• تاریخ انشار: ۱ حوت ۱۳۹۲
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 56
  • 1,587 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

ضرباتی که امروز”مسلمانان غیر اهل بیتی” علیه جبهه امت اسلامی وارد کردند، کل دنیای مادی، توان وارد کردن این ضربه را نداشته است

رئیس مرکز فعالیت های اجتماعی فرهنگی تبیان ، سخنان مهمی پیرامون موضوعات مختلف از جمله خصوصیات مسلمان متاسی به پیامبر اسلام(ص)، وظایف مهاجرین درحال هجرت، بازگشت مهاجرین، توقعات مهاجرین ازجمهوری اسلامی ایران ایراد نمود.

حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری ؛ رئیس عمومی مرکز فعالیت های اجتماعی فرهنگی تبیان که بنا به دعوت تعدادی از فرهنگیان و فعالان دانشجویی همکار با این مرکز، به شهر کاشان ایران سفر کرده بود، سخنان مهمی پیرامون موضوعات مختلف از جمله خصوصیات مسلمان متاسی به پیامبر اسلام(ص)، وظایف مهاجرین درحال هجرت، بازگشت مهاجرین، توقعات مهاجرین ازجمهوری اسلامی ایران ایراد نمود.

به گزارش خبرگزاری آوا از کاشان، رئیس مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، درجمع هزاران تن از فعالان فرهنگی، سیاسی ، اجتماعی و شخصیت های مهاجر مقیم شهر کاشان گفت: مسلمان واقعی کسی است که اسوه و الگوی او پیامبر گرامی اسلام باشد.

خصوصیات فرد متاسی به پیامبر بزرگ اسلام
آقای حسینی مزاری با اشاره به آیه قرآنکریم که در طلیعه صحبت ایشان قرائت شد و روایات متعدد از ائمه معصومین (علیهم السلام ) درباره الگو بودن پیامبر اسلام برای مسلمان ها، معتقد بودن به اسلام را اولین خصلت فرد مسلمان متاسی از حضرت محمد(ص) عنوان کرد.

اسلام اهل بیتی محور وحدت امت مسلمه
وی در ادامه سخنان خود، مرادش از اسلام را اسلامی عنوان نمود که به فرموده ی حضرت امام خمینی (ره)، اسلام ناب، اسلامی است که از زبان اهل بیت (علیهم السلام) تفسیر و مطرح شده باشد.
این عالم دینی اسلام اهل بیتی را مختص شیعیان ندانست و گفت: اسلام اهل بیتی محور وحدت امت مسلمه می باشد چرا که اهل سنت واقعی هم، اهل بیت عصمت و طهارت را نه تنها قبول دارند بلکه از ایشان پیروی نیز می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی مزاری با بیان اینکه اگر در نمازهای جمعه اهل سنت اسامی اهل بیت(ع) برده نشود، به گفته ی خودشان، نمازشان قابل قبول نیست به سخنرانی یکی از علمای بزرگ اهل سنت در مراسم افتتاحیه دفتر نمایندگی مرکز تبیان در این ولایت اشاره کرد و گفت: مولوی سید احمد آخوند زاده ، مطلبی درباره اهل بیت(ع) مطرح کرد که من واقعا حظ کردم، به گونه ای که این مولوی اهل سنت، اهل بیتی تراز من تبارز یافت و برای بسیاری روشن شد که اهل بیت(ع) اختصاص به اهل تشیع ندارد.

رئیس عمومی مرکز فعالیت های اجتماعی فرهنگی تبیان اظهار داشت: اگر ما طرفدار وحدت شیعه و سنی و یکپارچگی امت اسلامی در سطح افغانستان و دنیا هستیم باید بحث اسلام اهل بیتی را مطرح بکنیم. اسلام اهل بیتی با همه مستکبران عالم مبارزه و پیروان خودش را منسجم و رهبری می کند.

تفکربین الملل اسلامی
رئیس خبرگزاری صدای افغان(آوا)، خاطر نشان کرد: وقتی ما به اسلام اصیل معتقد باشیم در دایره آن، تفکر بین الملل اسلامی محقق می شود که در آن یک فرد مسلمان، دیگر مربوط به یک جغرافیا، خاک و ملیت نیست و برای او یک قومیت به عنوان هدف، مطرح نمی باشد، ممکن است به عنوان ابزار خیلی از این واژه ها و پدیده ها را مورد استفاده قراربدهیم، اما در اسلام اهل بیتی، برای یک مسلمان، قومیت، رنگ، نژاد، زبان و…، هیچکدام از این ها اهمیت پیدا نمی کند.

