• تاریخ انشار: ۷ جدی ۱۳۹۷
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 22766
  • 1,183 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

شهدای ۷جدی ۹۶ در مرکز تبیان و در سنگر دانش و قلم به شهادت رسیدند

n00176761-b

پس از حادثه هفتم جدی ۱۳۹۶ دست‌نشاندگان و عمال دشمن تلاش کردند تا در فضای مجازی و حقیقی با تبلیغاتِ سوء، ماهیت و حقیقت این جهاد فرهنگی و مبارزه‌ی دشمن‌برانداز مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان را تغییر دهند؛ اما حقیقت این است که شهدای تبیان در راه جهاد فرهنگی و در سنگر علم و دانش […]

پس از حادثه هفتم جدی ۱۳۹۶ دست‌نشاندگان و عمال دشمن تلاش کردند تا در فضای مجازی و حقیقی با تبلیغاتِ سوء، ماهیت و حقیقت این جهاد فرهنگی و مبارزه‌ی دشمن‌برانداز مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان را تغییر دهند؛ اما حقیقت این است که شهدای تبیان در راه جهاد فرهنگی و در سنگر علم و دانش به شهادت رسیدند و هیچ‌کس نمی‌تواند این حقیقت آشکار را انکار و ماهیت آن را تحریف کند.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)؛ امروز جمعه از اولین ساگرد شهادت حجت‌الاسلام والمسلمین شهید سید عندلیب ضیایی، از سوی فامیل و بستگانش گرامی‌داشت به عمل آمد.

 

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد باقر واعظی -مسئول بخش ارتباطات عمومی مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان- که در این محفل صحبت می‌کرد، واژه‌ی شهید را مقدس و شهادت را بالاترین مقام در نزد خداوند عنوان کرد.

 

آقای واعظی افزود: واژه‌ی شهید در قرآن کریم و روایات فراوانی به چشم می‌خورد و در هر جایی که سخن از جهاد در راه خدا مطرح باشد از شهادت نیز صحبت به میان آمده است.

 

او تاکید کرد: شهید از اسمای حسنی الهی است و در لغت به معنی کسی است که در گواهی دادن امین باشد و نیز گفته شده است که شهید به معنای کسی است که هیچ چیز از او پوشیده نیست و او بر همه چیز و همه کس شاهد و ناظر است.

 

به گفته‌ی واعظی، شهید را به آن دلیل شهید می‌گویند که خداوند و فرشتگان الهی شهادت می‌دهند که او اهل بهشت است و در روز قیامت از او خواسته می‌شود که با پیامبر (ص) در‌باره‌ی اعمال و کردار امت‌های پشین شهادت بدهند.

 

واعظی همچنان علاوه کرد: به گفته‌ی صریح خداوند متعال در قرآن کریم، شهدا زنده هستند و در نزد پروردگارشان روزی می‌خورند.

 

این عالم دینی به شان نزول آیه‌ب شریفه نیز اشاره کرد و گفت: وقتی که تعدادی از مسلمانان در جنگ بدر به شهادت رسیدند، عده ای گفتند فلانی و فلانی مرده‌اند. سپس خداوند مسلمانان را از این نوع گفتار نهی کرد و در آیه‌ی ۱۵۴ سوره‌ی مبارکه‌ی بقره فرمود: “ولا تقولوا لمن یقتل فی سبیل الله امواتا بل احیاء ولکن لا تشعرون”؛ آنان که در راه خدا به شهادت رسیدند گمان نکنید که مرده‌اند بلکه زنده‌اند اما شما نمی‌دانید.

 

آقای واعظی در ادامه‌ی سخنان خود به حادثه‌ی غم‌انگیز هفتم جدی بالای مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان اشاره کرد و گفت: در این فاجعه‌ی المناک کسانی به شهادت رسیدند که برای زنده کردن ارزش‌ها و فرهنگ اسلامی و اجرای اصل امر به معروف و نهی از منکر جان‌هایشان را در طبق اخلاص نهاده بودند.

 

به گفته‌ی واعظی، با اینکه در حادثه‌ی تروریستی هفتم جدی بسیاری از جوانان و فرهنگیان علما و دانشجویان اهل زبان و قلم و در راس آنها شهید سید عندلیب ضیایی به شهادت رسیدند؛ اما دشمنان کوردل به این هم اکتفا نکردند و عمال و دست‌نشاندگان آنها تلاش کردند تا در فضای مجازی و حقیقی با تبلیغاتِ سوء، ماهیت و حقیقت این جهاد فرهنگی و مبارزه‌ی دشمن‌برانداز این مجموعه را تغییر دهند و با حرف و حدیث‌هایی چون اتهام بستن به افراد و اشخاص و اینکه نباید در این گفتمان‌ شرکت می‌کردند در صدد توجیه جنایت برآمدند.

 

حجت‌الاسلام واعظی اضافه کرد: اما همه‌ی مسلمانان در هر شرایطی وظایفی دارند که باید به آنها عمل کنند. منطقی نیست که با حملات غافلگیرانه‌ی دشمن و توطئه و دسیسه‌هایی که سالهاست در افغانستان جریان دارد همه چیز را تعطیل کرد.

 

وی تصریح کرد که دشمن دقیقاً می خواهد تا با حمله‌های تروریستی در مراکز دینی و فرهنگی، حقیقتِ اسلام را زیر سوال برده و امر پیشرفت در راه معارف اسلامی را متوقف کند.

 

به باور آقای واعظی، جوانانی که امروز در فضای مجازی و حقیقی با تبلیغات سوء، حرکت‌های فرهنگی و دینی و همچنین مقام شهید و شهادت را زیر سوال می‌برند، به صورت ناخودآگاه در راه اهداف دشمن کار می‌کنند و در حقیقت این اقدام آنها بسیار خطرناک‌تر از حملات انتحاری است.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>