• تاریخ انشار: 4 اکتبر 2018
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 22295
  • 469 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

شعارهای انتخاباتی خارج از صلاحیت وکلای پارلمان است

در حاشیه گفتمان علمی پژوهشی، تحت عنوان ” مبارزات انتخاباتی؛ از شعارهای فضایی تا هزینه‌های نجومی” که از سوی خبرگزاری صدای افغان(آوا) در کابل برگزار شد، اشتراک کنندگان بر غیر معیاری بودن تبلیغات نامزدان انتخابات و خارج از صلاحیت بودن شعارهای انتخاباتی آنها تأکید کردند. به گزارش خبرگزاری آوا، سید سجاد موسوی؛ دانشجوی رشته روابط […]

در حاشیه گفتمان علمی پژوهشی، تحت عنوان ” مبارزات انتخاباتی؛ از شعارهای فضایی تا هزینه‌های نجومی” که از سوی خبرگزاری صدای افغان(آوا) در کابل برگزار شد، اشتراک کنندگان بر غیر معیاری بودن تبلیغات نامزدان انتخابات و خارج از صلاحیت بودن شعارهای انتخاباتی آنها تأکید کردند.

به گزارش خبرگزاری آوا، سید سجاد موسوی؛ دانشجوی رشته روابط عمومی دانشکده خبرنگاری دانشگاه بلخ گفت: در شرایط فعلی موضوع انتخابات خیلی مهم و مطابق به نیاز جامعه است و چنین گفتمان هایی می تواند که خلاهای تبلیغاتی جامعه را پر کرده بر بیداری و آگاهی مردم اضافه کند.

موسوی ابراز داشت که در حکومت های مردم سالار، بحث انتخابات شفاف یک اصل است. اما بعضی از نامزدان انتخابات پارلمانی با پول های هنگفت بی آدرس و شعارهای غیر منطقی می خواهند مردم را فریب بدهند، پس آگاهی مردم از اوضاع سیاسی سبب ایجاد حکومت مردم سالار می شود.

سجاد عباسی؛ طلبه دینی در این گفتمان گفت: شعارهای فضایی کاندیدای انتخاباتی حتی به محیط زیست جامعه ما ضرر می رساند، چنانچه که قرآن می فرماید: ” اگر حاکمان ظالم اداره‌ی امور شما را به عهده بگیرند قطعا فسادی در زمین کرده و زیست و فرزندان شما را به هلاکت می رسانند”. دستور خداوند متعال برای ما در وضعیت فعلی معلوم است.

وی افزود، فردی که به زیبایی شهر اهمیت نمی دهد قطعا به نسل و آینده شما اهمیت نمی دهد.

سید رضا موسوی؛ فعال دانشجویی  بلخ نیز گفت: تبلیغات غیر معیاری کاندیدان سبب گمراهی مردم گردیده و از  ناآگاهی مردم سو استفاده می کنند و با تبلیغات می خواهند که مردم حق را از باطل تشخیص داده نتوانند.

به گفته وی، راه حل مشکلات کشور ما برگزاری چنین گفتمان ها می باشد، چون که در صدد بیداری و آگاهی مردم هستند.

سید مهدی بهزاد؛ خبرنگار خبرگزاری صدای افغان در بامیان نیز با حضور در گفتمان دانشجویی” انتخابات؛ شعار های فضایی و هزینه های نجومی” گفت که بعضی از شعار ها در حیطه کاری وکلا است اما زیاده روی در شعار دیده می شود و این روند سبب تضعیف آگاهی مردم از رسالت وکیل پارلمان می گردد.

بهزاد گفت: متاسفانه نامزدان انتخابات پارلمانی با در نظر داشت محرومیت جامعه شعارهایی خارج از صلاحیت خویش می دهند.

وی ابراز داشت، فعالیت خنثی وکلای پارلمان در گذشته، باعث دلسردی مردم در انتخابات پیش رو گردیده است.

سید ابراهیم؛ محسنی فعال فرهنگی می گوید: یک وکیل پارلمان باید دارای ویژگی های علمی، آگاهی از وکالت، شایسته سالاری و تعهد به ارزش ها دینی باشد و وکیل شایسته نیاز به شعار های فضایی و هزینه های نجومی ندارد.