• تاریخ انشار: 2 دسامبر 2017
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 15647
  • 315 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

صدای منتقدین حکومت در اجتماع بزرگ قندهار شنیده شود

حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری دبیر کل حزب اسلامی تبیان در تازه ترین مطلب خویش به نشست قندهار پرداخته و از حکومت خواسته به صدای منتقدین حکومت شنیده شود.   متن کامل جدیدترین اظهارات آقای مزاری در خصوص نشست قندهار   برخی محافل ادعا می کنند که اگر نگوییم شخص اول مملکت از […]

حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری دبیر کل حزب اسلامی تبیان در تازه ترین مطلب خویش به نشست قندهار پرداخته و از حکومت خواسته به صدای منتقدین حکومت شنیده شود.

 

متن کامل جدیدترین اظهارات آقای مزاری در خصوص نشست قندهار

 

برخی محافل ادعا می کنند که اگر نگوییم شخص اول مملکت از جناح بندی ها و شکل گیری دسته بندی های مخالف ارگ و برگزاری تچمعات در گوشه و کنار کشور نگران نیست اما اعتقاد اطرافیان رئیس جمهور بر این است که روند کنونی ابراز مخالفت ها به ضرر کشور به ویژه تیم دستگاه حاکم بوده، مخالفان را متهم به حرکت برخلاف منافع ملی کرده، با روشهای گوناگون در صدد براندازی آنان برآمده، سعی بر تخریب و تضعیف آنان و درنهایت برداشتن از مسیر خواست و اراده خود می نمایند و طبیعی است که تلاش آنان بر قبولاندن این دیدگاه و حتی تحمیل آن بر رئیس جمهور، متمرکز خواهد بود. این در حالی است که اظهار نظر مخالف و حتی بازتاب دادن تند ترین انتقادات علیه ارگ به هیچوجه مخالف منافع و مضر علیه امنیت ملی کشور نه تنها نیست بلکه راه را برای مشارکت فعالتر همه افراد، حلقات و جریان های فکری گوناگون جهت ساختن کشور و ایجاد ساختار قدرتمند نظام حاکم، باز می کند.

 

واقعیت امر نیز این است که وجود و حضور منتقدین حاکمیت در کشور نه تنها باعث ضعف و سستی حاکمیت و مجموعه های تحت امر آن نمی شود بلکه به اقتدار و عظمت کشور می افزاید. درست است که علیه تروریسم و بسترهای رشد و نمو آن در داخل کشور فعالیت مضاعف صورت بگیرد اما جای شکی نیست که فرصت دادن به منتقدین و شنیدن خواست های آنان یکی از راه های معقول فراهم کردن زمینه های حضور عمومی در مشارکت برای ساختن افغانستان در عرصه های مختلف، جذب حد اکثری اتباع کشور و طرد حد اقلی بدخواهان این سرزمین است و بدینترتیب به نظر می رسد که نه تنها میدان عمل گروه های تروریستی توسعه نمی یابد که روز تا روز به محدودیت و در نهایت حذف آن منجر خواهد گردید.

 

حاکمیت بایستی حتی صدای یک نفر مخالف را بشنود و به تامین خواسته آن توجه نشان بدهد چه رسد به کتله بزرگی از مردم که در میان آنان شخصیتهای مهمی حضور دارند که عمر خود را در میدانهای مبارزات ضد شوروی سابق و آزادی کشور از چنگال تروریسم طالبی گذرانده و حالا نیز در برابر تروریسم بین المللی به شمول طالب و داعش حضور پررنگ و مقاوم دارند.

 

ازین رو به صلاح مملکت است تا به برگزاری اجتماعی چون تجمع منتقدین حکومت وحدت ملی در قندهار، به دیده مثبت نگرسته شود و از آن استقبال به عمل آید و خواستهای مشروع و معقول شخصیتهای شرکت کننده در آن به درستی شنیده شده و برای تامین آن عمل صورت بگیرد نه اینکه به پروپاگندا رو آورده و شرایط کشور بغرنج و تیره و تار به نمایش گذاشته شود.