• تاریخ انشار: ۵ جدی ۱۳۹۸
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 28234
  • 389 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

صحنه از نیروی های ارزشی و ولایی خالی باشد توسط دشمن پر می شود

سید عبدالله نایاب؛مسوول نمایندگی مرکز فعالیت فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات در نشست هم اندیشی مسوولین،کادر ها و برخی اعضای فعال مرکز تبیان در ۲۳ قوس در نمایندگی این مرکز  در مشهد مقدس برگزار شده بود، صحبت کرد.   طی این نشست با بیان این که خداوند به زمان قسم یاد می کند و می […]

سید عبدالله نایاب؛مسوول نمایندگی مرکز فعالیت فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات در نشست هم اندیشی مسوولین،کادر ها و برخی اعضای فعال مرکز تبیان در ۲۳ قوس در نمایندگی این مرکز  در مشهد مقدس برگزار شده بود، صحبت کرد.

 

طی این نشست با بیان این که خداوند به زمان قسم یاد می کند و می فرمایند همه انسان ها زیان کار هستند، گفت: در ویژگی انسان های که به سوی فلاح و رستگاری گام بر می دارند،شاخصه های انسان رستگار را خداوند به صورت فهرست وار در تابلویی قرار داده است،( إِنَّ الَّذِینَ آمَنُوا ای کسانی که ایمان آورده اید) این ایمانی که در قلب و دل آدم است و به او اعتقاد و باور داریم در دنیای ظاهر و عالم واقع باید تجسم عینی پیدا بکند، باید ظهور و بروز پیدا بکند،باید در صحنه باشد، باید کار بکنیم ، باید خدمت بکنیم به بندگان خدا، باید فعالیت بکنیم،باید در راستا اهداف خدا عملا گام برداریم.

 

وی در تکمیل مطلب فوق اضافه کرد:خیلی ها هستند که هم ایمان دارند و تلاش می کنند و به عالم ظاهر عمل صالح انجام می دهند، شاخصه بعدی انسان وَ تَواصَوا بِالحَقِّ  است ،یعنی خیلی خب عمل صالح را که انجام دادی منتهی مهم تر از عمل صالح این است که در کنار جبهه حق قرار بگیرید.

 

نایاب با بیان این که دو جبهه حق و باطل داریم، افزود:در سرزمینی به نام کربلا و در صحنه ای به نام عاشورا انسان های نماز خوان و حافظ قرآن حضور داشتند، عمل صالح هم انجام داده بودند، اما جبهه حق را تنها گذاشتند.

 

وی بیان کرد:در جبهه باطل استکبار،طاغوت، استعمار و قدرت طلبی  وجود دارد اما در جبهه حق اسلام ناب محمدی است؛ در دنیای امروز پرچم دار خط حسینی کیست، و پرچم دار خط یزیدی کیست، این را باید بدانیم و بشناسیم، خیلی ها می گوید جببه حق را دوست داریم و در کنارش انشاءالله خواهیم بود، اما حمایت از جبهه حق کفایت نمی کند.

 

مسوول مرکز تبیان در غرب کشور با بیان این که افتخار می کنیم در کنار عزیزانی هستیم که الحمدالله همه در یک مسیر و در یک جهت قرار داردند، افزود:با رهبریت و  مسوولیت با درایت و مدیریت شخصیت انقلابی و مبارز و روحانی مجاهد اداره می شود الحمدالله افتخار است که در این جبهه و مسیر به عنوان یک سرباز کوچک کفش همه عزیزان را جفت بکنم.

 

این آگاه مسائل اجتماعی تصریح کرد که انتظار و توقع ما از برادران و خواهران ،شخصیت های روحانی و دانشگاهی، شخصیت های بازاری و کسبه  و از بزرگواران دغدغه مندی که این جا حضور دارند این است که  که برادارانشان را در یک جبهه و در یک جنگ نابرابر و ظالمانه ای که هم اکنون در کشور جریان دارد تنها نگذارد؛ در هر عرصه ای اگر حمایت بکنید و در یک جبهه نابرابر و نا جوان مردانه مبارزاتی حضور داشته باشید برای عزیزانی که در کشور هستند موثر است.

 

او به عملکرد مرکز فعالیت فرهنگی اجتماعی تبیان شاره کرد و گفت: تشکیلات تبیان لیسه دارد و صد ها جوان و نوجوان ما در علوم مدرن آموزش می دهد، علوم مدرنی که برگرفته از اندیشه و تفکر اهل بیت باشد،خیلی عزیزان ما میتوانند همکاری بکنند؛مرکز تبیان صد ها و هزاران خانواده شهید را با خود همراه دارد، همه عزیزان و بزرگواران میتوانند در عرصه مختلف حضور داشته باشند و همکاری بکنند، مرکز تبیان در عرصه رسانه ای و خبری اگر ادعا نکنیم به تعبیر مخالفان و دشمنان این خط و تفکر، غول رسانه ای کشور است،صد ها رسانه در داخل افغانستان اعم از چاپی ،الترونیکی حتی تلوزیون ها ناگزیر و ناچار و ناخواسته می آیند صفحه خبرگزاری صدای افغان را چک می کنند که یک خبرنگار از ولایات مختلف افغانستان چه خبری تهیه کرده است.

 

او تاکید کرد:برادران و خواهران، هم فکرانتان را یاری برسانید،همه شما در حوزه غرب قوم و خویش دارید، با معرفی کردن جوانانتان آن ها را به سوی این جبهه که پرچم اهل بیت را بلند کرده است و مقتدرانه هم ایستاده است،یاری کنید.

نایاب خاطر نشان کرد: در هر صورت صحنه پر باشد، اگر صحنه خالی باشد، قطعا توسط دشمن پر می شود،  اما صحنه با نیروی های ارزشی و ولایی پر می شود و صلاح، فلاح و رستگاری ما و شما در دنیا و آخرت تامین خواهد شد.