• تاریخ انشار: ۱۴ جدی ۱۳۹۷
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 22980
  • 541 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

شبهه افگنی، یگانه سلاح امروز غرب برای تسلط بر جوانان مسلمان افغانستان

کارشناس دینی گفتمان امروز در بلخ شبهات وارد شده از سوی غرب را تنها سلاح برای نابودی جامعه اسلامی یاد نمود و گفت: غرب می داند از راه دیگر نمی تواند اسلام را از تکاپو باز دارد، جز راه شبهه افگنی و وارد کردن اشکالات در طریق راه درست مسلمانان.   به گزارش خبرگزاری صدای […]

کارشناس دینی گفتمان امروز در بلخ شبهات وارد شده از سوی غرب را تنها سلاح برای نابودی جامعه اسلامی یاد نمود و گفت: غرب می داند از راه دیگر نمی تواند اسلام را از تکاپو باز دارد، جز راه شبهه افگنی و وارد کردن اشکالات در طریق راه درست مسلمانان.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان( آوا )، دومین گفتمان دانشجویی “جوانان و شبهات دینی” با حضور کارشناس، دانشجویان و طلاب حوزات علمیه امروز جمعه (۱۴ جدی) در مزارشریف برگزار شد.

 

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر نورالحق آگاه مسائل دینی در بلخ پیرامون موضوع «جوانان و شبهات دینی» در این گفتمان صحبت کرد.

 

وی شبهات وارد شده از سوی غرب را تنها سلاح غرب برای نابودی جامعه اسلامی یاد نمود و گفت: غرب می داند از راه دیگر نمی تواند اسلام را از تکاپو باز دارد، جز راه شبهه افگنی و وارد کردن اشکالات در طریق راه درست مسلمانان.

 

این آگاه مسائل دینی دریافت کنندگان و متاثرین این شبهات را قشر جوان عنوان کرد و افزود که جوانان بنا به کمبود معلومات و آگاهی شان همواره در معرض این شبهات قرار می گیرند و غرب هم می داند که با چه راهی ذهن جوانان را تخریب نماید.

 

وی اضافه نمود که جوانان بیشترین انعطاف پذیری را دارا بوده، در حالی که غرب این نکته مهم را درک نموده و همیشه از این راه وارد می شود.

 

آقای نورالحق جوانان را سرمایه یک جامعه عنوان کرد و افزود که همین جوانان اند که سرنوشت جامعه را تغییر می دهند و جامعه را از بحران نجات داده و دشمن هم در صدد القاء مخربات در ذهن جوانان مسلمان هستند.

 

وی افزود که دشمن خوب می داند که اگر قشر پویا یعنی جوانان مسلمان را از کار بیاندازند، می تواند پیروز شود و به اهداف شومش برسد.

 

این عالم دین علت گرایش جوانان مسلمان به فرهنگ غرب را همین شبهات و کمبود معلومات دینی و اعتقادی عنوان کرد و به نبود فضای مناسب برای بالا بردن معلومات دینی جوانان اشاره نمود.

 

نورالحق،  نبود مراکز دینی و پژوهشی را عامل اصلی عقب ماندگی جوانان یاد کرد و از دولت و مسوولین خواست کتابخانه های دینی و پژوهشی برای ارتقای ظرفیت جوانان فراهم نمایند.

 

وی نسل جدید افغانستان را نسل عالی عنوان داد و افزود: همه دنیا می داند که اگر فضای مناسب فراهم گردد، این جوانان سرنوشت جهان را رقم می زنند و همواره در تلاش سرکوب کردن نبوغ فکری جوانان مسلمان هستند.

 

وی خطاب به دانشجویان گفت که باید با وجود همه مشکلات، در هر بخش مطالعه نمایید، برای نجات جامعه به قرآن متوسل شوید و از راه پژوهش، درک اصلیت خود، شناخت غرب و جامعه را از این منجلاب عمیق نجات دهید.

 

این عالم دین افزود که جوانان باید خودشان کار کنند همت به خرج دهند و منتظر دیگران نباشند و همواره در مقابل شبهات ایستاد شوند.

 

نورالحق به اهمیت جوانان مسلمانان برای غرب اشاره کرد و افزود: غرب در تلاش است نسل جوان مسلمانان را بگیرند و از آنان استفاده نمایند و به همین دلیل است که در غرب جوانان ۱۷ و ۱۸ ساله جذب می شوند.

 

او نقطه عطفی که دشمنان حملات شان را بالای مسلمانان وارد می کنند، شبکه های اجتماعی و رسانه ها یاد کرد و تاکید نمود که این رسانه ها از طریق سینما، فلم ها و حتی کارتون ها در بین جامعه، فرهنگ غربی را تبلیغ و به خورد جوانان می دهند.

 

وی افزود که اگرجوانان به رسانه های مخرب رو آورند، مفکوره های شان تخریب شده و اگر رسانه ها سالم باشد، جامعه و ذهن مخاطبین به راه درست سوق داده می شود.

 

او به جوانان توصیه نمود که به رسانه های سالم رو آورند و از رسانه هایی که در پس منظرشان زهر به روح و روان جامعه می پاشند، دوری کنند.

 

کارشناس گفتمان در ادامه گفت که رسانه ها از یک سو عامل انکشاف و از سوی دیگر شبهات خطرناک را در جامعه ترویج می کنند.

 

وی به یکی ازشبهاتی که از سوی سکولاریست ها مطرح می شود اشاره نمود و گفت: غرب همیشه می گوید که اسلام کهنه شده و درد جامعه پیشرفته را تامین نمی تواند.

 

آقای نورالحق اسلام را موفق ترین مکتب در طول تاریخ عنوان نمود و از پیروزی های اسلام در تمام عرصه ها و رقابت ها یاد کرد.او علت این کامیابی را راه درست و کتاب بزرگ قرآن و کلام خالق یاد کرد.