• تاریخ انشار: ۱۴ سنبله ۱۳۹۸
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 26886
  • 355 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

صهیونیسم حامی غول‌های رسانه‌ای جهان است/ سطح سواد رسانه‌ای در جامعه باید بالا برود

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)؛ عزاداری پنجمین شب ماه محرم‌الحرام در حسینیه شهید مصباح از سوی دفتر مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان مشهد مقدس، شب گذشته (۱۳ سنبله) برگزار شد.   سید سجاد حسینی؛ خبرنگار خبرگزاری صدای افغان در مشهد مقدس در این مراسم به بحث رسانه و تاثیرات آن پس از واقعه‌ی کربلا […]

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)؛ عزاداری پنجمین شب ماه محرم‌الحرام در حسینیه شهید مصباح از سوی دفتر مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان مشهد مقدس، شب گذشته (۱۳ سنبله) برگزار شد.

 

سید سجاد حسینی؛ خبرنگار خبرگزاری صدای افغان در مشهد مقدس در این مراسم به بحث رسانه و تاثیرات آن پس از واقعه‌ی کربلا پرداخت.

 

حسینی در ابتدای سخنان خود، به قیام امام حسین (ع) و اهداف آن اشاره کرد و گفت: امام حسین (ع) با ۷۲ تن از بهترین یارانش در برابر سیل عظیمی از انسان‌های نادان و ناآگاه قیام کرد تا از اسلام ناب محمدی محافظت کند و از نابودی اصلِ اسلام جلوگیری نماید.

 

خبرنگار آوا به دومین دلیل قیام امام حسین پرداخت: دومین دلیلی که انگیزه‌ی قیام امام حسین (ع) و یارانش را تشکیل می‌داد بحث امر به معروف و نهی از منکر بود. امام حسین (ع) قیام کرد تا به مردم آن زمان و همه‌ی دوران‌ها بگوید که در برابر ظلم سر خم نکنند. در شرایط کنونی عده‌ای از مسلمانان نسبت به مسایل روز سردرگم هستند و بحث امر به معروف و نهی از منکر را به فراموشی سپرده‌اند، ما باید به عنوان یک رسانه به بحث امر به معروف و نهی از منکر بپردازیم و اهداف امام حسین (ع) را زنده نگاه داریم.

 

این فعال رسانه‌ای به بحث جنگ نرم در زمان امام حسین (ع) هم اشاره کرد و گفت: مردم کوفه برای امام حسین (ع) بیش از ۱۸ هزار نامه فرستادند، اما از این ۱۸ هزار نفر، یک نفر هم پشت امام حسین (ع) نإیستاد. دلیل این مسئله، راه‌اندازی جنگ نرم و رسانه‌ایِ دستگاه یزیدی و مشاوران آن میان کوفیان بود. آنان در این امر موفق شده و باعث شدند که مردم کوفه از بیعت کردن با امام حسین (ع) پشیمان شوند.

 

خبرنگار خبرگزاری صدای افغان در مشهد مقدس، به فعالیت رسانه‌ای حضرت زینب (س) و امام سجاد (ع) در مسیر کربلا تا کوفه پرداخت: زمانی که یزید کار رسانه‌ای انجام داد، در مقابل آن حضرت زینب (س) و امام سجاد (ع) به عنوان وظیفه اصلی خود به آگاهی‌دهی و تنویر افکار عمومی پرداختند و علیه یزید و دستگاه او افشاگری کردند؛ چرا که یزید به افکار عمومی اینگونه القا کرده بود که امام حسین (ع) بر علیه نظام اسلامی شورش و خروج کرده است.

 

وی افزود: اگر حضرت زینب (س) و امام سجاد (ع) در آن زمان حقیقت را برای توده‌ی مردم بیان نمی‌کردند، ما امروز در چنین مراسم‌هایی حضور نداشتیم و یا هم اگر می‌بودیم کم‌رنگ می‌بود. اما حرکت رسانه‌ای که آن‌ بزرگواران انجام دادند بستر عزاداری‌های امروز ما را تشکیل داد و باعث گردیده تا ما به عزای این خاندان محترم بنشینیم و گریه کنیم.

 

سید سجاد حسینی با بیان این که امروزه همانند سال ۶۱ رسانه‌های جهان به دو دسته‌ی ارزشی و ضد ارزشی تقسیم می‌شوند، اظهار داشت: رسانه‌های ارزشی به فکر صلاح و سلامت جامعه اسلامی هستند. اتحادیه رادیو و تلوزیون‌های اسلامی در سال ۱۳۸۶ تشکیل شده در آخرین اجلاسی که در سال ۱۳۹۶ برگزار شده بود، بیش از ۲۳۰ رادیو و تلوزیون از ۳۶ کشور جهان اسلام در آن حضور داشتند. این اتحادیه به عنوان یک بلوک رسانه‌ای منسجم و ارزشی در حال مقابله با پلان‌های دشمنان می‌باشد.

 

وی در تشریح مطلب فوق بیان کرد: اگر رسانه‌های ارزشی به بیان صحیحِ واقعه‌ی عاشورا و آن حادثه بزرگ نمی‌پرداختند، شاید نامی از اسلام و عاشورا آن‌چنان که باید گفته می‌شد، مطرح نمی‌گردید.

 

او تبلیغات رسانه‌های ضد ارزشی را بسیار قدرتمند عنوان کرد و گفت: آن‌ها مدعی هستند که ۹۵ درصد اخبار جهان را ما منتشر می‌کنیم. زمانی که این حرکت صورت می گیرد، ما باید سواد رسانه‌ای خود را بسیار بالا ببریم تا فریب افکار خائنانه‌ی آنان را نخوریم.

 

خبرنگار صدای افغان در مشهد مقدس، با اشاره به هجوم رسانه‌ای دشمنان علیه جهان اسلام، وظیفه‌ی مردم نسبت به وضعیت کشور‌های اسلامی را بسیار مهم عنوان کرد و گفت: در چنین شرایطی نباید در قبال کشورهای مسلمان بی‌مسئولیت و بی‌احساس باشیم. اگر خلل و سستی در این زمینه به وجود آمده باشد، قطعا نتیجه‌ی کم‌کاری جبهه‌ی ما و فعالیت‌های شبانه‌روزی رسانه‌های ضد ارزشی می‌باشد.

 

سید سجاد حسینی، در صحبت‌های پایانی خود تاکید کرد: ما باید در برابر فعالیت‌های دشمنان قد علم کنیم، چرا که صهیونیست‌ها حامی غول‌های رسانه‌ای دنیا هستند؛ کسانی که دشمن اسلام و وحدت اسلامی در میان کشورهای اسلامی می‌باشند.