• تاریخ انشار: ۲۲ سرطان ۱۳۹۸
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 26364
  • 507 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

سیدرضا مبلغ با دل زدن به دریای حادثه، جان همنوعش را نجات داد

درگذشت سید رضا مبلغ از آنجایی که با وی مأنوس شده بودم به شدت تکان دهنده و اندوهناک بود و اینک مرکز تبیان دو همکار جوان و نیز توانمند خود را از دست داده و از این ناحیه زیان جبران ناپذیر مادی و معنوی را متحمل گردیده است.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) روز […]

درگذشت سید رضا مبلغ از آنجایی که با وی مأنوس شده بودم به شدت تکان دهنده و اندوهناک بود و اینک مرکز تبیان دو همکار جوان و نیز توانمند خود را از دست داده و از این ناحیه زیان جبران ناپذیر مادی و معنوی را متحمل گردیده است.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) روز جمعه ۲۴ جوزا، سیدرضا مبلغ یکی از اعضای مرکز تبیان در شهر مقدس قم که با تور طبیعت گردی به آبشار بیشه لرستان رفته بود، حین تفریح، یکی از مهاجرین که به داخل رودخانه می افتد جهت نجات او اقدام کرده و این مهاجر افغانستانی را از آب بیرون می آورد اما متأسفانه آقای مبلغ حین نجات این شخص به دلیل خستگی و جو رودخانه دچار حادثه شده و متأسفانه جانش را از دست می دهد.

 

در پی این حادثه و جان باختن سید رضا مبلغ، حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری رئیس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان طی بیانیه ای درگذشت وی را ضربه جبران ناپذیر برای جامعه و مرکز تبیان عنوان کرد.

 

متن کامل بیانیه آقای حسینی مزاری

 

بسم الله الرحمن الرحیم

انالله و اناالیه راجعون

نفس شنیدن خبر حادثه دیدنِ سیدرضا مبلغ، نگران کننده بود، اگرچه احتمالات زیادی می دادم که براساس آن، امید زنده ماندن این جوان را داشتم، اما هرروز که از تاریخ حادثه بیشتر می گذشت به نگرانی ام افزوده می شد و درصد احتمال زنده ماندنش ضعیف و ضعیفتر می گردید.

 

آری! سیدرضا مبلغ، خود را به دل دریا زد تا فرد دیگری را نجات بدهد اما خودش دستخوش حادثه شد و همراه با موج خروشان دریا به سمت سرنوشتی رفت که هر انسانی در نهایت بایستی آن را سپری کند، یعنی مرگ و رها شدن از زندگی مادی و شتافتن به سوی ملاقات خدا، اما سیدرضا مبلغ، این سرنوشت را به گونه ی بهتری برای خود رقم زد، جان دادن خود به قیمت تامین شرایط زنده ماندن فرد دیگری از همنوعان خویش.

 

سیدرضا مبلغ را از سال ۹۵ می شناختم، آن هنگام که با معرفی آقای نایاب، به محل اقامتم در قم حضور یافت و از همان آوان ملاقات، اعلام همکاری کرد و متقاضی عضویت در تشکیلات مرکز تبیان شد و از آن تاریخ به بعد هر روز ارتباط و تماسش بیشتر از هر روز دیگر می گردید.

 

او، پس از افتتاح دفتر نمایندگی مرکز تبیان در شهر مقدس قم، به عنوان یکی از کادرهای فعال و توانمند وارد همکاری و تلاش تشکیلاتی شد و از خروجی کارش معلوم‌ بود که با نهایت سعی  و اخلاص، در راستای توسعه و تعمیق برنامه های تشکیلاتی کار می کند.

 

کارشناسی ارشد را تازه تمام کرده بود و به دنبال تحصیل در مقطع دکترا بود، ماهم در تلاش بودیم تا توفیق حضور در این مقطع را بیابد و پس از اتمام مراحل تحصیل، در  ساختن و توانمند نمودن کشور سهیم باشد و به عنوان مدیر برجسته تشکیلات در خدمت مردم عزیز افعانستان قرار بگیرد، اما دست تقدیر الهی سرنوشت دیگری برای او در نظر گرفت و بایستی در ایام جوانی این دنیای دنی را ترک گفته، به لقای پروردگارش بشتابد.

 

غم از دست دادن آقای مبلغ اگرچه برای خانواده و بازماندگانش بسیار سنگین است، اما برای تشکیلات مرکزتبیان و مردم افعانستان بسیار سنگینتر به نظر می رسد و اینجانب نیز که ساعتها، روزها، ماه ها و سالها با ایشان نشست داشته، با وی مانوس شده بودم‌، به شدت تکان دهنده و اندوهناک بود، آنهم زمانی که هنوز روزهای زیادی از درگذشت همکار جوان دیگری یعنی رضا جعفری نمی گذرد، مرگ او نیز سخت برایم ناراحت کننده و اندوهناک بود و اینک مرکز تبیان دوهمکار جوان و نیز توانمند خود را از دست داده و ازین ناحیه زیان جبران ناپدیر مادی و معنوی را متحمل گردیده است.

 

به هرحال، درگذشت شهادت گونه برادر عزیزم جناب سیدرضا مبلغ را به محضر مردم افغانستان، مردم شریف بامیان، همکاران مرکز تبیان، به ویژه پدر  و مادر این مرحوم، برادران، خواهران و تمام بازماندگانش تسلیت می گویم.

 

از خداوند متعال برای آن مرحوم حشر و نشر با اجداد طاهرینش و برای بازماندگانش صبر جمیل و اجر جزیل خواهانم.

 

سیدعیسی حسینی مزاری

۲۲ سرطان ۱۳۹۸ هجری شمسی

برابر با ۱۰ ذیقعده ۱۴۴۰ هجری قمری