• تاریخ انشار: 5 نوامبر 2020
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 30678
  • 542 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

شهید سید مصطفی کاظمی از خوبان روزگار و از پاکان عرصه فعالیت‌های اداری و سیاسی بود

خبرگزاری صدای افغان(آوا) ـ کابل: متن کامل پیام حجت‌الاسلام والمسلمین سید عیسی #حسینی_مزاری به مناسبت #سالروز_شهادت_سید_مصطفی_کاظمی، وزیر اسبق تجارت و نماینده مردم کابل در پارلمان به شرح زیر است:       بسم الله الرحمن الرحیم   انالله و اناالیه راجعون   روز پانزدهم عقرب/آبان سال ۱۳۸۶ شمسی همراه با سایر همکاران مشغول آماده سازی […]

خبرگزاری صدای افغان(آوا) ـ کابل: متن کامل پیام حجت‌الاسلام والمسلمین سید عیسی #حسینی_مزاری به مناسبت #سالروز_شهادت_سید_مصطفی_کاظمی، وزیر اسبق تجارت و نماینده مردم کابل در پارلمان به شرح زیر است:

 

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

انالله و اناالیه راجعون

 

روز پانزدهم عقرب/آبان سال ۱۳۸۶ شمسی همراه با سایر همکاران مشغول آماده سازی غرفه خبرگزاری صدای افغان(آوا) در نمایشگاه مطبوعات تهران بودم. چند روزی بود به دعوت وزارت ارشاد جمهوری اسلامی ایران، کابل را ترک کرده به شهر تهران، هتل لاله استقرار داشتم. نمیدانم چه ساعتی از روز بود که در جربان انفجار بغلان قرار گرفتم، اما محور خبر شهادت سیدمصطفی کاظمی بود. بگذریم ازینکه این شهید از شخصیتهای طراز اول و مجاهدان باسابقه در سنگرهای دفاع از شرف و ناموس کشور در زمان اشغال افغانستان از سوی شوروی ها و مزدوران کمونیست شان بود و بعد از سقوط طالبان نیز مسئولیت های مهمی در دولت انتقالی و پس از آن داشت و در هنگام شهادت یکی از وکلای فعال و پیشتاز ولایت کابل بود، رفیقم بود و از زمان جهاد با هم آشنا بودیم و با آنکه در یک تشکیلات قرار نداشتیم و حتی پس از تشکیل حزب وحدت او از مسئولین درجه اول حزب بود اما من مسئولیت مرکز تبیان را به عهده داشتم ولی در بسیاری از موضعگیری های بیرون تشکیلاتی و حتی درون حزبی حزب وحدت همکار و همسو بودیم و نسبت به یکدیگر همپوشانی داشتیم. این بود که شنیدن شهادت این مرد سخت تکانم داد و اندوهگینم کرد و به شدت متاثر شدم.

 

 

 

شهید سید مصطفی کاظمی از خوبان روزگار ما و از شخصیتهای ارزشی بود که در تمام عرصه های کاری دولتی و غیر دولتی سالم حرکت کرد و پاک زیست و در نهایت با نام نیک این دنیارا پشت پازد و با همه داشته های مادی اش وداع نمود.

 

 

 

اینجانب سالروز شهادت این مرد بزرگ را به فرزندانش، به همسر بزرگوارش، به برادران و تمام اقوام و بستگانش، به تمام مسئولین و پرسنل و اعضای حزب تحت مدیریتش اقتدار ملی و تمام ارادتمندان این شهید در سرتاسر افغانستان و خارج از آن به ویژه در جمهوری اسلامی ایران تبریک و تسلیت می گویم.

 

 

 

امروز که در سیزدهمین سالروز شهادت آن عزیز قرار داریم از خدای متعال برای او حشر و نشر با اجداد طاهرینش خواهانم و برای بازماندگان و رهروان آن شهید توفیق تداوم راه اورا آرزو دارم

 

 

 

در این شب جمعه، برای شادی روح این عزیز و تمام شهدای مظلوم افغانستان به ویژه شهدای ترور و انتحار از جمله شهید مصباح و یارانش، شهدای ۷ جدی/دی دفاتر مرکزی مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا)، شهدای مرکز آموزشی کوثر و شهدای دانشگاه کابل، رحم الله من قرء الفاتحه مع الاخلاص والصلوات.

 

 

 

سیدعیسی حسینی مزاری

 

روز پنجشنبه ۱۵ عقرب/آبان ۱۳۹۹ شمسی