• تاریخ انشار: 29 ژانویه 2020
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 29028
  • 777 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

شهید مصباح ستون فقرات وحدت ملی بود / هرگونه معامله با رژیم اشغالگر قدس و صلح با آمریکا خیانت به قرآن است

استاد عبدالرووف توانا، منشی شورای اخوت بلخ و رئیس بنیاد توانا در بلخ در همایش بیست و پنجمین سالروز شهادت سید علی اکبر مصباح مزاری، شهید مصباح را ستون فقرات وحدت ملی در کشور خواند.   خبرگزاری آوا – بلخ: بیست و پنجمین سالروز شهادت سید علی اکبر مصباح مزاری امروز چهارشنبه در مسجد روضه […]

استاد عبدالرووف توانا، منشی شورای اخوت بلخ و رئیس بنیاد توانا در بلخ در همایش بیست و پنجمین سالروز شهادت سید علی اکبر مصباح مزاری، شهید مصباح را ستون فقرات وحدت ملی در کشور خواند.

 

خبرگزاری آوا – بلخ: بیست و پنجمین سالروز شهادت سید علی اکبر مصباح مزاری امروز چهارشنبه در مسجد روضه مبارک شهرمزارشریف با حضور شماری از مقامات محلی، علما، دانشجویان و صدها تن از شهروندان بلخ، در روضه مبارک مزارشریف برگزارشد.

 

در این همایش آقای توانا پیرامون فلسفه شهادت و معامله قرن صحبت کرد و گفت که شهید قلب تپنده و شمع افروزان جامعه اسلامی است و شهادت مقامی است که نصیب هر کس نمی شود، مگر آنان را که خدا خواسته باشد.

 

به گفته او شهادت دری گشوده شده به سوی رحمت و زندگی ابدی است طوریکه مرگ برای مومنین رفتن به سوی خدا است، اما مرگ برای کافران آغاز بد بختی به حساب می آید.

 

عبدالرووف توانا افزود که افغانستان طی چند دهه اخیر صد ها هزار شهید داده است اما در زمان کنونی روح شهدا نا آرام است، چرا که به خانواده شهدا اکرامیه داده نمی شود و حتی کسانی هستند تا مقام شهید را بد نام کنند.

 

منشی شورای اخوت تاکید کرد که شهدا هیچ گاهی با ذلت تن نداده اند و در شرایط کنونی نیز وارثین شهید نباید دست در معاملات ناچیز دنیا بزنند و غرق شهوت و غفلت شوند.

 

آقای توانا افزود که امروز نیز در بیست و پنجمین سالروز شهادت شخصیتی قرار داریم که دارای هدف و برنامه عالی بودند، شهیدی که هیچ گاهی اهداف اش را زیر پای دشمن قرار نداد و دست به معاملات ذلت بار نزد.

 

به گفته او شهید مصباح تنها معامله اش با خدا بود، مجاهد زندگی کرد و مجاهد از دنیا رفت.

 

منشی شورای اخوت بلخ شهید مصباح را ستاره درخشان در میان مردم بلخ عنوان کرد و افزود که مصباح شخصیتی بود که جایگاه خالی اش در زمان کنونی بیشتر احساس می گردد.

 

توانا تاکید کرد که شهید مصباح ستون فقرات وحدت ملی در بلخ بود و مانند بازوی پرتوان در ایجاد وحدت میان تشیع و تسنن نقش مهم داشته است.

 

وی افکار مصباح را افکار بلخی و سید جلال الدین افغانی دانست و نبود شهید مصباح را زمان های کنونی و بحرانی افغانستان ضربه به تمام ملت مخصوصا مذهب تشیع بلخ عنوان کرد.

 

 

توانا افزود که کسانی که در دنیا تن به ذلت بدهد، در آخرت نیز در ذلت زندگی می کنند، نمی شود در هر دنیا و اعم از دشمن باشند، اعم با دوست، اسلام معامله ذلت بار را نمی پذیرد، زندگی باید سرفراز باشند.

 

آینده مرگ برای مومن و کفر

 

به گفته او مومن از مرگ نمی هراسد بلکه مرگ مومن دری است گشوده شده به سوی عالم رحمت وسرای سعادت و باغستان جنت و نورستان رحمت.

