• تاریخ انشار: 31 اکتبر 2018
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 22617
  • 636 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

شناخت اربعین حسینی بر هر مسلمانی لازم است

شناخت اربعین حسینی بر هر مسلمانی لازم است و باید از درس های زندگی‌ساز اربعین استفاده شود؛ اربعین، روزی است که به زیارت امام حسین(ع) اختصاص داده شده است و مسلمانان از سراسر دنیا در کربلا حضور می یابند.   به گزارش خبرگزاری آوا، سید محمد موسوی؛ مسؤول مرکز تبیان و خبرگزاری آوا در زون […]

شناخت اربعین حسینی بر هر مسلمانی لازم است و باید از درس های زندگی‌ساز اربعین استفاده شود؛ اربعین، روزی است که به زیارت امام حسین(ع) اختصاص داده شده است و مسلمانان از سراسر دنیا در کربلا حضور می یابند.

 

به گزارش خبرگزاری آوا، سید محمد موسوی؛ مسؤول مرکز تبیان و خبرگزاری آوا در زون شمال، در مراسم عزاداری اربعین حسینی در جمع جوانان و نوجوانان در مرکز آموزشی منتظر، با بیان مطلب فوق، اربعین حسینی را روزی مهم برای همه مسلمانان خواند.

 

آقای موسوی گفت: روز اربعین روزی چهلم شهادت امام حسین(ع) است و در این روز، حضرت زینب(س) بعد از چهل روز به زیارت امام حسین(ع) می آید و با تمام اسیران و زنان و بچه ها به زیارت آرامگاه سیدالشهدا می‌پردازد.

 

مسؤول مرکز تبیان در زون شمال، مقام اباعبدالله(ع) را بسیار مهم یاد کرد و گفت: به هیچ معصومی اربعین سفارش نشده؛ ولی اربعین امام حسین(ع) بسیار سفارش شده است.

 

آقای موسوی، زیارت امام حسین(ع) در روز اربعین را بسیار با ارزش عنوان کرد و تاکید نمود که ائمه(ع) همگی زیارت سیدالشهدا(ع) در روز اربعین را سفارش کرده اند.

 

آقای موسوی افزود که اربعین، روزی است که جابر ابن عبدالله از صحابه پیامبر با غلام‌اش عطیه آمد سر قبر امام حسین(ع)، کنار شط فرات غسل کرد، پیراهن های خوشبو پوشید و خودش را عطر زد. جابر نابینا بود و دستش را داد دست عطیه، قدم‌های کوچک برمی‌داشت و با هر قدمش ذکر می گفت.

 

این آگاه مسائل دینی، روز اربعین را روز زیارت امام حسین(ع) و معرفت و شناخت نسبت به اربعین را برای همه جوانان با ارزش خواند و از جوانان خواست که در کنار شور حسینی شعور حسینی داشته باشند.