• تاریخ انشار: ۱۳ اسد ۱۳۹۷
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 20169
  • 541 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

شهید فرهنگ و رسانه؛ سید رحمت الله عارفی

تولد و تحصیل یکی از طلبه های جوان، متدیین، بیدار و دارای آینده درخشان که به جرم مسلمان و روحانی بودن به دست شوم توطئه گران و مزدوران خون آشام استخبارات منطقه و جهان در دفتر مرکزی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان درهفتم جدی ۱۳۹۶ به درجه رفیع شهادت نائل شد “سید رحمه الله […]

تولد و تحصیل

یکی از طلبه های جوان، متدیین، بیدار و دارای آینده درخشان که به جرم مسلمان و روحانی بودن به دست شوم توطئه گران و مزدوران خون آشام استخبارات منطقه و جهان در دفتر مرکزی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان درهفتم جدی ۱۳۹۶ به درجه رفیع شهادت نائل شد “سید رحمه الله عارفی است”.

 

او که در زندگی خود راه و رسم انبیای عظام و تحصیل علوم دینی را در پیش گرفته بود، خویشتن را برای هرگونه قربانی شدن آماده کرده بود و برای رسیدن به هدف عالی از هیچ پیش آمدی حتی از مرگ نمی ترسید.

 

حجت الاسلام و المسلمین سید رحمت الله عارفی فرزند سید عارف نواده حجت الاسلام و المسلمین مرحوم سید امین دره ای مشهور به سید آخوند از علمای به نام منطقه، در سال ۱۳۶۹ شمسی در قریه دره سربلاق کوه بیرون ولسوالی حصه دوم بهسود مربوط ولایت میدان وردگ در خانواده روحانی و متدیین دیده به جهان گشود.

آقای عارفی طبق معمول قرآن و کتابهای سواد آموزی را نزد ملای قریه و تحت نظارت مستقیم پدر و مادرش آموخت.

 

از آنجایی که آقای عارفی علاقه مفرط به تحصیل علم و دانش داشت به تشویق اعضای خانواده به خصوص پدر و مادر گرامی خویش در سال ۱۳۸۹ وارد مدرسه مهدیه “دهن نور” تگاب سربلاق شده و سطوح ابتدائیه را نزد مرحوم خادم حسین فهیمی و مرحوم میرزاحسین عالمی فرا گرفت.

 

آقای عارفی در سال ۱۳۹۴ زادگاهش را به قصد کابل ترک کرد و در مدارس رو به رشد پایتخت افغانستانبه ویژه مدرسه علمیه امام امیرالمومنین(ع) به تحصیل علوم دینی پرداخت.

 

این شهید در کنار تحصیل به تدریس و تبلیغ نیز می پرداخت. او با فراسیدن فصل زمستان و تعطیل شدن حوزه های علمیه به زادگاهش باز می گشت و به کودکان و نوجوانان قرآن و کتابهای سواد آموزی را تعلیم میداد.

 

تبلیغ

“سیدرحمت الله عارفی” به عنوان عالم دینی تبلیغ و موعظه را جزء وظیفه ایمانی و وجدانی خود دانسته و همیشه در مجالس و محافل مذهبی و اجتماعی شرکت می کرد.

 

فرصت ایام عاشورا که بهترین زمان برای تبلیغ و رساندن احکام الهی به مردم می باشد از دست این شهید فوت نمی شد و همیشه درحسینیه ها و مساجد، در مرکز و ولایات به تبلیغ و ارشاد مردم می پرداخت.

 

او در کنارتحصیل و تبلیغ علاقه وافر در اشتراک به محافل و مجالس و سمینارهای علمی و پژوهشی داشت و گفتگو های علمی را برای افزایش اندوخته های علمی خود موثر میدانست.

 

اخلاق اجتماعی و خانوادگی

به گفته خانواده و بستگان آقای عارفی وی دارای ویژگی های اخلاقی خوب بوده و از نگاه روحی و روانی آدم حلیم و بردبار و پایبند به ارزشهای اسلامی بوده است.

عارفی نسبت به حقوق والدین، صله رحم و ارتباط خویشاوندی بسیار حساس بود، او روابط نیک با اقارب و نزدیکان را جزء وظایف دینی و اسلامی خود میدانست.

 

سر انجام آقای عارفی با تمام آمال و آرزوهایش در یک توطئه ناجوانمردانه دشمن به تاریخ هفتم جدی ۱۳۹۶ روز پنج شنبه ساعت ده قبل از ظهر در حالی که در سالن اجتماعات دفتر مرکزی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل در نشست گفتمان علمی پژوهشی به مناست ۶ جدی سالروز تجاوز ارتش سرخ به افغانستان اشتراک داشت توسط فرد انتحار کننده شربت شهادت نوشید و با بالهای سرخ و خونین به سوی بی نهایت پرکشید.

روحش شاد و یادش گرامی باد