• تاریخ انشار: ۱۱ سرطان ۱۳۹۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 3060
  • 1,217 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

صهیونیزم با توطئه های خویش جهان را با ناامنی و خطر مواجه ساخته است

تمام مشکلات و نا امنی های کنونی جهان وابسته به برنامه ها و توطئه های صهیونیزم بین المللی می باشد. گفتمان تخصصی “رمضان؛ فرصتی برای تجدید حیات اسلام” از سوی دفترمرکزی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، با حضور علما، ائمه مساجد، فرهنگیان و دانشجویان کشور در کابل برگزار شد. این محفل با تلاوت آیاتی […]

تمام مشکلات و نا امنی های کنونی جهان وابسته به برنامه ها و توطئه های صهیونیزم بین المللی می باشد.

گفتمان تخصصی “رمضان؛ فرصتی برای تجدید حیات اسلام” از سوی دفترمرکزی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، با حضور علما، ائمه مساجد، فرهنگیان و دانشجویان کشور در کابل برگزار شد.

این محفل با تلاوت آیاتی از قرآنکریم توسط قاری مرتضی پناهی و پیام خوش آمدگویی حجت الاسلام والمسلمین یارمحمد رحمتی رئیس دفتر مرکزی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان درکابل، آغاز شد.

آقای ستیز بختیاری، رئیس انتشارات بیهقی وزارت اطلاعات و فرهنگ کشور و یک تن از سخنرانان این محفل در رابطه به فضای رمضانی، اهمیت ترویج فرهنگ قرآنی، راهکارها و پیامدهای آن صحبت نموده گفت: رمضان ماهی است که قرآن در آن نازل شده و قرآن کتاب هدایت کننده مردم و وسیله تشخیص حق از باطل می باشد.

وی افزود: رمضان از ماده رمض، به معنای سوزانیدن گرفته شده، بدین معنا که گناهان انسان در این ماه با برکت، سوزانده می شود.

به گفته ی رئیس انتشارات بیهقی وزارت اطلاعات و فرهنگ، در رمضان مومنان با کارت ویژه به مهمانی خداوند دعوت می شوند، این مهمانی ویژگی های زیادی دارد.

او گفت: دراین ماه با برکت میزبان خداوند است، به همین لحاظ وسیله پذیرایی در این ماه، شب های قدر، نزول قرآن، فرود آمدن فرشتگان، استجابت دعا، لطافت روح و دوری از دوزخ است.

ستیز بختیاری خاطر نشان ساخت: روزه عامل موثری است برای پرورش روح، تقوا و پرهیزگاری و انجام این عبادات با محرومیت از لذت های مادی و مشکلات بخصوص در فصل گرم تابستان در حقیقت بزرگترین فلسفه و اثر روحانی و معنوی آن است.

در همین حال آیت الله واعظ زاده بهسودی، بنیان گذار و رئیس دارالمعارف کابل، به مناسبت ۱۵ رمضان سالروز میلاد باسعادت امام حسن مجتبی(ع) در رابطه به امامت در قرآن، نقش و جایگاه آن در رهبری جامعه، گفت: نقش امامت در جامعه بشری بسیار ضروری است، چرا که قرآنکریم جایگاه امام را ویژه توصیف نموده است.

وی افزود: تعیین امامت در نظام الهی انتصابی است و کسانی می توانند به این مقام والا برسند که صابر و اهل یقین باشند، زیرا صبر انتهای حکمت عملی و یقین انتهای حکمت نظری است.

به گفته ی این عالم دینی، در رأس شئونات امام، امامت است، امام باید شئونات مختلفی داشته باشد مانند عدالت و شجاعت و در راس آنها شأنی که شاخص است هدایت و رهبری جامعه است، بنائاً هیچ زمانی و هیچ جای زمین خالی از نقش رهبری و امامت نیست.

آیت الله واعظ زاده بهسودی اظهارداشت که در حالت غیبت که مرحله امتحان نامیده شده، رهبری و مدیریت جامعه به عهده زعیم حکومت اسلامی که علاوه بر مرجع بودن، فردی بصیر، مدیر و شجاع باشد، است.

این مدرس دوروس عالی حوزه علمیه، گفت: نقش امامت در گذشته و مرجعیت در جامعه امروزی باعث تقویت نظام اسلامی و جلوگیری از پراگندگی های فکری میشود.

