• تاریخ انشار: ۵ جدی ۱۳۹۷
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 22918
  • 1,292 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

شهدا زنده اند، وظیفه ما پاسداری از خون و آرمان شهداست/ جبهات جنگ نرم پوشش گسترده داده شود

n00174930-b

در جلسه مشورتی چگونگی بزرگداشت از شهدای حمله انتحاری به خبرگزاری صدای افغان”>7 جدی حمله انتحاری به مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) که با خانواده این قربانیان برگزار شد، بر پاسداری از آرمان شهدا تأکید گردید. در این جلسه مشورتی که با حضور خانواده های شهدای  آگاهی و بیداری در […]

در جلسه مشورتی چگونگی بزرگداشت از شهدای حمله انتحاری به خبرگزاری صدای افغان”>7 جدی حمله انتحاری به مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) که با خانواده این قربانیان برگزار شد، بر پاسداری از آرمان شهدا تأکید گردید.

در این جلسه مشورتی که با حضور خانواده های شهدای  آگاهی و بیداری در دفتر مرکزی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل برگزار گردید، بستگان شهدا گفتند که شهدا زنده بوده و نمرده اند و ما باید به وظیفه خود عمل کرده و از خون و آرمان شهدا پاسداری کنیم.

به گفته آنان اگر قبلا فرزندان خود را به جبهات جنگ سخت میفرستادیم، حال زمان جنگ نرم و رسانه یی فرا رسیده است و باید این جبهات را پوشش گسترده بدهیم.

سید عارف موسوی، مسئول بخش شهدای مرکز فعالیت های فرهنگی و اجتماعی تبیان ضمن عرض خیر مقدم، به جایگاه شهدا در نزد خداوند اشاره کرد و با نقل آیاتی از قرآن کریم گفت: شهدا، جان شیرین شان را فدای راه خدا کردند، آنها را مرده نپندارید، بلکه آنها زنده اند و در نزد خداوند متعال رزق و روزی دارند.

آقای موسوی خانواده های شهدا را به یاد از شهدا فرا خوانده و ابراز کرد که “شهدا را یاد کنید و فکر نکنید که شهدا دیگر با ما ارتباط ندارند، بلکه آنها بر اعمال و گفتار ما نظاره گر هستند”.

محمدامین زاهدی؛ مسئول دفتر مرکزی  مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان گفت: از نظر شرعی فرقی بین خون شهدا نبوده اما موقعیت، زمان و محل شهادت از نگاه فرهنگ دینی و انعکاس اجتماعی خیلی تفاوت دارد.

او شهدای تبیان و خبرگزای آوا را بر شهدای که در جاهای دیگر و روی جاده ها شهید شده اند، ترجیح داده و افزود: شهدای تبیان اهل علم، رسانه، تدبیر و فکر شاخص اسلامی بودند.

آقای زاهدی علاوه کرد هر کسی به اندازه درک خود از اسلام چیزی را میداند و اما آنها (شهدا) نخبگانی بودند که در سطح رهبری و هدایتگری جامعه گام بر میداشتند و ما در راس آنها کسانی را داشتیم که از لحاظ فرهنگ آموزش دینی و مذهبی ۲۵ سال و حد اقل ۵ سال آموزش دیده بودند که برای نهادینه کردن فرهنگ ناب اسلامی که همانا فرهنگ محمدی و اهلبیت(ع) باشد، زحمات شبانه روزی می کشیدند.

وی همچنان طلاب مدرسه امام امیرالمومنین(ع) را که شهید شدند، بهترین شخصیت ها خوانده و خطاب به خانواده های شهدا گفت: خداوند شما را مفتخر ساخت که خانواده های شهدایی با چنین شخصیت های عالی باشید.

مسئول مرکز تبیان در کابل خطاب به خانواده های شهدا خاطرنشان ساخت: به حرف های یاوه سرایان، دشمنان اسلام و اهلبیت، گوش نداده و تحت تاثیر تبلیغات آنها نروید و به  خود ببالید که پسران و یا یکی از اعضای خانواده شما در جبهه جنگ نرم با دشمنان اسلام و اهلبیت به شهادت رسیدند و این راه همه ما و شماست.

او گفت: دشمنان از نقطه ضعف ما وارد میشوند، امروزه  آنان مردم افغانستان را در وضعیت معیشتی سختی قرار داده اند و اگر این هم نتیجه نداد، قصد گرفتن جان و مال را میکنند، همینطور فرزندان و فرهنگیان ما را از ما گرفتند و بدنبالش تبلیغات (جنگ نرم) خود را هم براه انداختند که چرا بچه های خود را به آن مکان فرستادید و باید نمی فرستادید و ده ها تبلیغ دیگر که ما نباید تحت تاثیر اینچنین تبلیغات برویم و خود را ببازیم.

نامبرده به فلسفه خلقت بشر اشاره کرده و اظهار کرد: فلسفه خلقت بشر، تمثیل رسالت خدایی و دینی که جلوه  خدایی، عدالت، رحمت، شفقت و هدایت گری خداوندی میباشد و با این وجود ما روح خدا هستیم و در جبهه حق قرار داریم.

وی اذعان کرد که اگر ما قبلا فرزندان خود را به جبهات جنگ سخت میفرستادیم و حال زمان جنگ نرم و رسانه یی فرا رسیده است و باید این جبهات را پوشش گسترده بدهیم.

آقای زاهدی که دو تن از اعضای خانواده خود را در حمله انتحاری حمله انتحاری به خبرگزاری صدای افغان”>7 جدی، شهید شده است، یادآور شد که ما با دشمن زیاده خواه طرف هستیم که هرقدر عقب نشینی کنیم و گوش به خواسته های آنها فرا نهیم، آنها به همان اندازه بر ما غالب میشود و ما را از میدان مبارزه عقب میراند.

او علم را زیربنا و اساس فرهنگ دانسته و گفت که روزی پیامبر اسلام (ص) وارد مسجد شد و دید که سه گروه در مسجد تشکیل شده است؛ اولی گروه بود که نماز میخواندند و دومی درباره مسائل جهاد صحبت میکردند و سومی در مورد مسایل علمی بحث داشتند، پیامبر بزرگوار اسلام همه گروه ها را تحسین کرده و به سومی (حلقه علمی)  پیوست که این نشان دهنده اهمیت علم است.

وی گفت: شهدای حمله انتحاری به خبرگزاری صدای افغان”>7 جدی تبیان وخبرگزاری آوا در عبادت و در گفت و شنود علمی به شهادت رسیدند و هدف ما ادامه دادن راه شهدا است.

مسئول دفتر مرکزی تبیان در کابل ابراز کرد که شهادت حمله انتحاری به مرکز تبیان”>شهدای فرهنگ و رسانه تبیان و خبرگزاری آوا، نقطه عطفی در تاریخ بود که سیاست پشت پرده دشمنان اسلام و غفلت جامعه افغانستان را به یکبارگی به روشنی و آگاهی تبدیل کرده و به مردم فهماند در هر جایی که مکان علمی و دینی باشد مورد هجمه دشمنان اسلام قرار خواهند گرفت.

این عضو خانواده شهدا گفت: ما و شما در قبال شهدا مسئولیت داریم و پاسداری از خون و آرمان شهدا میباشد.

گفتنیست این جلسه که با قرائت چندی از آیات کلام الله مجید توسط قاری امامی شروع شده بود، با تبادل نظر و همفکری خانواده شهدا در مورد نحوه ی برگزاری مراسم بزرگداشت از شهدای حمله انتحاری به خبرگزاری صدای افغان”>7 جدی پایان یافت.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>