• تاریخ انشار: ۱۵ حوت ۱۳۹۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 6344
  • 1,047 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

سیدعیسی حسینی مزاری طی پیامی ارتحال ملکوتی حضرت آیت الله واعظ طبسی را تسلیت گفت

حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری، طی صدور پیامی، ارتحال ملکوتی حضرت آیت الله واعظ طبسی را تسلیت گفت. به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) رئیس کل مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، در این پیام آورده است: مهمترین دست آورد درخشان حضرت آیت الله طبسی، علاوه بر سایر عرصه های مبارزات درخشان اسلامی در ایران […]

حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری، طی صدور پیامی، ارتحال ملکوتی حضرت آیت الله واعظ طبسی را تسلیت گفت.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) رئیس کل مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، در این پیام آورده است: مهمترین دست آورد درخشان حضرت آیت الله طبسی، علاوه بر سایر عرصه های مبارزات درخشان اسلامی در ایران و جهان اسلام، تولیت آستان قدس رضوی و خدمات شایان و بی سابقه وی در این عرصه و قراردادن بارگاه منور رضوی در سطح بالای ساخت و ساز و نیز تلاش در راستای گسترش اهداف و منویات تمام امامان معصوم(علیهم السلام) به ویژه حضرت ثامن الحجج، حضرت امام رضا(ع) در اقصی نقاط عالم از جمله افغانستان، است.

 

متن پیام به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

 

انالله و انا الیه راجعون

 

ارتحال عالم ربانی، مجاهد وارسته، استاد گرانقدر، حضرت آیت الله واعظ طبسی(ره) موجب تألم خاطر و اندوه فراوان اینجانب گردید.

 

حضرت آیت الله واعظ طبسی، عمرگرانمایه خود را در راه دفاع از اسلام و اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) در قالب حرکت مبارزاتی ی حضرت امام خمینی(ره) جهت شکستاندن طاغوت در ایران گذراند و اگر انقلاب اسلامی به رهبری ابرمرد تاریخ به پیروزی رسید به طور قطع و یقین یکی از پایه های این انقلاب و عنصر تاثیر گذار در به پیروزی رسیدن آن این عالم ربانی بود و آنچه حایز اهمیت است حضور وی در چهارچوب اصولی بود که آن امام بت شکن تدوین و تنظیم کرد و پس از آن یار وفادار حضرت امام خامنه ای(حفظه الله تعالی) ماند و در راستای تحکیم پایه های نظام اسلامی و مقابله جدی با بدخواهان و معاندان اسلام و انقلاب به مبارزات خود ادامه بخشید.

 

مهمترین دست آورد درخشان حضرت آیت الله طبسی، علاوه بر سایر عرصه های مبارزات درخشان اسلامی در ایران و جهان اسلام، تولیت آستان قدس رضوی و خدمات شایان و بی سابقه وی در این عرصه و قراردادن بارگاه منور رضوی در سطح بالای ساخت و ساز و نیز تلاش در راستای گسترش اهداف و منویات تمام امامان معصوم(علیهم السلام) به ویژه حضرت ثامن الحجج، حضرت امام رضا(ع) در اقصی نقاط عالم از جمله افغانستان، است.

 

وی، همانگونه که شاگرد وفادار امام خمینی(ره) و یار وفادار امام خامنه ای(حفظه الله تعالی) و در تمام عرصه های مبارزه، پشتیبان قاطع و دلسوز مبارزان و مجاهدان ایرانی بود، حامی سر از پانشناخته مجاهدان نهضتهای جهانی اسلام به خصوص مجاهدان جان برکف افغانستان و مبارزان سربه کف لبنان نیز بود. اینجانب به خوبی به یاد دارم که این عالم ربانی، چه کمک های سرشار و ارزنده ای به جریان ها و حرکت های دینی ی مردم افغانستان در زمان جهاد داشته است.

آیت الله واعظ طبسی استاد اینجانب در زمان تحصیل در حوزه علمیه مشهد مقدس بود و از فیوضات علمی ی این عالم ربانی بهره ها بردم.

 

اینجانب ارتحال جانسوز این عالم برجسته جهان اسلام را به محضر مولا و مقتدای ما حضرت امام مهدی(عج) و نایب برحقش حضرت امام خامنه ای(حفظه الله تعالی)، فرزندان برومند آن عروج کرده، ملت بزرگ ایران و تمام امت مسلمه، تسلیت می گویم. از خدای متعال برای آن فقید سعید علو درجات و برای بازماندگان ایشان، صبر جمیل و اجر جزیل خواهانم.

 

سیدعیسی حسینی مزاری

۱۵-۱۲-۹۴