ولایت فقیه، تداوم بخش اسلام اهل بیتی
حجت الاسلام و المسلمین حسینی مزاری با بیان اینکه ادامه خط اهل بیت(ع) به وسیله اندیشه ولایت فقیه مطرح می شود، تصریح کرد: مسلمان اهل بیتی معتقد است که خط اهل بیت(ع) به وسیله ی اندیشه ولایت فقیه تداوم می یابد و در این حوزه است که علمای اسلامی در چارچوب یک کشور نمی گنجند. این جاست که من افغانستانی، شخصیتی مثل امام خمینی (ره) را به عنوان رهبر خود از دل و جان قبول می کنم، چرا که این شخصیت بزرگ، خدایی عمل می کند.

 

امام خمینی”ره” احیاگر اسلام اهل بیتی
حدود سی و پنج سال قبل اسلام اهل بیتی توسط حضرت امام خمینی”ره” احیا و در متن زندگی مردم قرار گرفت و امروز همان اسلام درعرصه های ملی و بین المللی مطرح است و در برابر استکبار قد علم کرده است.
این فعال فرهنگی اظهار داشت: پیروان این اسلام امروز در سرتاسر کشورهای اسلامی حضور دارند و غرب از یک چنین اسلامی می ترسد. والا تمام غربی ها و نیز بلوک شرق آن زمان و تمام دنیای مادی، قبل از انقلاب اسلامی بر همه ای مقدرات و هست و بود ملتهای مسلمان مسلط بودند .

پس از انقلاب حضرت امام خمینی (ره)؛ این ابر مرد و بت شکن تاریخ ، استکبار مضطرب شد و با استفاده از ترفندهای مختلف و توطئه های گوناگون، وارد عرصه گردید و امروز هم که شما در دنیا جنگ می بینید، همه ی اینها علیه این اسلام است.نه اسلام غیر اهل بیتی.

معیارهای فرا ملیتی
حسینی مزاری با اشاره به جایگاه جمهوری اسلامی ایران در تحولات جهانی گفت: جمهوری اسلامی مرکز اسلام اهل بیتی است و جای شک و شبه ای نیست که سایر کشورهای اسلامی نیز که امروز در حوزه ی این تفکر قرار گرفته و از این اسلام پیروی می کنند، در نقطه مقابل جبهه استبکار قرار دارند.

این عالم دینی با بیان اینکه مسلمان پیرو اسلام اهل بیتی معیارهای دینی، فرهنگی را اساس قرار می دهد نه معیارهای ملی را، افزود: مسلمان پیرو اسلام اهل بیتی، هیچ وقت این موضوع را مطرح نمی کند که حتما باید از مجتهدی تقلید کند که هم وطن اوست بلکه بررسی می کند که آیا این مجتهد آن معیارهای دینی و اسلامی را دارد یا خیر؟ حالا ممکن است این مجتهد اعلم در ایران، امریکا و یا یک کشور دیگر باشد.

امام خامنه ای ولی امر مسلمین
حسینی مزاری با دفاع از تمامیت ارضی و حاکمیت سیاسی افغانستان گفت: من افغانی به عنوان یک طلبه مسلمان که در کابل زندگی می کنم، ولی فقیه را که امروز

در تهران حضور دارد، به عنوان ولی امر خود قبول می کنم و پیرو این تفکر هستم. از این گذشته آیت الله العظمی هم نمی گویم بلکه آیت الله العظمی امام خامنه ای می گویم.

ما خود آشیم نه کاسه از آش داغتر
رئیس عمومی مرکز فعالیت های اجتماعی فرهنگی تبیان با اشاره به خلق سوال در اذهان مردم در خصوص گزینه امام خامنه ای خاطر نشان کرد: شاید کسی بگوید در کل ایران کسی امام خامنه ای نمی گوید و این آقای مزاری چرا امام خامنه ای می گوید؟ من در این رابطه، پاسخ های خیلی روشن و متقن دارم. گاهی بعضی دوستان می گویند که اینها کاسه از آش داغترند، ما در جوابشان می گوییم؛ بابا ما خود، آشیم. اصلا کاسه ای در اینجا مطرح نیست. ما خودمان از ابتدا مطرح کننده ی این تفکر نه فقط در افغانستان بلکه حتی در کل دنیا هستیم. قبل از ما بحث امام خامنه ای را در دنیا کسی مطرح نکرده که ما پیرو و مقلد او باشیم.

