین مسابقه عکاسی “سوگواره عکس محرم” را در ولایت بلخ برگزار می نماید.   مسئولین مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در زون شمال از برگزاری سومین دور مسابقه عکاسی “سوگواره عکس محرم” با موضوعات “محرم و اخوت، محرم و کودکان و […]

به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم الحرام، مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، سومین مسابقه عکاسی “سوگواره عکس محرم” را در ولایت بلخ برگزار می نماید.

 

مسئولین مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در زون شمال از برگزاری سومین دور مسابقه عکاسی “سوگواره عکس محرم” با موضوعات “محرم و اخوت، محرم و کودکان و نوجوانان، محرم و مکاتب، محرم و مساجد، محرم و دسته جات عزاداری، محرم و نذورات و محرم و خانواده) خبر می دهند.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، سیدمحمد موسوی، مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در زون شمال، این مسابقه در دو بخش حرفه ای (با دوربین عکاسی) و مبتدی (با دوربین موبایل) برگزار می گردد.

 

موسوی درباره شرایط اشتراک در این مسابقه گفت: از هر شرکت کننده ۷ اثر پذیرفته می شود. عکس ها باید در سال ۱۳۹۷ تهیه و بدون ویرایش کمپیوتری باشد. آثار حرفه ای باید با فرمت JPG و یا حد اقل اندازه آن ۲۵۰۰ پیکسل باشد و هم چنان آثار مبتدی باید حد اقل با دوربین ۵ میگا پیکسل گرفته شود.

 

مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مورد جوایز این مسابقه گفت: برای آثار برتر برعلاوه جوایزی که در نظر گرفته شده هم چنان در خبرگزاری آوا معرفی و طی نمایشگاهی نیز در معرض دید عموم گذاشته می شود.

 

وی در مورد مهلت ارسال آثار مسابقه اظهار داشت: آخرین مهلت ارسال آثار، ۱۰ میزان سال جاری که برابر با ۲۲ محرم است؛ می باشد.

 

آقای موسوی در مورد نحوه ارسال آثار بیان داشت: اشتراک کننده ها می توانند آثار خود را از سه طریق ( ایمیل، تلگرام و تحویل حضوری به دبیر خانه ) و با مشخصات کامل ( نام و تخلص،اسم پدر،سن و شماره تماس)، به این مرکز ارسال نمایند.

 

وی هم چنان در مورد این آدرس ها اضافه نمود : آدرس دبیر خانه این مرکز(مزار شریف، چوک الکوزی،پشت تکیه خانه عمومی، کارته شفاخانه، دفتر مرکزتبیان و هم چنان شماره تلگرام ۰۷۸۶۴۴۸۴۶۵ و نیز ایمیل آدرس (tebyan.balkh@gmail.com) می باشد.

 

به گفته آقای موسوی، جوایز بخش حرفه ای برای نفر اول: ۷۰۰۰ افغانی، نفر دوم: ۵۰۰۰ افغانی، نفر سوم: ۳۰۰۰ افغانی و جوایز برای بخش مبتدی، برای نفر اول: ۳۰۰۰، نفر دوم: ۲۰۰۰، نفر سوم: ۱۵۰۰ در نظر گرفته شده است.

وی افزود: آثار منتخب در خبرگزاری صدای افغان ( آوا) معرفی و در نمایشگاهی برای بازدید عموم قرار خواهد گرفت.

قابل ذکر است که دو دوره “سوگواره عکس محرم” نیز در سالهای گذشته در این ولایت برگزار گردیده بود که ۱۱۰ عکاس، عکس های خود را به این مسابقه ارسال نموده بودند و از میان تمام عکس ها، ۸۰ عکس توسط داوران مسابقه انتخاب و طی نمایشگاهی به نمایش گذاشته شد.