• تاریخ انشار: ۶ جدی ۱۳۹۳
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 1596
  • 2,401 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

شرایط جنگ و ناامنی در کشورهای اسلامی، ناشی از اقتدار جبهه حق و نگرانی جبهه باطل و در یوزگی آن است

حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری؛ رئیس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، در نشستی که به مناسبت سالروز تجاوز ارتش سرخ به افغانستان، با حضور جمعی از دانشجویان، علما و فرهنگیان بر پا شده بود، اظهار داشت که جهاد مردم افغانستان یکی از عوامل اصلی فروپاشی مکتب کمونیزم در دنیا شد.   […]

حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری؛ رئیس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، در نشستی که به مناسبت سالروز تجاوز ارتش سرخ به افغانستان، با حضور جمعی از دانشجویان، علما و فرهنگیان بر پا شده بود، اظهار داشت که جهاد مردم افغانستان یکی از عوامل اصلی فروپاشی مکتب کمونیزم در دنیا شد.

 

این نشست که در سالن دفتر مرکزی کابل و با همت مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری پیرامون نکته ها و درسهای تقابل جبهه حق با باطل در افغانستان و وظیفه کنونی مردم ما سخن گفت.

آقای مزاری گفت که ملت افغاانستان باید از جهاد مردم در برابر ارتش سرخ درس بگیرند تا گام های بعدی استوارتر و محکم تر برداشته شود.

 

در ششم جدی سال ۱۳۵۸ ارتش سرخ شوروی سابق با هدف گسترش اندیشه های کمونیستی به کشور لشکر کشی کرد که با جهاد و مقاومت مردم افغانستان مواجه شد.

 

قبل از تجاوز ارتش سرخ، کودتای کمونیستی نیز در کشور رخ داده بود که زمینه ها را برای تجاوز مهیا ساخته بود.

رئیس عمومی مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان گفت: اگرچه مبارزات مردم مسلمان ما همزمان با حادثه کودتای کمونیستی و آغاز حکومت وابسته به شوروی سابق رنگ جدی تر گرفت و در گوشه و کنار وطن خیزش هایی شکل یافت ولی با تجاوز ارتش سرخ به افغاستان این خیزش سراسری گردید و جبهه قدرتمند حق ایجاد شد و در برابر جبهه پرتوان باطل با محوریت، رهبری و دست اندرکاری شوروی سابق مبارزه نفس گیر به جریان افتاد.

 

آقای مزاری با نا برابر خواندن این تقابل یادآور شد؛ در این مبارزه، در نهایت جبهه باطل شکست می خورد و ارتش تا به دندان مسلح سرخ با خفت از کشور بیرون ساخته می شود و در نهایت مزدوران آن نیز ساقط گردیده و جبهه حق به پیروزی نایل می گردد.

 

رئیس عمومی مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان با اشاره به درس ها و پندهای مرتبط با این تقابل گفت: یکی از درس های مهمی که شکست بزرگترین قدرت نظامی، سیاسی و حتی فکری جهان به ما می دهد این است که باطل هرچقدر قوی باشد در نهایت با شکست و انهدام مواجه می گردد و این نه فقط در این دوران قابل مشاهده است که از مطالعه برگ های کتاب قطور تاریخ می توان دریافت که روندگان راه باطل به آنچه می خواهند نمی رسند و بلکه آنچه در دست هم دارند ازدست می دهند و در هیچ کجای تاریخ هم نامی ونشانی از آنان جز در موزه های تاریخ نمیتوان یافت، اما در عرصه مجاهدت افغانستان این تقابل یکبار دیگر این ذهنیت وخاطره را تجدید کرد که جبهه باطل با همه قدرت و توان خود دربرابر حق، توان مقاومت و ماندگاری ندارد و حتی اگر قدرت بی اندازه پرتوانی مثل شوروی سابق پشت سر این جبهه قرارداشته باشد نابود خواهد شد.