 

وی افزود که اسلام بر وجود روح پس از مرگ تاکید دارد و معتقد است که انسان جاودانه است و به دنبال بی نهایت است و معتقد است که مرگ پایان زندگی نیست بلکه انتقالی از یک جهان به جهانی والاتر است.

 

وی مرگ را برای مومنان سیاحت و رسیدن به لقاء الله عنوان کرد ولی مرگ برای کافران اعدام انقلابی و برای منافقان زندان تک سلولی است

 

به گفته  مومنان او هیچ گاهی از مرگ نمی هراسند، زیرا علامه اقبال چه زیبا می فرماید:

نشان مرد مؤمن با تو گیرد

چون مرگش رسد خندان بمیرد

 

استاد توانا خاطر نشان کرد که شهید سید قطب (رح) زمانی که به سوی جوخه اعدام برده می شد خطاب به ظالمان و ستم‎گران گفت: من اعدام نمی شوم، نیست و نابود نمی گردم، بلکه از زندان دنیا نجات یافته و به سعادت ابدی رهسپار می شوم؛ اما می بینم که شما محکوم به اعدام ابدی هستید، زیرا مرگ را نیستی و نابودی ابدی می پندارید در این صورت ، من انتقامم را از شما گرفته ام.

 

وی سخنانش را با یک سوال ادامه داد: چرا تعدادی از مرگ می هراسند؟

همان طوری که مجرمین در دنیا از سپردن به چنگال قانون در هراسند ، جنایت که مرتکب شده اند می دانند که چه حکم در انتظار آنها است و آنهای که از مرگ می ترسند عین مجرمین دنیا هستند ، می دانند طی مدتی که در دنیا سپری کردند به ندای الهی لبیک نگفتند، در ثروت ، قدرت ، شهوت غرق گردیده تمام خطوط قرمز الهی شکستانده ، جهت برگشت به آغوش رحمت هیچ گونه اقدام نکردند، توبه و انابت که زمینه ساز تولد جدید در زندگی انسان است به آن اهتمام نداشته ، مرگ را به مفهوم باز شدن درب از جهنم دانسته هیچ هراس بالاتر از مرگ برای آنها نیست.

 

از مکافات عمل غافل مشو

گندم از گندم بروید جو زجو

 

به گفته او مومنان برعکس کافران و منافقان، مانند آنهای هستند که در دنیا از قوانین سرزمین شان تبعیت نموده هیچ گونه تخلف در زندگی انجام نداده و مرتکب جنایت نگردیده ، مورد حرمت همگان قرار دارند، می توانند به هر شهری سفر کنند ، پولیس در خدمت آنهاست ، محاکم و سانوالی مرجع حمایت و صیانت از جان و مال و…شناخته می شود، کوچکترین نگرانی برای شان وجود ندارد.

 

وی ادامه داد که مومن همان طوری که در دنیا ازهیچ کسی خوف و هراس ندارد  در سفر آخرت نخواهند داشت؛ تصویری حقیقی یک مومن را همچنان اصحاب اخدود در زمان مرگ(اعدام) شهید قطب می توانید مشاهده کرد..

 

توانا در بخش دیگری از سخنانش پیرامون معامله قرن گفت: موضوع بیت المقدس طرح معامله خیانت قرن در برابر اسلام دانسته می شود، یقین دارم مسلمان که به دساتیر قرآن خود پا بند بداند حاضر به قبول چنین خیانت و ذلت نمی گردد.

 

معامله با رژیم های غاصب خیانت به قرآن

توانا همچنین افزود که موضوع بیت المقدس مربوط به اسلام است، سرنوشت بیت المقدس مربوط به تمام امت اسلامی می باشد.

 

وی افزود که صلح خاورمیانه با آمریکا نیز خیانت است زیرا آمریکا پیشگامان کشتار و خون ریزی هستند و تا اکنون آمریکا در هیچ نقطه از دنیا پرچمدار صلح نبوده و نخواهد بود.

 

به گفته او از منظر اسلام به اساس فتوای شرعی علما اسلام هر گونه عادی سازی با رژیم اشغالگر قدس خیانت به قرآن کریم دانسته می شود.

 

توانا افزود که یگانه راه حل قضیه فلسطین جهاد در برابر اشغالگران و حمایت از حرکت های اسلامی فلسطینی است.