• تاریخ انشار: ۱۶ دلو ۱۳۹۵
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 8914
  • 975 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

شهید مصباح شخصیت متواضع و خاشع بود

حاجی خداداد فولادی از همسنگران شهید سیدعلی‌اکبر مصباح، در همایش “یاران آسمانی” با ذکر خاطره‌ی از شهید مصباح، وی را یک شخصیت شکسته نفس، متواضع و خاشع عنوان کرد.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) آقای فولادی خاطره خود را چنین یادآور شد ” با شهید مصباح و چند تن از یارانش برای یک مراسم […]

حاجی خداداد فولادی از همسنگران شهید سیدعلی‌اکبر مصباح، در همایش “یاران آسمانی” با ذکر خاطره‌ی از شهید مصباح، وی را یک شخصیت شکسته نفس، متواضع و خاشع عنوان کرد.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) آقای فولادی خاطره خود را چنین یادآور شد ” با شهید مصباح و چند تن از یارانش برای یک مراسم فاتحه خوانی به یک مکانی که فاصله خیلی طولانی با کتابخانه شهید مصباح داشت رفته بودیم؛ شهید مصباح و یاران اش تا آخر مراسم فاتحه گیری در آنجا ماند.

 

بعد از تمام شدن مراسم فاتحه‌گیری همه برگشتیم در کتابخانه شهید مصباح؛ اما بعد از رسیدن متوجه شدیم که شهید مصباح در میان ما نیست، ما گمان بردیم که شاید شهید مصباح برای استراحت و رفع خستگی در اتاق دیگر رفته و خوابیده است.

 

بعد از حدود بیست دقیقه‌ی اما دیدیم که شهید مصباح با گلاس‌های چای و لبان پرخنده وارد شد؛ ما گفتیم که استاد ما بودیم، ما باید چای می‌آوردیم شما خسته بودید؛ اما شهید مصباح گفت که شما برادران من هستید و من از شما برتری ندارم و با شما فرق ندارم.

 

آقای مصباح هم‌چنان به ما توصیه کرد که اگر یک روزی به موقعیت و مقامی رسیدید همیشه با مردم تان خاکی –متواضع و خاشع- باشید.”

 

حاجی خداداد فولادی در این همایش هم‌چنان با ذکر خاطره دیگری از شهید دیگری تاکید کرد که شهدا بالای ما خیلی حق دارند.

آقای فولادی خاطره دوم خود را چنین عنوان کرد ” در نزدیک‌های عید قربان، پدرم یک‌مقدار پول برایم داد تا برای خانواده شهدا برسانم که آنان سفره عیدی درست کنند.”

 

آقای فولادی افزود: زمانی‌که رفتم در نزدیک خانه یکی از شهدا از بچه‌اش پرسیدم که “موسی جان” پدرت چه وقت بخیر می‌آید؟ گفت مادرم می‌گوید که حالا هوا سرد است و وقتیکه هوا گرم شد بخیر می‌آید.

 

آقای فولادی خاطر نشان کرد که شاید هر وقت این پسر، این سوال را از مادر خود می‌پرسید زندگی را در کام آنان تلخ میکرد.

آقای فولادی در اخیر تاکید کرد که شهدا بالای ما حق زیاد دارند و ما باید از آنان تجلیل کند.