 

وی گفت: اما جبهه حق در همیشه تاریخ پیروز بود، جنانچه در افغانستان یکبار دیگر این پیروزی برای حق خواهان رقم خورد اما اینکه پس از پیروزی جهاد در ۸ ثور نتوانستیم نتایج اصلی جهاد را بگیریم و این توفیق حاصل نشد تا این پیروزی کام مردم را تاحالا شیرین بسازد و هدف جهادگران که برقراری حکومت اسلامی بود محقق نشود، بیشتر به این دلیل بود که رویکرد رهبران و مجاهدان مسلمان تغییر کرد و حد اقل، در گیر مادیات شدند و به جای خدا از دنیا متأثر گردیدند و عوض قدرت مطلق لایزال الهی از قدرتهای استعمار گر مادی حساب بردند.

 

آقای مزاری گفت: شاید این سوال مطرح شود که آیا امکان دارد واقعا جبهه حق بتواند در برابر قدرت های مادی با آن همه امکانت پیشرفته تسلیحاتی، اقتصادی، توطئه های پیچیده و پیشرفته شیطانی، مقابله کند و بعد پیروز شود و بر اساس آن مطابق خواست های مبارزان، حاکمیت قدرتمند شکل یابد و برای اسلام ومسلمین خدمت جدی صورت بگیرد؟ در جواب می توان الگوی مناسبی را برای پاسخ این سوال معرفی کرد و آن، تقابل جبهه حق با باطل در سرزمین ایران اسلامی است. شما می دانید که شاه چقدر قدرتمند بود و غربی ها و رژیم اسراییل با چه جدیت و توانی ازین رژیم حمایت می کرد! اما حرکت مبارزاتی مردم مسلمان ایران بادست خالی اما با رهبری یک مرد الهی به نام حضرت امام خمینی(ره) این توان را پیدا می کند تا حاکمیت استبدادی شاه را بشکند و به جای آن حکومت اسلامی ایجاد کند.

 

حامی نظام اسلامی ایران نه تنها هیچ کشور خارجی نیست که اکثر قدرتمندان دنیا با جدیت تمام و با همه امکانات نظامی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی ازدرون و بیرون ایران علیه این نظام تلاش کردند و بازهم درحال تلاش اند تا این نظام را براندازند. کودتاهای پشت سرهم، تجاوز نظامی امریکا، جنگ هشت ساله عراق علیه این کشور، تحریم های خطرناک اقتصادی، فتتنه سال ۱۳۸۸ که اگر بزرگترین امپراطوری های دنیا می بود در هم می شکست، ارزان ساختن بهای نفت و ده ها وصدها توطئه ریز و درشت دیگر همه و همه برای درهم کوبی این نظام اسلامی صورت گرفت اما نه تنها نتوانستند جمهوری اسلامی ایران را یک گام وادار به عقب نشینی نمایند که امروزه جمهوری اسلامی ایران به یمن و برکت حمایت همه جانبه خدای متعال و الهی بودن رهبران این کشور به ویژه رهبر انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای، ایران اسلامی به عنوان قدرتمندترین کشور تاثیر گذار نه فقط در منطقه که درکل دنیا، تبارزنموده و علاوه بر مردم ایران، برای همه مسلمانان دنیا به عنوان نعمت و موهبت بزرگ الهی مطرح است.

 