حجت الاسلام و المسلمین سیدعیسی حسینی مزاری، رئیس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، نیز دراین محفل در رابطه با تقابل اسلام و صهیونیزم و جایگاه تظاهرات روز جهانی قدس در فرهنگ قرآنی، سخنانی تحلیلی و ریشه ای مطرح کرد و برای رسیدن به عمق کینه توزی صهیونیزم علیه اسلام و مسلمانان، گذشته تاریخی قوم یهود و خصومت آنان علیه اسلام و مسلمین در صدر اسلام را به بررسی گرفت و گفت: یهودیان به بهانه انتظار برای ظهور پیامبر آخرالزمان، حدود ۳۰۰ سال قبل در سرزمین یثرب مستقر شدند اما برنامه اصلی آنان مقابله با بحث ظهور پیامبر گرامی اسلام و احیانا تحرکات مسلمان علیه حاکمیت فلسطین و تلاش برای تصرف آن، بود و با توجه به معلوماتی که در رابطه با اصل و نسب پیامبر گرامی اسلام داشتند نهایت تلاش را کردند تا حتی جلو تولد پیامبر گرامی اسلام را بگیرند و به همین منظور هاشم جد اعلای پیامبررا ترور کردند و بارها عبدالمطلب و عبدالله را نیز مورد سؤقصد قرار دادند و خود پیامبر گرامی اسلام نیز در معرض سؤ قصد انان قرار داشت. نماینده تام الاختیار حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی سپس به گستره کارشکنی های یهود در زمان پیامبر اسلام و نیز پس از رحلت ایشان پرداخت و گفت: یهودی ها با همکاری جبت و طاغوت خود را در بالاترین سطوح حاکمیت اسلامی کشانده و حتی انحرافات و جلوگیری از نقل احادیث موثق و جعل احادیث بر علیه خط راستین پیامبر اسلام(ص) و برخی انحرافات دیگر ناشی از دخالت عناصر نفوذی همین قوم است تا جایی که دربار برخی حاکمان به ظاهر اسلامی محل حضور و بودو باش اهالی اهل کتاب بود. مصایبی که این قوم برای اسلام و مسلمانان آفرید هنوز هم درد آور و ناراحت کننده است. آقای حسینی مزاری سپس به تاریخچه پیدایش صهیونیزم و برنامه های گسترده آنان اشاره کرده، به پیامد تلاش صهیونیست ها در راستای رسیدن به قدرت برتر سیاسی پرداخت و گفت؛ عمده ترین پیامد، به مخاطره افگندن امنیت جهانی و ایجاد تفرقه و نفاق میان مسلمانان و کشورهای اسلامی است. وی اضافه کرد، تسلط بر رسانه ها، مراکز علمی، منابع اقتصادی، روابط خارجی کشورها،اشغال فلسطین به کمک انگلیس و امریکا و در اخیرتسلط بر خاورمیانه از مهم ترین برنامه ها و عملکردهای صهیونیست ها، به خاطر دسترسی به اهداف شوم شان می باشد.

آقای مزاری در بخش دیگر سخنان خود به جایگاه قرآنی و اسلامی مبارزه با صهیونیزم جهانی پرداخت و گفت: قرآن کریم یهود را بزرگترین دشمن اسلام و مسلمانان معرفی کرده و نیز به حکم قرآنی مبارزه با استکبار، استبداد، کفر، فتنه و.. سیره پیامبر اسلام و ائمه معصومین(ع) و نیز مراجع عظام به ویژه حضرت امام خمینی(ره) که احیا کننده تفکر مبارزه با صهیونیزم است، موظف به مبارزه و مقابله با صهیونیزم هستیم و یکی از عرصه های این مبارزه حضور جدی در صحنه تظاهرات روز جهانی قدس است. پس شرکت در روز جهانی قدس از ناحیه خدا و قرآن و پیامبرگرامی اسلام(ص) و ائمه معصومین(ع) و مراجع عظام مشروع و مورد تایید و تاکید است پس اگر ما واقعا بندگان راستین خدا و پیروان واقعی پیامبراسلام(ص) و ائمه معصومین(ع) و مراجع بزرگوارخود هستیم حتما در تظاهرات روز جهانی قدس حضور جدی خواهیم رساند. و حجت الاسلام و المسلمین سیدعیسی حسینی مزاری از تمام شهروندان مسلمان و روزه دار کشور خواست که جمعه آینده مطابق با ۲۳ رمضان به خاطر حمایت از مردم مسلمان فلسطین و نشان دادن اوج بی عدالتی رژیم اسرائیل با حضور گسترده در روز جهانی قدس شرکت کنند.

گفتنی است که در این محفل پس از ختم سخنان هر سخنران به سوالات اشتراک کنند گان نیز پاسخ ارائه شد.