خوارج اسلام اهل بیتی، چه شیعه و یا سنی، پیرو اسلام امریکایی
نماینده تام الاختیار آیت الله العظمی مکارم شیرازی در افغانستان گفت: کسانی که از اسلام اهل بیتی منحرف شده اند، چه منتسب به اهل سنت و یا اهل تشیع، همه پیرو اسلام امریکایی هستند.

وی خاطر نشان کرد: مسلمانی که انحراف یافته از اسلام اهل بیتی باشد اگر منتسب به شیعه ها باشد می شود، مثل الله یاری که در راس یک تلویزیون قرار گرفته و پول خود را از سازمان جاسوسی امریکا می گیرد و ضرباتی را به جبهه امت مسلمه وارد می کند که از عهده خود امریکایی ها خارج است.

این عالم دینی با اشاره به مشکلات غیر قابل جبرانی که امروز از ناحیه اقدامات رذیلانه و پلیدانه ای این آدم در افغانستان به وجود آمده، گفت: الله یاری، در راستای ایجاد اختلافات مذهبی، رکیک ترین و بدترین صحبت ها را علیه برادران اهل سنت ما می کند که به هیچ وجه به صلاح امت اسلامی نیست.

و از آن سو جریان غیر اهل بیتی منتسب به اهل سنت، وهابی ها هستند که می گویند مسلمان اصیل می باشند، اما اسلام آن ها اسلام امریکایی است، چرا که آنها کسانی هستند که در افغانستان، پاکستان، کشمیر، سوریه، لبنان، عراق وسایر کشورهای اسلامی هزاران نفر از افراد بیگناه اعم از شیعه، سنی و حتی از پیروان سایر فرقه ها و مذاهب را تا امروز به کام مرگ فرستاده اند، اینها مسلمانان غیر اهل بیتی هستند. مشکلاتی که امروز مسلمانان غیر اهل بیتی برای جهان اسلام بوجود آورده اند، خود

غربی ها نتواستند طی چند دهه گذشته به وجود بیاورند.

ضرباتی که امروز”مسلمانان غیر اهل بیتی منتسب به شیعه و مسلمانان غیر اهل بیتی منتسب به اهل سنت” به عنوان دولبه قیچی که دسته آن به دست استکبار است، علیه جبهه امت اسلامی وارد کردند و نیز در حال وارد کردن هستند، کل دنیای مادی توان وارد کردن این ضربه را نداشته است.

حب وطن؛ دومین خصوصیت بارز پیروان واقعی پیامبر گرامی اسلام
حجت الاسلام و المسلمین حسینی مزاری، حب وطن را دومین خصلت یک مسلمان پیرو پیامبر اسلام(ص) عنوان کرد و گفت: هر مسلمان بعد از عمل به تمام احکام اسلام و پیرو اهل بیت عصمت وطهارت و سرباز اندیشه ولایت فقیه بودن، باید وطنی داشته باشد و آن وطن خود را هم باید دوست داشته باشد.

وی افزود: وقتی ما افغانستان را دوست داریم، قطعا در حول این موضوع، افغانی خود را دوست داریم. حتما افغانی باید افغانی خود را دوست داشته باشد. این یکی از شرایط اسلامی است، غیر اسلامی نیست.

مخالفت وطن دوستان با مصؤنیت قضایی سربازان امریکایی
رئیس مرکز فعالیت های اجتماعی فرهنگی تبیان در ادامه سخنان خود در جمع مهاجرین شهر کاشان ایران به مشکلات امروز افغانستان در ابعاد مختلف اشاره کرد و گفت: با وجود مشکلات متعدد داخلی و خارجی، غربی ها به خصوص امریکایی ها به دنبال مصونیت قضایی در کشورمان هستند و می خواهند تا سال های سال ما را به عنوان برده و اسیر خود نگه دارند،

وی در تشریح مصونیت قضایی گفت: پس از دادن مصونیت قضایی، یک سربازامریکایی صلاحیت ارتکاب هر جرم و جنایتی را دارد، ولی هیچ یک از نهادها و ارگان های افغانستان و هیچ قدرتی در این کشور صلاحیت محاکمه مجرم را نخواهد داشت.

