• تاریخ انشار: 25 دسامبر 2017
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 15954
  • 925 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

شرایط موجود، انسجام بیش از پیش شیعیان افغانستان را می طلبد

دبیر کل حزب اسلامی تبیان با آیت الله اختری دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت(ع) در تهران دیدار کرد و آخرین تحولات شیعیان افغانستان را مورد بررسی قرار دادند.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری دبیر کل حزب اسلامی تبیان در این دیدار ضمن تقدیر و تشکر از […]

دبیر کل حزب اسلامی تبیان با آیت الله اختری دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت(ع) در تهران دیدار کرد و آخرین تحولات شیعیان افغانستان را مورد بررسی قرار دادند.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری دبیر کل حزب اسلامی تبیان در این دیدار ضمن تقدیر و تشکر از مجمع جهانی اهل بیت(ع) به خصوص آیت الله اختری که سال های متمادی در راستای هماهنگی و انسجام شیعیان جهان زحمت می کشند، به وضعیت شیعیان در افغانستان اشاره کرده و با توجه به گسترش فعالیت های تروریسم خصوصا گروه تروریستی داعش خواستار انسجام بیشتر میان شیعیان شد.

 

وی در ادامه از مجموعه مدیریتی دانشگاه بین المللی اهل بیت(ع)، بابت کارشبانه روزی و پرثمر شان سپاسگذاری کرد و به کاربردی بودن این دانشگاه و جذب دانشجویان افغانستان اشاره کرد و گفت؛ مزیت دانشگاه اهل بیت(ع) نسبت به دیگر دانشگاه ها این است که دانشجو با یک رویکرد اسلامی تربیت شده و ما هم با توجه به اوضاع افغانستان و نفوذ گروه های تکفیری و انحرافی به این نوع دانشجویان ضرورت داریم.

 

وی با اشاره به تأثیرگذاری دانشجویان دانشگاه اهل بیت در افغانستان خواستار افزایش رشته های تحصیلی در این دانشگاه شد و گفت که چه خوب می شود که سهمیه دانشجویان افغانستان در این دانشگاه افزایش پیدا کند.

 

آقای مزاری در ادامه این دیدار به فرصت های پیش آمده و نیروی انسانی در افغانستان اشاره کرد و گفت که شیعیان افغانستان باید از این فرصت ها استفاده کنند و در راستای تفکر اهل بیت(علیهم السلام) از تمام ظرفیت ها بهره ببرند.

 

دبیر کل حزب اسلامی تبیان در عین حال از شخصیت های شیعه در افغانستان خواست در راستای انسجام مردم بیش از گذشته فعالیت کنند و شیعیان را سازمان بدهند.

حسینی مزاری در پایان با اشاره به رابطه عمیق مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان با مجمع جهانی اهل بیت(ع) گفت؛ مجموعه ما دنبال یک رابطه استراتژیک با مجمع جهانی اهل بیت(ع) است و در این راستا از هیچ کوششی فروگذار نخواهد بود.

 

در این دیدار حضرت آیت الله محمد حسن اختری دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت(ع) ضمن خوش آمد گویی به آقای مزاری و همراهان ایشان، تأکید بر انسجام بیشتر شیعیان در افغانستان کرد.

 

وی همراه با آقای مزاری آخرین تحولات شیعیان جهان خصوصا شیعیان افغانستان را مورد بررسی و تحلیل قرار دادند.

 

گفتنی است که حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری از سال ۱۳۸۸ به این طرف عضو مجمع جهانی اهل بیت(ع) می باشد.