• تاریخ انشار: ۲۹ میزان ۱۳۹۳
  • سرویس: اطلاعیه ها
  • کد خبر: 1277
  • 1,541 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

سیدعیسی حسینی مزاری: آیت الله مهدوی کنی، عمر شریف خود را در عرصه های گوناگون مبارزه، صرف اسلام و ائمه معصومین(ع) و دفاع از مستضعفان کرد

حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری رئیس مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان با صدور پیامی، ارتحال نابهنگام حضرت آیت الله مهدوی کنی را تسلیت گفت.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) از کابل، نماینده حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در افغانستان در این پیام آورده است: آیت الله مهدوی کنی، فرزند جهاد در راستای […]

حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری رئیس مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان با صدور پیامی، ارتحال نابهنگام حضرت آیت الله مهدوی کنی را تسلیت گفت.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) از کابل، نماینده حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در افغانستان در این پیام آورده است: آیت الله مهدوی کنی، فرزند جهاد در راستای اجرای احکام اسلام راستین در سرزمین ایران بود و در هر شرایطی نه تنها عقب ننشست بلکه پوینده و تلاشگر، مسیر تحکیم پایه های تفکر و اندیشه ولایت فقیه را پی گرفت و قاطعانه از رهبر زمانش ولی امرمسلمین جهان، حضرت امام خامنه ای، از یکسو فرمان می برد و از دیگر سو عاشقانه حمایتش می کرد.

 

عضو مجمع جهانی اهل بیت(ع) در ادامه افزوده که: فقدان نا بهنگام یک چنین عالم برجسته ی وارسته آن هم در یک چنین شرایطی، ضایعه جبران ناپذیر خواهد بود.

متن پیام به شرح ذیل است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

یکبار دیگر خبر تکان دهنده ارتحال یکی از استوانه های انقلاب اسلامی و از پیشتازان احیاگریعصر حاضر و از یاران پرتوان حضرت امام خمینی”ره” و پشتیبانان محکو واستوار ولی امر مسلمین جهان، حضرت امام خامنه ای، حضرت آیت الله مهدوی کنی، جهان اسلام به ویژه پیروان ولایت وامامت را در غم و ماتم جانکاه فروبرد و خاطره تلخ عروج ملکوتی یکی دیگر از رهروان رسول الله(ص)، پیاده کننده منویات ائمه معصومین(علیهم السلام) و از سرداران جبهه مبارزه درراه زنده کردن فکر واندیشه زمینه سازی برپایی حکومت جهانی حضرت مهدی(عج)، را زنده کرد.

 

آری! آیت الله مهدوی کنی مرد خدا بود. آن مرحوم قبل از پیروزی انقلا ب اسلامی از مبارزان به نام فرهیخته بود و درایام آغاز و اوج انقلاب اسلامی از استوانه های رهبری کننده در کنار حضرت امام خمینی(ره) و پس از پیروزی انقلاب و تاسیس نظام اسلامی از ستون های محکم و ناشکن حرکت طوفنده و پیشرونده ملت خداخواه ایران اسلامی بود و از پایه های اصلی و محوری تبعیت کننده از خط فکری امام خمینی(ره) و از یاوران همه جانبه حضرت امام خامنه ای بود. او فرزند جهاد در راستای اجرای احکام اسلام راستین در سرزمین ایران بود و در هر شرایطی نه تنها عقب ننشست بلکه پوینده و تلاشگر، مسیر تحکیم پایه های تفکر و اندیشه ولایت فقیه را پی گرفت و قاطعانه از رهبر زمانش ولی امرمسلمین جهان، حضرت امام خامنه ای، از یکسو فرمان می برد و از دیگر سو عاشقانه حمایتش می کرد.

 

بدینترتیب، آن عروج کرده عزیز، عمر شریف خود را در عرصه های گوناگون مبارزه، صرف اسلام و ائمه معصومین(علیهم السلام) و دفاع از مستضعفان کرد. قطعا فقدان نا بهنگام یک چنین عالم برجسته ی وارسته آن هم در یک چنین شرایطی، ضایعه جبران ناپذیر خواهد بود.

 

اینجانب به نمایندگی از حوزه نماینده گی مرجعیت حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در افغانستان، مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، خبرگزاری صدای افغان(آوا)، روزنامه انصاف و سایر تشکلات زیر مجموعه، عروج ملکوتی رئیس شورای خبرگان رهبری در ایران، حضرت آیت الله مهدوی کنی را به محضر حضرت ولی عصر(عج)، نایب برحقش حضرت امام خامنه ای، رئیس جمهور، دولت و ملت شریف ایران و تمام مبارزان و مجاهدان اسلام، تسلیت می گویم.

 

از خداوند منان، برای آن سفر کرده جنت برین و حشر و نشر با ائمه معصومین(علیهم السلام) و برای بازماندگان به خصوص فرزندان گرامی آن فقید سعید خلدآشیان صبر جمیل و اجر جزیل خواهانم.

 

سیدعیسی حسینی مزاری

کابل- افغانستان

۲۹/۷/۱۳۹۳