• تاریخ انشار: ۲۳ جدی ۱۳۹۷
  • سرویس: فرهنگی، هنری
  • کد خبر: 23019
  • 905 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

سومین دوره کارگاه فن بیان، اصول سخنرانی و هنر گویندگی در ولسوالی گذره هرات برگزار شد

سومین دور کارگاه فن بیان، اصول سخنرانی و هنر گویندگی از سوی مرکز فرهنگی و آموزشی اهلبیت (ع) و با همکاری دفتر نمایندگی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان هرات در ولسوالی گذره‌ی این ولایت برگزار شد.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان، سید اسدالله بهشتی؛ مسئول بخش دانشجویان نمایندگی مرکز تبیان در هرات و مدرس […]

سومین دور کارگاه فن بیان، اصول سخنرانی و هنر گویندگی از سوی مرکز فرهنگی و آموزشی اهلبیت (ع) و با همکاری دفتر نمایندگی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان هرات در ولسوالی گذره‌ی این ولایت برگزار شد.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان، سید اسدالله بهشتی؛ مسئول بخش دانشجویان نمایندگی مرکز تبیان در هرات و مدرس این دوره از کارگاه فن بیان، هدف از برگزاری این دوره‌ها را، کشف و پرورش استعدادها و ارتقاء ظرفیت دانشجویان و دانش‌آموزان در بحث گویندگی عنوان کرد و طی مصاحبه‌ای به خبرنگار آوا گفت: این دوره با حضور حدود ۴۰ نفر از دانشجویان و دانش‌آموزان در ولسوالی گذره ولایت هرات برگزار گردید که میزان بالای اشتراک‌کنندگان نشان‌دهنده‌ی استقبال گسترده‌ی جوانان از این برنامه می‌باشد.

 

آقای بهشتی با اشاره به اهمیت هنر گویندگی در زندگی افزود: در زندگی انسان، تقریبا هر هنر و توانمندی کاربرد مخصوص خودش را دارد، اما هنر گویندگی در تمام عرصه‌ها لازم و ضروری میباشد. به عنوان مثال یک پزشک و یا یک مهندس، هر چقدر در رشته‌ی کاری خویش تبحر و توانایی داشته باشد باز هم نیازمند هنر گویندگی است، پس آموزش و تمرین این هنر در زندگی لازم و ضروری است.

 

به باور وی هنر گویندگی تنها هنری است که منحصر به هیچ‌ طیف و طبقه‌ی خاصی نیست و از آنجایی که انسان یک موجود اجتماعی است؛ این زندگی اجتماعی ایجاب می‌کند تا افهام و تفهیم بین اعضاء آن جامعه صورت بگیرد، پس چه بهتر که این انتقال مفاهیم و اندیشه‌ها به گونه‌ای باشد که در کمترین الفاظ بیشترین معانی انتقال یابد و همچنان بتواند بیشترین تاثیر را روی مخاطب بگذارد.

 

آقای بهشتی ادامه داد: در این دوره‌ها سعی می‌شود تا استعدادهای جوانان، کشف و در عرصه‌هایی مانند گویندگی در رسانه، خطابه و سخنوری‌ و یا موارد دیگری که شاگرد در آنها از خود توانایی نشان می‌دهد، به همان جهت سوق داده شود. در این صورت استعداهایی که در وجود دانش‌آموزان نهفته است رشد یافته و ثمر خواهد داد.

 

 

گفتنی است که اولین دور از کارگاه فن بیان در مرکز تبیان هرات و دومین دور از سوی موسسه علمی فرهنگی تکوین در ولسوالی انجیل با همکاری مرکز تبیان برگزار گردیده بود.