آقای حسینی مزاری از تمام اتباع افغانستان در اقصی نقاط جهان خواست تا در قبال کشورشان احساس مسئولیت کنند، چرا که افغانستان در معرض خطرات جدی و مهمی قرار دارد.

مدیر مسؤل روزنامه انصاف با برشمردن پیامدهای داشتن حب وطن گفت: در حوزه این خصوصیت است که وحدت ملی پیش می آید و دوستاروطن با مصؤنیت قضایی که تهدید کننده استقلال و آزادی وتمامیت ارضی کشور در تضاد است، شدیدا مخالفت می کند.

خدمت به خلق سومین خصوصیت فرد متاسی به پیامبربزرگوار اسلام
وی، سومین خصلت مسلمان مدعی پیروی از پیامبر اسلام(ص) را خدمت به خلق دانست و گفت: مسلمان واقعی باید بخشی اززندگی، کار و بخشی از درآمد اقتصادی اش، را در راستای خدمت به خلق اختصاص دهد.

رئیس عمومی مرکز فعالیت های اجتماعی فرهنگی تبیان در بخش دیگر سخنان خود به مسائل مربوط به مهاجرین مقیم ایران پرداخت و گفت: جمهوری اسلامی با وجود مشکلات متعدد بازهم با کمال خوشی، از مهاجرین ما در ابعاد مختلف پذیرایی و ظرفیت های خیلی خوب و بزرگی را فراهم کرده است.

آقای حسینی مزاری با مقایسه وضعیت مهاجرین در سایر کشورها از جمله پاکستان گفت خدماتی گسترده ای برای مهاجرین افغانی، در عرصه های آموزش و پرورش، تحصیلات عالی، آموزش های کوتاه مدت، بهداشت، فرهنگی اجتماعی و سیاسی، حوزه علمیه، و… از ناحیه نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم مسلمان ایران، صورت گرفته که قابل قدر است.

مهاجرین افغانستانی مقیم ایران نیازمند توجه بیشتر
وی گفت با وصف همه ی خدماتی که تا هنوز جمهوری اسلامی برای مهاجرین ارائه کرده، توقع داریم نظام جمهوری اسلامی ایران از ظرفیت حضورمهاجرین در ابعاد مختلف استفاده اعظمی و احسن بکند چرا که امروز حضور مهاجرین در ایران یک فرصت است، نه یک تهدید.

آقای حسینی مزاری افزود: حضور مهاجرین در شهرهای مختلف ایران شرایط خوبی را فراهم کرده است تا نظام جمهوری اسلامی ایران توجه بیشتر و جدی تر از قبل در رابطه به قضیه مهاجرین به خصوص درباره تحصیلات عالی و دانشگاهی دانشجویان افغان داشته باشد.

این فعال فرهنگی از فرزندان مهاجر به عنوان سرمایه های آینده افغانستان نام برد و افزود: نباید راضی باشیم که یک بچه مهاجر مدرسه نرود و در زمان برگشت به افغانستان، بی سواد و یا کم سواد باشد.
بازگشت نیروهای متخصص و توانمند به افغانستان

رئیس عمومی مرکز فعالیت های اجتماعی فرهنگی تبیان خواستار بازگشت مهاجرین به کشور شد و گفت: مهاجرین متخصص و کسانی که توانایی حضور و کار در افغانستان را دارند، لازم و واجب است که به کشور برگردند
وی تصریح کرد: امروز خلا افراد متخصص در افغانستان خطرات متعددی را متوجه هست و بود مردم مسلمان ما کرده است.

حسینی مزاری در پایان سخنان خود گفت: مهاجرینی که بنا به دلایلی توانایی بازگشت به افغانستان را ندارند در دنیای مهاجرت زندگی پویا داشته باشند، و از حرکات دینی مردم در داخل و مناسبت های کشور میزبان حمایت نمایند.

گفتنی است وه این مراسم به وسیله انجمن فرهنگیورزشی قهرمانان مهاجر برگزار گردیده بود.