• تاریخ انشار: 7 آگوست 2020
  • سرویس: حوزه و دانشگاه
  • کد خبر: 30214
  • 233 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

شیعه امیرالمومنین شجاع، بصیر و ایثارگر است

آگاهان امور دین در هرات تاکید می کنند که شجاعت، بصیرت و ایثار سه ویژگی مهم است که باید شیعه امیرالمومنین داشته باشد.   به گزارش خبرگزاری آوا _هرات، از عید سعید غدیر خم در شهرک اندیشه ولسوالی گذره ولایت هرات از سوی دفتر نمایندگی مرکز تبیان در هرات با حضور فرهنگیان، علما و دانشجویان […]

آگاهان امور دین در هرات تاکید می کنند که شجاعت، بصیرت و ایثار سه ویژگی مهم است که باید شیعه امیرالمومنین داشته باشد.

 

به گزارش خبرگزاری آوا _هرات، از عید سعید غدیر خم در شهرک اندیشه ولسوالی گذره ولایت هرات از سوی دفتر نمایندگی مرکز تبیان در هرات با حضور فرهنگیان، علما و دانشجویان تجلیل و گرامی داشت به عمل آمد.

 

سید عبدالله نایاب، مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات طی سخنانی در این مراسم گفت: تجلیل از عید غدیر خم از مستحبات موکده بوده و یک سنت حسنه می باشد و چه خوب است که مومنین و محبان اهلبیت در این روز بزرگ مردم را اطعام کنند.

 

وی همچنان علاوه نمود: شیعیان افغانستان در ارادت، اخلاص، مودت و محبت نسبت به اهلبیت علیهم السلام زبان زد عام و خاص است و این را پدران و گذشتگان ما در طول تاریخ ثابت ساخته اند و آن چیزی که باید بیشتر به آن پرداخته شود راه و مسیر علوی است.

 

مسوول مرکز تبیان با بیان اینکه ذکر و یاد آوری اهلبیت عبادت است تاکید کرد: از همه مهمتر این است که در مسیر و خط اهلبیت، قرار داشته باشیم و راه، روش و منش امیرالمومنین علیه السلام را در زندگی خود پیاده نماییم.

 

این فعال فرهنگی همچنان به سه ویژگی بارز از ویژگی های شیعیان و محبان حضرت علی علیه اسلام اشاره نموده و مختصرا درباره آن بیان داشت.

 

وی از شجاعت به عنوان اولین و شاخص ترین وظیفه، رسالت و ویژگی شیعه امیرالمومنین نام برده اظهار داشت: شجاعت تنها به این معنا نیست که شمشیر تیز و برنده را در دست بگیریم و بجنگیم بلکه شجاعت این است که در کنار حق ایستاد شده، حرف حق را بگوییم و صحنه حق را هرگز رها نکنیم.

 

این فعال فرهنگی از بصیرت به عنوان دومین ویژگی شیعیان و پیروان امیرالمومنین علی علیه السلام نام برده تصریح نمود: انسان با بصیرت حق و باطل را به درستی درک نموده و جبهه حق را از باطل درست تشخیص داده می تواند.

 

وی همچنان بیان داشت: ولاییون، بزرگان دین و آنهایی که در خط حق قرار دارند همواره مورد تاخت و تاز و حجمه  سنگین دشمنان اسلام و اهلبیت قرار دارند.

 

آقای نایاب علاوه نمود: در جایی که دشمنان با انواع و اقسام ملعبه و رنگ ها ما را به سمت خود می کشانند، چشم بینا و با بصیرت لازم است تا جبهه حق و باطل را تشخیص بدهد.

 

وی از ایثار و فداکاری بعنوان سومین ویژگی شیعیان و محبان امیرالمومنین یاد نمود.

به گفته وی، ایثار یک فرهنگ متعالی است که تنها در فرهنگ و مذهب تشیع تجلی پیدا کرده است.

 

مسوول مرکز تبیان در هرات خاطرنشان ساخت: ایثار یعنی در جامعه و منطقه ای که زندگی می کنیم باید هواس مان به همسایگان، فقرا، مستمندان و زیر دستان مان باشد.

 

وی همچنان تاکید کرد که شجاعت، بصیرت و ایثار سه ویژگی است که باید شیعه امیرالمومنین داشته باشد.