رئیس عمومی مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان گفت: امروز تمام قدرت های مادی به جان جمهوری اسلامی ایران افتاده اند اما ایران نه تنها ضعیف نگردیده که دربسیاری از عرصه ها پیشرفت های شگرفی نموده است و فکر و اندیشه ناب و قدرتمند اسلام که توانایی مدیریت مناسب جوامع را دارد آن هم با محوریت رهبری توانمند رهبر انقلاب اسلامی، نه فقط مرزهای منطقه بلکه مرزهای کل جهان اسلام را درنوردیده و از ۳۵ سال پیشتر تاثیرگزاری های خود را روی افکار واذهان کشورهای غربی آغاز کرد و آهسته آهسته شرایطی را به وجود آورد تا سران و زمامداران کشورهای غربی دست و پاچه شوند و این بود که تهاجمات گسترده را علیه کشورهای اسلامی روی دست گرفتند. قدرتمندان اول تلاش کردند تا به ایران مستقیما حمله کنند و نظام آن را براندازند اما این توان را به خود ندیدند ازین رو کارهای پراگنده ای را در سایر کشورها و آن هم بیشتر علیه جمهوری اسلامی، برای درگیر نمودن آن و درنهایت شکستن سرپنجه های آن و در آخرسر تمام کردن کار نظام اسلامی ایران، در دستورکار قراردادند. ایجاد در گیری ها در عراق، سوریه، لبنان، بحرین، افغانستان وحتی پاکستان به این منظور صورت گرفته اما در این عرصه هم پیروزنشدند. علیرغم کارهای وسیع و گسترده؛ از ایجاد گروه های تروریستی مثل طالبان و القاعده و داعش و النصره و.. تحرکات کشوری، منطقه ای و جهانی برای حمایت از حرکت براندازانه، تا اقدامات مختلف تروریستی و ایجاد ناامنی های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی، اما نظام سوریه همچنان قدرتمند ادامه حیات می دهد و طرح ها و توطئه های آنان در عراق رو به شکست گذاشت و پیروزی از آن جبهه حق طلبان شده است.

 

آقای حسینی مزاری گفت: امروزه اگرچه در بسیاری از کشورهای اسلامی جنگ است و ناامنی و دشمنان گرفتاری های متعددی برای مسلمانان ایجاد کرده است اما نباید نگران شد چرا که وجود یک چنین شرایطی ناشی از اقتدار جبهه حق و نگرانی جبهه باطل و در یوزگی آن است تا ازین طریق چند صباحی به عمر نکبت بار خود بیافزاید و مردم خود را یک مدتی آن هم بسیار کوتاه راضی نگهدارد اما خاطر همه جمع باشد که جبهه حق نه تنها شکستنی نیست بلکه روز به روز به اقتدارآن افزوده خواهد شد اما جبهه باطل به زودی به خاکدان سیاه خواهد نشست.

 

رئیس عمومی مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان وظیفه کنونی مردم افغانستان را برشمرد و گفت: مردم ما هم می توانند شیرینی اقتدار اسلامی را بچشند اما به شرطی که به خدا برگردند و اسلامی را که پیامبر خدا(ص) به ودیعه گذاشته است پیروی کنند و ارکان اسلام یعنی اعتقادات و عبادات و اخلاقیات را رعایت و مفاد آن را اجرایی نمایند و براساس آن تکالیف اسلامی را به جا آورند البته نه فقط از سرتکلیف بلکه عاشقانه و با انگیزه بالا به اسلام ودستورات آن عمل کنند و از قدرت های پوشالی مادی هم به هیچ وجه نباید ترسید. اینجا خواهد بود که مسیر اقتدار و عزتمند شدن را پیش خواهیم گرفت و در عرصه های گوناگون صاحب سرنوشت خود خواهیم گردید.

 

حجت الاسلام سید عیسی حسینی مزاری تاکید کرد که باید از گذشته های خود و انقلاب های موفق درس بگیریم.

او از علما و دانشجویان خواست که سخنرانی های حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای را به دقت گوش کنند و وارد زندگی خود نمایند.

 

وی در آخر به روح پرفتوح شهدایی که جانهای شیرین خود را در راه اعتلای کلمه الله و مبارزه با جبهه باطل ازدست دادند، به خصوص شهید والا مقام سیدعلی اکبر مصباح و دیگر بزرگمردان جهاد و جهادگران نام آور و گمنام دروود فرستاد و با قرائت فاتحه ای سخنانش را به پایان برد.

 

لازم به ذکر است که ارتش سرخ شوروی در ششم جدی سال ۱۳۵۸ به کشور حمله کرد و بعد از ۱۴ سال مقاومت مردم افغانستان سرانجام شکست را قبول کرد و از کشور خارج شد.

 

گفتنی است که بعد از خروج نیروهای ارتش سرخ از کشور، شوروی سابق از هم پاشید و به چندین کشور مستقل تقسیم شد.