• تاریخ انشار: ۸ سرطان ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 7734
  • 1,272 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

شورای اخوت اسلامی مسئول راهپیمایی روز قدس در افغانستان

همزمان با نزدیک شدن روز جهانی قدس، رئیس مرکز فعالیت‌های فرهنگی – اجتماعی تبیان برنامه‌ها این روز بزرگ در افغانستان را اعلام کرد.   «سیدعیسی حسینی‌مزاری» رئیس عمومی مرکز فعالیت‌های فرهنگی – اجتماعی تبیان در گفت‌وگو با خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، زمان، مکان و مسئول امسال برگزاری روز قدس را اعلام کرد.   هزاران […]

همزمان با نزدیک شدن روز جهانی قدس، رئیس مرکز فعالیت‌های فرهنگی – اجتماعی تبیان برنامه‌ها این روز بزرگ در افغانستان را اعلام کرد.

 

«سیدعیسی حسینی‌مزاری» رئیس عمومی مرکز فعالیت‌های فرهنگی – اجتماعی تبیان در گفت‌وگو با خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، زمان، مکان و مسئول امسال برگزاری روز قدس را اعلام کرد.

 

هزاران ساکن افغانستان و دوستدار رهبر انقلاب اسلامی ایران «حضرت امام خمینی (ره)»، همه ساله اقدام به برگزاری روز قدس در این کشور می‌کنند.

 

این روز که از سوی حضرت امام راحل پایه‌گذاری شده در چندین کشور اسلامی گرامی داشته و هر ساله راهپمایی برگزار می‌شود که برگزاری آن در افغانستان پس از ایران باشکوه‌تر از دیگر کشورهای اسلامی است.

 

افغانستانی‌ها از هر منطقه‌ای که زندگی می‌کنند تجمعاتی تشکیل داده و با شعارهای «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر رژیم صهیونیستی غاصب» با پای پیاده به مرکز اصلی برگزاری این روز حرکت می‌کنند.

 

با این حال، «سید عیسی حسینی مزاری» رئیس عمومی مرکز فعالیت‌های فرهنگی – اجتماعی تبیان در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: روز (جمعه) آینده که آخرین جمعه ماه مبارک رمضان بوده مطابق با روز جهانی قدس است و در این روز همانند سال‌های پیشین برنامه‌های ویژه‌ای در شهرهای مختلف افغانستان راه‌اندازی خواهد شد.

 

حسینی مزاری تصریح کرد: مدیریت روز قدس در سالجاری در کابل برعکس سال‌های گذشته به عهده «شورای اخوت اسلامی» و با همکاری سایر سازمان‌ها، احزاب و شخصیت‌های اسلامی گذاشته شده است.

 

رئیس عمومی مرکز فعالیت‌های فرهنگی – اجتماعی تبیان گفت: راهپیمایی روز قدس ساعت ۴ بعداز ظهر از چهارراه «شهید هنگرها» واقع جاده فرودگاه بین‌المللی حامد کرزی آغاز شده و در هتل «سلطان شهر» پایان می‌یابد.

 

وی افزود: قرار است پس از پایان راهپیمایی مراسم سخنرانی در هتل سلطان شهر تا اذان مغرب برگزار و پس از آن به شرکت کنندگان افطاری داده شود.

 

حسینی مزاری تصریح کرد: در این راهپیمایی شخصیت‌های لشکری، کشوری، فرهنگیان، دانشجویان، طلاب حوزه‌های علمیه، جوانان و مردان و زنان شرکت خواهند کرد.

 

وی از برگزاری روز قدس در ولایت‌های دیگر نیز خبر داد و گفت: قرار است در ولایت‌های «هرات»، «بلخ»، «دایکندی» و «ننگرهار» از این روز گرامیداشت به عمل آید.

 

این مسئول برگزاری روز قدس تصریح کرد: احتمال زیاد وجود دارد که در سالجاری گرامی‌داشت‌هایی از این روز در ولایت‌های «تخار»، «بامیان»، «غزنی» و چند ولایت دیگر نیز برگزار شود.

 

این در حالی است که روز قدس در جریان سالهای گذشته بیشتر در غرب کابل برگزار شده و مردم مسلمان افغانستان قبل از شهر از مدرسه «خاتم‌الانبیا» تا «کوته سنگی» راهپیمایی می‌کردند و مراسم سخنرانی نیز در سر پل هوایی کوته سنگی برگزار و تا نماز ظهر ادامه می‌یافت.

 

مسئولیت برگزاری این روز در کابل عمدتا بر عهده «مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان»، «حزب نهضت اسلامی»، «شورای اخوت اسلامی»، «شورای عالی قرآنی» و البته با همکاری همدیگر به عهده دارند.